logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

آموزش کیف پول بیت‌کوین GreenAddress

آموزش کیف پول بیت‌کوین GreenAddress
آموزش کیف پول بیت‌کوین GreenAddress

آموزش کیف پول بیت‌کوین GreenAddress در میان تمام کیف پول هایی که در سطح اینترنت به صورت کیف پول انلاین وجود دارد کیف پول GreenAddress یکی از کیف پول های امن و قابل اطمینان، برای کسانی که تراکنش های مستمر دارند می باشد. (به کیف پولهایی که موجودی آن بطور مرتب باید ارسال و دریافت شود، […]

آموزش کیف پول بیت‌کوین GreenAddress

آموزش کیف پول بیت‌کوین GreenAddress
در میان تمام کیف پول هایی که در سطح اینترنت به صورت کیف پول انلاین وجود دارد کیف پول GreenAddress یکی از کیف پول های امن و قابل اطمینان، برای کسانی که تراکنش های مستمر دارند می باشد. (به کیف پولهایی که موجودی آن بطور مرتب باید ارسال و دریافت شود، Hot wallet گفته می‌شود)

بخش 1 : ساخت کیف پول و امن‌سازی

برای ساخت کیف پول کافیست وارد آدرس greenaddress.it شوید. سپس روی دکمه Create Your Wallet کلیک کنید. پس از کلیک روی Create Your Wallet وارد پنجره‌ای مانند تصویر زیر خواهید شد.  
این پنجره به شما پیشنهاد می‌دهد که اپلیکیشن اندروید یا IOS این کیف پول را از گوگل‌پلی و یا اپ‌استور دریافت و نصب کنید. همچنین امکان استفاده از اکستنشن کروم (Chrome Extension) این کیف پول وجود دارد.
برای ادامه ساخت کیف پول در سایت روی Continue using web page کلیک کنید. در صفحه بعد mnermonic passphrase به شما نمایش داده می‌شود که شامل 24 کلمه تصادفی است و برای بازیابی دسترسی به کیف پول در آینده لازم است. بنابراین آنها را در جای امنی یادداشت کنید. سپس با تیک زدن گزینه I confirm that my passphrase is saved & secured and I agree with the Terms of Service تایید کنید که عبارت را یادداشت کرده‌اید و سپس روی دکمه Continue کلیک کنید. بعد از اینکار به پنجره بعد خواهید رفت که از شما می‌خواهد چند کلمه از mnemonic passphrase را وارد کنید. اینکار جهت اطمینان از این است که شما این کلمات را ذخیره کرده‌اید. پس از وارد کردن کلمات خواسته شده در فیلدهای مربوط به آن، روی دکمه Verify کلیک نمایید. در صفحه بعد از شما خواسته می‌شود ورود دو مرحله‌ای را از طریق ایمیل، google authenticator یا SMS یا تلفن فعال نمایید. حتما ایمیل را در فیلد your email address وارد کنید و روی دکمه Enable کلیک کنید تا یک کد فعالسازی برای شما ارسال شود. ایمیلی را وارد کنید که می‌دانید برای همیشه به آن دسترسی خواهید داشت. ایمیلی که توسط سایت برای شما ارسال می‌شود مشابه ایمیل زیر خواهد بود. همانطور که مشاهده می‌کنید یک عدد 6 رقمی برای شما در ایمیل ارسال می‌شود و باید این عدد را در فیلد Email Code وارد کنید. پس از وارد کردن کد 6 رقمی در فیلد، روی دکمه Enable کلیک نمایید.
با اینکار ورود دو مرحله‌ای برای ایمیل شما فعال می‌شود و برای ارسال بیت‌کوین از کیف پول‌تان نیز کاربرد دارد.
در ادامه با کلیک روی تب Google Authenticator ورود دو مرحله با اپلیکیشن Google Authenticator را هم فعال کنید. برای فعال سازی Google Authenticator ابتدا باید اپلیکیشن را نصب نمایید   سپس روی دکمه Show QR Code کلیک کنید و سپس QR Code که به شما نمایش داده می‌شود را از طریق اپلیکیشن Google Authenticator اسکن نمایید (با زدن روی علامت + در اپلیکیشن، امکان اسکن فراهم می‌شود) پس از اسکن، یک کد 6 رقمی در اپلیکیشن نمایش داده می‌شود که باید روبروی فیلد Authenticator code وارد نمایید و روی Enable کلیک کنید. پس از تایید، پیغام زیر به شما نمایش داده می‌شود.
در ادامه روی دکمه Continue کلیک کنید.
در صفحه بعد از شما می‌خواهد یک پین کد 4 تا 15 رقمی در فیلد Pin Number وارد نمایید. از این پین کد برای ورود به کیف پول استفاده می‌شود و باید آنرا در جای امنی نگه داری کنید. پین کد برای ورود به سریع به کیف پول شماست و در صورتی که پین کد را در هنگام ورود تا 3 مرتبه اشتباه وارد نمایید، پین کد غیرقابل استفاده خواهد بود و باید برای ورود از mnemonic passphrase استفاده نمایید. پس از وارد کرد پین کد روی دکمه Pin Set, Ready for Step 3 کلیک نمایید. در نهایت مراحل اولیه ساخت کیف پول و امن‌سازی آن به پایان می‌رسد و شما وارد محیط کاربری کیف پول می‌شوید. (تصویر زیر)

بخش 2 – ارسال و دریافت بیت‌کوین

در ادامه روش ارسال و دریافت را توضیح می‌دهیم.
دریافت بیت‌کوین
برای دریافت بیت‌کوین در همان صفحه‌ای که بعد از لاگین مشاهده می‌کنید (منوی Receive) روی دکمه Show URL and address کلیک نمایید. با اینکار لینک پرداخت و آدرس دریافت بیت کوین به شما نمایش داده می‌شود (تصویر زیر) آدرس بیت‌کوین که به شما نمایش داده می‌شود را می‌توانید به افرادی که قصد دارند برای شما بیت کوین ارسال کنند بفرستید. با کلیک روی دکمه Show QR Code یک پنجره پاپ آپ، QR Code آن آدرس را به شما نشان می‌دهد و می‌توانید آنرا با گوشی موبایل اسکن کنید. برای مشاهده لیست دریافتی‌ها و ارسال‌ها می‌توانید روی منوی Transactions کلیک کنید.
ارسال بیت‌کوین
ارسال بیت کوین از طریق کلیک روی منوی Send (در ستون کناری) انجام می‌شود. در صفحه ارسال بیت‌کوین فرمی مانند تصویر زیر برای شما باز خواهد شد. در فیلد Recipient آدرس گیرنده بیت‌کوین را وارد می‌کنید یا اینکه می‌توانید با کلیک روی دکمه Scan QR ، آدرس گیرنده را از طریق دوربین دستگاه اسکن نمایید. در فیلد Amount مقداری که قصد دارید بفرستید را می‌توانید به دلار یا به بیت‌کوین وارد نمایید. توجه داشته باشید که واحد بیت‌کوین بصورت پیشفرض در این سایت mBTC است (هر 1000 mBTC معادل 1 بیت‌کوین است، به عبارت دیگر 1 mBTC مساوی 0.0010 بیت‌کوین است)
اگر تیک گزینه Send All را بزنید همه موجودی کیف پول شما ارسال می‌شود.
از بین گزینه‌های کارمزد تراکنش، در صورتی که قصد دارید مقدار کارمزد را به کمترین حد ممکن برسانید گزینه Economy Priority را انتخاب کنید (در این صورت کارمزد حداقل مقدار خواهد بود ولی تایید تراکنش بسیار طولانی خواهد شد) در صورتی که عجله دارید و مایلید تراکنش در سریعترین زمان ممکن تایید شود، گزینه کارمزد را روی High Priority (با اولویت بالا) قرار دهید. در نهایت در فیلد Meme یک یادداشت برای تراکنش بنویسید و روی دکمه Review & Send کلیک کنید. پس از آن مشخصات تراکنش به شما نمایش داده می‌شود و با وارد کردن کد دو مرحله ای از اپلیکیشن Google authenticator یا ایمیل‌تان، تراکنش را تایید می‌کنید. برای ورود به کیف پول، در صورتی که با مرورگر کروم وارد سایت شده باشید، پس از اینکه روی لینک Login کلیک کردید به صفحه نصب افزونه کروم هدایت خواهید شد. پس از نصب افزونه، مجددا روی لینک Login در منوی بالای سایت greenaddress.it کلیک کنید. به این ترتیب فرم ورود باز خواهد شد (تصویر زیر) برای ورود باید Mnemonic passphrase که در هنگام ساخت کیف پول آنرا ذخیره کردید را وارد کنید و روی علامت ورود کلیک نمایید (مشخص شده در عکس با کادر قرمز) کیف پول بخش‌های دیگری نیز دارد که بهتر است خود شما بررسی کنید.

نتیجه گیری

شاید شما از منو و ظاهر ان خوشتان نیاید و چندان زیبایی نداشته باشد منتها یکی از کیف پول های مناسب از نظر امنیت برای کابران و راحتی در ارسال و دریافت می باشد. این کیف پول ها بیشتر برای جمع کردن بیت کوین از طریق دریافت و یا تبلیغات و ... های دیگر می باشد که مقدار انها حتی به یک بیت کوین هم نمی رسد. با این که امنیت ان بالاست ولی به طور کلی کیف پول آنلاین برای نگه داری بیت کوین ایده خوبی نیست. گزینه های بهتری نیز وجود دارد یکی از انها کیف پول های آفلاین می باشد. البته بهترین گزینه برای نگه داری بیت کوین کیف پول های سخت افزاری می باشد.