logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

آیا استخراج بیت کوین سود آور است یا خیر؟

آیا استخراج بیت کوین سود آور است یا خیر؟
آیا استخراج بیت کوین سود آور است یا خیر؟

آیا استخراج بیت کوین سود آور است یا خیر؟ استخراج ارز چیست؟ اگر بخواهیم بصورت ساده بگوییم و از اصطلاحات پیچیده و عجیب و غریب پرهیز کنیم: ارزهای دیجیتال که با نام ارزهای رمزنگاری‌شده (cryptocurrency) یا کریپتوکارنسی نیز شناخته می‌شود، ارزهایی هستند که توسط سرورها و کامپیوترهای قدرتمند ایجاد می‌شوند. این کامپیوترها و سرورها که […]

آیا استخراج بیت کوین سود آور است یا خیر؟

آیا استخراج بیت کوین سود آور است یا خیر؟

استخراج ارز چیست؟

اگر بخواهیم بصورت ساده بگوییم و از اصطلاحات پیچیده و عجیب و غریب پرهیز کنیم: ارزهای دیجیتال که با نام ارزهای رمزنگاری‌شده (cryptocurrency) یا کریپتوکارنسی نیز شناخته می‌شود، ارزهایی هستند که توسط سرورها و کامپیوترهای قدرتمند ایجاد می‌شوند. این کامپیوترها و سرورها که تنظیمات خاصی لازم دارند، براساس قدرت پردازش، سخت‌افزار و نرم‌افزاری که دارند می‌توانند این ارزها را استخراج کنند. قدرت استخراج ارز با واحدی با نام هش ریت (Hash Rate) یا نرخ هش محاسبه می‌شود. قبلا در مطلبی تحت عنوان “آیا استخراج بیت کوین سودآور است” در مورد اصطلاحاتی که در استخراج ارزها ذکر می‌شود توضیحاتی دادم و نیاز به تکرار نیست. در این مطلب بیشتر قصد دارم برای آن دسته از افراد که نمی‌خواهند وارد مباحث فنی و تخصصی شوند و فقط می‌خواهند از استخراج ارز درآمد کسب کنند مراحل کار را توضیح دهم.

ملزومات استخراج ارز (در این روش)

یک کامپیوتر یا لپ‌تاپ با قدرت پردازش بالا (سیستم‌های قدرتمند مخصوص بازی یا کارهای گرافیکی) به این سوال که چه کامپیوتر یا لپ‌تاپی مناسب است واقعا پاسخی نمی‌توان داد چون هر کامپیوتر قدرت پردازش متفاوتی دارد. برای اینکه صرف زمان، هزینه برق و به طور کلی استخراج ارزها ارزش دارد باید تست کنید توانایی روشن نگه‌داشتن سیستم به مدت طولانی هرچقدر بیشتر بتوانید سیستم را روشن نگه دارید و نرم‌افزار استخراج را اجرا کنید درآمدتان بیشتر خواهد بود. اتصال اینترنت (بدون قطعی و با پایداری بالا) یک اتصال اینترنت معمولی که امروزه همه با آن دسترسی دارند کفایت خواهد کرد. فقط این اتصال باید پایدار باشد تا فرایند استخراج قطع و وصل نشود.

مراحل استخراج ارز بصورت کلی

ثبت‌نام و نصب نرم‌افزار از سایت Minergate اجرای نرم‌افزار و شروع فرایند استخراج ارز چک کردن وضعیت در سایت Minergate ایجاد یک کیف پول برای ارز مورد نظر (در صورتی که قبلا ایجاد نکرده‌اید) انتقال ارز استخراج شده از Minergate به کیف پول تبدیل و فروش ارز به ریال 1 – ثبت‌نام و نصب نرم‌افزار از سایت Minergate اینکار کاملا رایگان انجام می‌شود و نیازی به پرداخت هیچ وجهی نیست. سایت Minergate یک واسط بین استخراج‌کنندگان، صرافی‌ها و صاحبان گروه‌های استخراج (Mining Pool) است و کار استخراج ارزهای مختلف را برای افراد عادی بسیار آسان کرده است.

نکات مهم

برای سودآور بودن استخراج ارز سخت افزار قدرتمند موردنیاز است. سیستم‌های قدیمی که قدرت پردازش پایینی دارند حتی هزینه برق آن نیز تامین نمی‌شود. استفاده از سیستم خانگی یا کامپیوترهای گیمینگ، یک روش کاملا ابتدایی برای استخراج ارز است و برای استخراج‌های بسیار سودآور باید دستگاه‌های مخصوص ماینینگ تهیه شود. استفاده از این راهنما به معنای تایید سایت‌های معرفی شده نیست و خود شما مسئول تحقیق و بررسی همه جانبه این روش کسب درآمد هستید