مصاحبه با مخترع RSI والس وایلدر

ولس وایلدر با اندیکاتورهایش شناخته می شود که اکنون محبوبترین انa6دیکاتورها را در نرم افزارهای تکنیکال از آن خود دارد که شامل Average True Range ،the Relative Strength Index،  Directional Movement  و Parabolic Stop and Reverse.

 

بخش اول : ولس وایلدر کیست؟

لطفا یک معرفی از خود داشته باشید؟ قبل از اینکه معامله گر شوید چه کاره بودید؟ کی و چگونه وارد کار معاملات شدید؟

من مشاغل مختلفی داشتم. بین دبیرستان و کالج ، مکانیک ماشین بودم و بعد جذب ارتش شدم و مکانیک هواپیما شدم، بعد از ارتش، به دانشگاه رفتم و مدرک مهندسی مکانیک گرفتم،  بعد از هفت سال مهندسی آن را رها کردم و وارد کار ساخت و ساز و املاک و مستغلات شدم.

من و دو نفر دیگه ۱۰۳۵ آپارتمان در ۵ شهر مختلف ساختیم، یک هواپیما خریدم و خلبانی یاد گرفتم و هر روز بین این ۵ پروژه با هواپیما سفر می کردم.  وقتی آپارتمان ها تمام شد دو شریک دیگرم خواستند که سهم من را بخرند.

در این زمان من جذب معاملات کالا شدم، به این خاطر که مانند کار مستغلات لوریج (پول مجازی که در بازار آتی و سکه خودمان هم تا ده برابر سرمایه به معامله گر می دهند) بالایی داشت. من سهممو به شرکام فروختم و در ۳۸ سالگی تمام پولی که نیاز داشتم را جمع کردم و کاری نداشتم که بکنم، در نتیجه به مطالعه در زمینه معامله در بازار کالا پرداختم.

وقتی شروع کردی چطور بود؟

پول زیادی از معامله نقره بدست آوردم این عقیده را داشتم که قیمت نقره رشد می کند. یادمه زمانی نقره را ۱٫۳۸ دلار در هر انس خریدم که فک کنم پایینترین قیمت نقره بود.

چطور معامله گر حرفه ای شدی؟

من شروع به معامله در دیگر کالا ها کردم و فهمیدم که در بازار کالا هم می توان ضرر کرد. معاملاتم را متوقف کردم و به بحث تحلیل تکنیکال وارد شدم. اوایل یا اواسط دهه ۷۰ بود. تنها کتابی که در کتابخانه درباره معامله گری پیدا کردم کتابی بود که توسط مردی به نام گلد نوشته شده بود. سپس افرادی را پیدا کردم که درباره تحلیل تکنیکال مطالب مکتوبی را داشتند. با هزینه ناچیزی مطالب را از آنها خریدم.

k0

چقدر طول کشید تا به این نتیجه رسیدی که موفق شدی؟

چگونه موفقیت را تعریف می کنید؟ اولین موفقیت واقعی من در بازار کالا در سال ۱۹۷۸ بود زمانی که اولین کتابم را چاپ کردم ” مفاهیم جدید در سیستم های معاملاتی تکنیکال” قبل از اینکه کتاب را بنویسم، تنها دو سیستم معاملاتی اتوماتیک وجود داشت، یکی میانگین متحرک و دیگری قانون هفتگی ریچارد دونکیان.

در این کتاب من چهار سیستم معاملاتی جدید را معرفی کردم که شامل سیستم پارابولیک زمان/قیمت، سیستم نوسانی (که ATRرا معرف می کرد)، سیستم حرکت جهتدار directional movement، و سیستم شاخص نوسان . این کتاب همچنین شامل اولین اسیلاتور مومنتوم بود که برای بازار سهام و کالا بکار می رفت. نامش شاخص قدرت نسبی یا RSIبود. در طی سالها، بیش از ۲۵ هزار کپی در سراسر دنیا به فروش رساندیم.

با انتشار کتاب من یک صفحه کامل آگهی و مقاله در مورد RSI  در مجله کالاها به چاپ رساندم . این زمانی بود که تازه کامپیوترهای کوچک در دسترس بودند و به نظر می رسید که هر معامله گری در دنیا به دنبال برنامه و نرم افزاری می گردد. ما هزاران کپی از این کتاب را به چنین افرادی در دنیا فروختیم.

در نتیجه این کار من ناگهان در تمام کشورهایی که بازار سهام و کالا داشتند شناخته شدم . در این زمان، من سیستم معاملات اتوماتیکی به نام سیستم نقطه برگشتی موج را ایجاد کردم. این سیستم به خوبی در بازار سهام و کالا جواب داد ، من چندین سمینار درباره آموزش این سیستم در ده کشور مختلف برگزار کردم.

خب من موفقیت را چطور تعریف می کنم؟ من میگم: تعیین یک هدف سخت و بدست آوردن آن.

چه چیزهایی را معامله می کنید؟

من ۳۵ کالای بزرگ بازار آمریکا ، طلا ، نقره و سهام و آپشن معامله می کنم.

اولین معامله شما چه بود؟

اولین معامله من نقره بود که بسیار سودآور بود.

بهترین معامله شما کدام بود؟

یکی را بخاطر دارم که در اوایل دهه هفتاد ده هزار دلار آپشن نقره خریدم و شش ماه بعد ۴۰ هزار دلار فروختم.

a4

بدترین معامله شما کدام بود؟

خب ، دوست ندارم این یکی رو بگم. این ثابت می کند که من هم خیلی باهوش نیستم. در بهار ۱۹۹۹ ، به این نتیجه رسیدم که شروع سال ۲۰۰۰ بحران y2kرا ایجاد می کند. این زمانی بود که به همراه همسرم تصمیم گرفتیم که به نیوزلند نقل مکان کنیم. من به این نتیجه رسیدم که اگر این بحران ایجاد شود طلا بالا خواهد رفت. پس ۱۶۰۰ معامله آپشن طلا خریدم،  یک هفته قبل از سفر ما به نیوزلند طلا شروع به رشد کرد.

دفتر من در کارولینای شمالی هر روز قیمت آپشن ها را برایم ایمیل می کرد، زمانی که آنها به دو میلیون دلار رسید، تصمیم به فروختن و کسب سود کردم. در نتیجه به مدیر دفترم ایمیل دادم که هر روز ۲۰۰ معامله آپشن را برایم بخرد. اما منظورم این بود که هر روز ۲۰۰ معامله آپشن برایم بفروشد!

یک هفته بعد که به اشتباهم پی بردم، ایمیل دادم که هر چی معامله دارم بفروشد، این معامله را با ضرر تمام کردم. این بدترین معامله من بود، که می توانست بهترین معامله ام باشد اگر بجای خرید فروش را می نوشتم!

از چه متدی استفاده می کنید؟

من از بهترین سیستم معاملاتی که تا کنون ایجاد کردم استفاده می کنم به نام سیستم دلتا پلاس . این سیستم ۱۰۰% در سال بازدهی دارد ، هر سال هشت کالا را معامله می کند.

کاری که اکنون می کنید چیست؟

کاری که اکنون می کنم به جلو بردن سازمانی است که در سال ۱۹۸۴ آن را بنا نهادم به نام جامعه جهانی دلتا. من مطالب ماهانه ای می نویسم که مشتریانم هر ماه دریافت می کنند. من مدیریت سرمایه انجام نمی دهم.

مطالب مرتبط:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *