ترید فعالیتی اعتیاد آمیز است

ترید فعالیتی اعتیاد آمیز

 

 

 

ترید فعالیتی اعتیاد آمیز است

چیزی که ترید من را عاشق خود کرده تمرین ذهن و تمایلات است. 

این شامل تحلیل های مداوم و راهیابی مشکل های همیشگی نیز می شود. و البته این نیازمند رشد پایدار توانایی هایی شخصی است. من اطمینان دارم که بازیگران حرفه ایه بازی هایی همچون شطرنج و پوکر نیز از چنین مزایایی بهره می برند. اگر با هر ورزشکار موفقی صحبت کنید ، کسی را خواهید یافت که از چنین مزایایی بهره می برند. و البته نه فقط مزایای جسمی.

اما در زمانهایی نیز ترید همچون وسیله ای نقلیه ذهن و روح را نابود می کند. چنین چیز هایی را از بروکر ها و یا کتاب های ترید و یا سمینار دهنده ها نخوهید شنید ، زیرا که هدف مشترک انها تشویق عموم مردم برای ترید و یا خرید تولیدات وابسته به ان است. اما بعنوان کسی که مدت زیادی را با تریدر های مستقل و شرکت های انها همکاری داشته ، چنین معضلی را دیده ام که در اغلب موارد ” ترید به فعالیتی اعتیاد امیز تبدیل شده است.”

اوه بله مربیان ترید و روانشناسان هشدار هایی بایت از دست دادن نظم به شما داده اند. اما انها بندرت از یک نظم سخن گفته اند. نظمی که بدست می اورید با خلاصی از اعتیاد منافاتی ندارد. اگر شما اعتیاد به ترید را رها کنید قدمی در جه رسیدن به تریبیت در ترید برداشته اید.

در بسیاری از مواقع از دست دادن نظم در ترید بعلت الگو های رفتاری نامناسب و اعتیاد اور شماست.

اعتیاد در زمانی رخ می دهد که فعالیتی خاص برای بر انگیختن نیاز های روحی وک گاها جسمی انجام می شود. ما زمانی این رفتار ها را اعتیاد می نامیم که شخص مورد نظر راهی برای خروج از این فعالیت ها در مواجهات با تبعات منفی انها می جوید.

  • pic1 عنوان مقاله : ترید فعالیتی اعتیاد آمیز
  • pic1 مترجم : مجتبی صدیق

مطالب مرتبط:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *