logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

آموزش تحلیل بنیادی

آموزش تحلیل بنیادی
آموزش تحلیل بنیادی

آموزش تحلیل بنیادی       تحلیل بنیادی مبتنی بر این فرض است که اوراق بهادار دارای ارزش ذاتی است که بوسیله سرمایه گذاران قابل براورد است. ارزش اوراق بهادار تابعی از یک سری متغیر های بنیادی است که ترکیب این متغیر ها بازده مورد انتظار همراه با سطح ریسک مشخص را ایجاد می کند. […]

آموزش تحلیل بنیادی
     
تحلیل بنیادی مبتنی بر این فرض است که اوراق بهادار دارای ارزش ذاتی است که بوسیله سرمایه گذاران قابل براورد است. ارزش اوراق بهادار تابعی از یک سری متغیر های بنیادی است که ترکیب این متغیر ها بازده مورد انتظار همراه با سطح ریسک مشخص را ایجاد می کند. در تحلیل بنیادی بر آورد ارزش ذاتی سهام از طریق ارزیابی مغیر های بنیادی انجام می شود. ارزش ذاتی بر ارود شده سپس با ارزش بازار مقایسه می شود. اگر ارزش بازار کمتر از ارزش ذاتی باشد زمان برای خرید مناسب است و اگر ارزش بازار بیشتر از ارزش ذاتی باشد زمان برای فروش مناسب است.

تفاوت تحلیل گر تکنیکال یا فنی با تحلیل گر فاندامنتال 

تحلیل گر بنیادی یا فاندامنتال معتقد است که ارزش ذاتی و حقیقی اوراق بهادار را می توان با مطالعه و بررسی عواملی نظیر عواید محصولات مدیریت صورتهای مالی شرکت و سایر عوامل بنیادی بدست اورد. تحلیل گران فنی تحلیل گران بنیادی را به خطا رفتن متهم نمی کنند. با این حال معتقد اند که تحلیل های بنیادی روش های طولانی و دشوار هستند. تحلیل گران فنی همچنین اعتقاد دارند که می توانند ابزار های فنی مختلفی نظیر نمودارها را برای تعیین اوراق بهادار که کمتر از ارزش ذاتی قیمت گذاری شده اند به کار ببرند.

چارچوب تحلیل بنیادی

در تحلیل بنیادی سرمایه گذاران ابتدا اقتصاد و بازار را به عنوان یک کل تجزیه و تحلیل می کنند تا بتوانند زمان مناسب برای سرمایه گذاری را تشخیص دهند. سپس به تحلیل صنایع یا بخش هایی از اقتصاد می پردازند که دارای چشم اندازهای آتی مناسبی هستند. در خاتمه اگر تحلیل گر به این نتیجه برسد که زمان سرمایه گذاری مناسب است و صنایع مناسبی با بازده بالایی در چرخه اقتصاد فعالیت می کنند به تحلیل شرکتها می پردازد.

بخش دانلود
  • عنوان مقاله : آموزش تحلیل بنیادی
  • زبان مقاله : فارسی
  • تعداد صفحات : 17
  • نوع فایل : PDF
  • حجم فایل : 290 کیلوبایت

لینک دانلود