logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

ارز Verge چیست؟

ارز Verge چیست؟
ارز Verge چیست؟

ارز Verge چیست؟ ارز ورج (Verge) یک ارز رمزنگاری شده (Cryptocurrency) است که روی ناشناس بودن و حریم شخصی کاربرانش تمرکز کرده است. در حالیکه بیت‌کوین در ایجاد یک ارز غیرمتمرکز (decentralised) موفق عمل کرد، Verge این تکنولوژی را با محرمانه ساختن تراکنش‌ها، یک گام به جلوتر برده است. تراکنش‌های این ارز غیرقابل ردیابی هستند […]

ارز Verge چیست؟

ارز Verge چیست؟
ارز ورج (Verge) یک ارز رمزنگاری شده (Cryptocurrency) است که روی ناشناس بودن و حریم شخصی کاربرانش تمرکز کرده است. در حالیکه بیت‌کوین در ایجاد یک ارز غیرمتمرکز (decentralised) موفق عمل کرد، Verge این تکنولوژی را با محرمانه ساختن تراکنش‌ها، یک گام به جلوتر برده است. تراکنش‌های این ارز غیرقابل ردیابی هستند و کاربران آن می‌توانند تراکنش‌ها را فوری و بصورت ناشناس انجام دهند. اینکار چگونه ممکن شده است؟ ارز Verge تکنوژی پیشرفته بلاک‌چین را همراه با Tor و I2P بکار برده است تا اطلاعات شخصی شما، آی‌پی و موقعیت جغرافیایی مخفی بماند. با پیاده‌سازی تکنولوژی RSK در آینده، ارز Verge می‌تواند قابلیت قراردادهای هوشمند را ارائه دهد و اینکار را با حفظ محرمانگی کاربر انجام می‌دهد. این ویژگی به تنهایی باعث می‌شود Verge تنها ارز رمزنگاری شده باشد که چنین قابلیتی دارد.

ساختار ارز Verge

این رمزنگاری شده 100 درصد اوپن‌سورس است و جامعه کاربران Verge در هر همه تصمیماتی که در خصوص ویژگی‌های جدید این ارز گرفته می‌شود حق اظهار نظر دارند. Verge پروژه‌ای با سبک مردمی و یک تیم توسعه اصلی است که بطور مداوم برای بهبود بنیاد XVG تلاش می‌کنند. این ارز در هنگام شروع به کار هیچ ICO (عرضه اولیه سکه یا Initial coin offering) نداشته و یک ارز Pre-mine شده نبوده است.

ویژگی‌های خاص Verge

این ارز دارای یک بلاک‌چین عمومی است و با وجودیکه تراکنش‌ها محرمانه باقی می‌مانند، همه می‌توانند توزیع ارز، تعداد کاربران و سایر آمارها را ببینند. با پیاده‌سازی تکنولوژی RSK در این ارز، Verge اولین ارز رمزنگاری شده خواهد بود که علاوه بر تمرکز بر محرمانگی، قابلیت قراردادهای هوشمند (smart contracts) را خواهد داشت. تراکنش‌های Verge با توجه به بلاک 30 ثانیه‌ای‌ آن، بسیار سریع انجام می‌شود. این ارز قابلیت گسترش و استفاده توسط عموم را داراست (mass adoption) و چندین والت و اپلیکیشن کیف پول برای سیستم عامل‌های مختلف و دسکتاپ و موبایل طراحی شده است. Verge  یک پروژه اپن سورس می باشد که توسط یک تیم متخصص به صورت کاملا اختصاصی بر روی ان کار میکنند. این ارز نیز همانند بیت کوین محدود و ثابت است و تا 16.5 میلیارد وجود دارد. این مقدار هنگفت می تواند از دستکاری بازار جلوگیری کند و همچنین توزیع عادلانه تری صورت بگیرد. بلاک‌چین ارز Verge یک بلاک‌چین چندالگوریتمی (multi-algorithm) است و این ویژگی سبب شده تا قابلیت استخراج با انواع دستگاه‌ها را داشته باشد. ارز Verge مانند بسیاری از ارزهای دیگر، ICO نبوده و یک ارز Pre-mine شده (ارزی که در ابتدای ایجاد آن، مقداری از آن استخراج می‌شود) نیست.

کیف پول Verge

راحت‌ترین و بهترین گزینه در حال حاضر، استفاده از کیف پول موبایل Coinomi.com است. این کیف پول نزدیک 90 ارز دیجیتال را پشتیبانی می‌کند و Verge هم یکی از آنهاست.