logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

آزمونی سخت برای معامله گر

آزمونی سخت برای معامله گر
آزمونی سخت برای معامله گر

خاطره ای دارم خالی از لطف نیست. در سال 2004 من در حال تهیه یک تیم معامله گر بودم. تعدادی معامله گر و تعدادی تحلیل گر. کسانی که استخدام کرده بودم دانشجویان خودم و تعدادی متقاضی بودند. در گروه های معامله گری بسیار مرسوم است که تحلیل گران دور از هیاهو و هیجانات بازار ، […]

خاطره ای دارم خالی از لطف نیست. در سال 2004 من در حال تهیه یک تیم معامله گر بودم. تعدادی معامله گر و تعدادی تحلیل گر. کسانی که استخدام کرده بودم دانشجویان خودم و تعدادی متقاضی بودند. در گروه های معامله گری بسیار مرسوم است که تحلیل گران دور از هیاهو و هیجانات بازار ، تحلیل کنند و معامله گران در اتاقی دیگر در صورت گرفتن تریگر پوزیشن را اغاز می کنند. بخش تریدری بسیار بخش حساسی هست و من معمولا آنها را از بین اشخاص خاص که روی ذهن و اعصاب خود تسلط کامل دارند انتخاب می کنم. و این واقعیت را باید پذیرفت که دنیای تحلیل گری با تریدری کاملا متفاوت است. چند هفته ای گذشت و دو تن از معامله گران بد جور ذهن مرا درگیر کرده بودند آنها بسیار در کار خود عالی بودند و نتایج شگفت انگیز بود ولی به خاطر مشکلات خاصی که با هم پیدا کرده بودند به اختلافات و تنش های رفتاری بدی در محیط کار دست میزدند که این موضوع اصلا خوب نبود و باید یکی از انها را اخراج می کردم ولی واقعا کدام یک را، هر دو خوب بودند. روزی به ذهنم رسید مسابقه ای ترتیب دهم و هر کسی بازنده شد میبایست شرکت را ترک میکرد. موضوع را به آنها گفتم و استقبال کردند. من نیز حساب معاملاتی هزار دلاری را در اختیار هر یک قرار دادم و دو شرط مشکل برای انها تعیین کردم: به انها گفتم که شما باید یک حساب هزار دلاری را به پانصد دلار برسانید و سپس انرا هزار دلار بکنید. نام این عمل معامله معکوس می باشد. ( البته شرط ان شیب مشخص بود. ) 50 % ضرر و سپس 100% سود. یکی از انها با تمسخر گفت فقط همین؟ من هم در جواب گفتم : اری فقط همین. یک هفته به انها فرصت دادم. در هفته بعد فقط یک نفر به من مراجعه کرد و گفت که طبق شرایط پیش رفته و مسابقه را پیروز شده است. حال به معنای معامله گر حرفه ای پی بردید؟

معامله گر حرفه ضرر و سودش حساب شده است. او می تواند با اراده سود کند همچنین این توانایی را دارد که به طور کاملا ارادی معاملات خود را به ضرر بکشاند. چنین شخصی یک معامله گر تمام عیار است. او یک معدن طلاست.