logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

آموزش متا تريدر ( مفید تریدر )

آموزش متا تريدر ( مفید تریدر )
آموزش متا تريدر ( مفید تریدر )

در این کتاب ابتدا با مفاهیم ابتدایی و سپس با نحوه کار و تنظیمات و منو های نرم افزار متاتریدر اشنا می شوید. پیشگفتار بازار فارکس چیست؟  بزرگترین و کاراترین و پویاترین بازار مالی در جهان با گردش مالی روزانه 5.3 تریلیون دلارمی باشد که این مبلغ 7 برابر حجم معاملات روزانه بازار سهام و […]

در این کتاب ابتدا با مفاهیم ابتدایی

و سپس با نحوه کار و تنظیمات و منو های نرم افزار متاتریدر اشنا می شوید.

sdfg

پیشگفتار

بازار فارکس چیست؟ 
بزرگترین و کاراترین و پویاترین بازار مالی در جهان با گردش مالی روزانه 5.3 تریلیون دلارمی باشد که این مبلغ 7 برابر حجم معاملات روزانه بازار سهام و اوراق قرضه وخزانه داری امریکا و بیش از 66250 برابر گردش روزانه بازار بورس اوراق بهادار تهران فارکس در واقع خرید یک ارز و فروش ارز دیگر در یک بازار می باشد ( Over The Center بازاری که مکان فیزیکی ندارد) در فارکس ارزها به صورت جفتی معامله می شوند مانند ( EUR/USD ). حجم عظیمی از این معاملات ارزی به جای نقل و انتقال واقعی ارز از طریق بدهکار و بستانکار کردن حسابهای بانکی انجام می شود. با توجه به اینکه همه ملل به سوی جهانی سازی اقتصاد پیش می روند و همه فعالیت های اقتصادی نهایتا باید به پول برگزدانده شوند فعالیت این بازار ادامه خواهد یافت وهرگز متوقف نمی شود.

تاریخچه 

پس از جنگ جهانی دوم دولت ها جهت بازسازی اقتصادی کشور ها مطبوعاتشان تصمیم گرفتند تا با ثابت نگه داشتن قیمت ارزها نسبت به دلار امریکا با ارامش و اسودگی خیال به تحکیل مبادلات تجاری بین خود بپردازند اما این مورد تا سال 1971 بیشتر دوام نداشت و پس از بنابر شرایط خاص جهان قرار بر این شد که ارزها بتوانند به ازادی در قبال یکدیگر مبادله شوند و قیمت یک ارز با توجه به عرضه و تقاضای بازار تعیین شود نه بواسطه سیاست دولت ها. پس از ان بانک که به لحاظ ماهیت بانکی خود همیشه درگیر جریان ارزهای خارجی بودند به فکر مدیریت منابع ارزی خود افتادند و به همین جهت یک جریان بین بانکی را به وجود اوردند تا بواسطه ان بتوانند ارزهایی را که فکر میکردند در اینده ارزش بیشتری خواهند داشت را تهیه و انها را که فکر می کردند ارزش خود را از دست خواهند داد بواسطه این جریان بفروشند. لذا به خاطر ایکه هر بانکی استراتژی خاص خود را دنبال می کرد جریانی به نام جریان تبادل ارزهای خارچی ایجاد گردید.

بخش دانلود
  • عنوان مقاله : آموزش متا تريدر ( مفید تریدر )
  • مترجمان : حامد بهاری / هادی منتخبی
  • زبان مقاله : فارسی
  • تعداد صفحات : 51
  • نوع فایل : PDF
  • حجم فایل : 921کیلوبایت

لینک دانلود