فیبوناچی ، پیوت پوینت و امواج الیوت

فیبوناچی پیوت پوینت و امواج الیوت

 لیوناردو پیزانو که بعد ها به نام فیبوناچی معروف گردید در قرن ۱۳ در ایتالیا زندگی می کرد. این ریاضی دان مانند بسیاری دیگر از دانشمندان دنبال ریشه های عددی بود که بواسطه ان بتواند بسیاری از پدیده ها را توجیه نماید. فیبوناچی توانست چند سری از اعداد که بین انها روایط منطقی داشت را شناسایی نماید که میتوان به سری ۳۴-۲۱-۱۳-۸-۵-۳-۲-۱-۱ اشاره کرد که هر عدد حاصل جمع دو عدد قبلی است.

فیبوناچی همچنین عدد ۱/۶۱۸ را ریشه بسیاری از روابط طبیعی میدانست. مثلا نسبت قاعده با ارتفاع در اهرام مصر و یا نسبت طول به قطر دانه های افتابگردون و نسبت زنبور های عسل نر به ماده در یک کندو و یا نسبت سر تا ناف و ناف تا کف پا در انسان و سایر موارد.

حال اگر ریشه طلایی را در امور مالی دخالت دهیم به اعداد ۲۳٫۶ – ۳۸٫۲% – ۵۰% – ۶۱٫۸% – ۱۶۱٫۸% – ۴۲۳% و … میرسیم.

حال با توجه به مطالب بالا مبحث فیبوناچی را شروع می کنیم.

فیبوناچی در بازار سهام عبارت است از خطوط حمایت و مقاومتی که قیمت سهم در میان این سطوح حرکت می کند. این سطوح بر اساس ریشه طلایی شکل می گیرد و بواسطه ان میتوان روند قیمت یک سهم را برای اینده پیش بینی کرد. خطوط فیبوناچی به ۴ طریق مختلف رسم می گردند.

Retracement (1 

در این روش خطوط افقی به موازات یکدیگر در روی نمودار قیمت یک سهم رسم می گردد. برای رسم ابتدا دو نقطه دور از هم که یکی از انها یک حد اقل قیمت و دیگری یک سقف قیمت باشند را انتخاب می کنیم. اولین خط را بعنوان خط صفر طوری رسم می کنیم که از سقف قیمت عبور کند.

  • pic1 عنوان مقاله : فیبوناچی ، پیوت پوینت و امواج الیوت
  • pic1 زبان مقاله : فارسی
  • pic1 تعداد صفحات : 9
  • pic2 نوع فایل : PDF
  • pic2 حجم فایل : 124 کیلوبایت

مطالب مرتبط:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *