logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

اعتیاد به معامله گری

اعتیاد به معامله گری
اعتیاد به معامله گری

در این مطلب یکی از معضلات بزرگ در میان معامله گران تازه کار را برایتان نوشته ام تا بلکه یک نفر از این افراد با خواندن این متن تصمیم به اصلاح این رفتار در خود کند. اعتیاد به معامله گری بیماری می باشد که امروزه در میان معامله گران بسیار شایع است. کسانی که دائم […]

در این مطلب یکی از معضلات بزرگ در میان معامله گران تازه کار را برایتان نوشته ام تا بلکه یک نفر از این افراد با خواندن این متن تصمیم به اصلاح این رفتار در خود کند. اعتیاد به معامله گری بیماری می باشد که امروزه در میان معامله گران بسیار شایع است. کسانی که دائم پای چارت می نشینند و دائم پوزیشن های باز شده را می بنند تا از فرصت های دیگر در بازار استفاده کنند. کسانی  هم که به اینترنت دسترسی ندارند مانند احمد اقا که داستانی از ایشان را برایتان اورده ام با تلفن کار خود را پیش می برند و یا اینکه دائم پیگیر قیمت هستند. احمد آقای ما در این چند ماهی که به بازار وارد شدند سودها و ضررهای زیادی داشتند ولی در مجموع در ضرر سنگین به سر می برند. ایشان متاسفانه به یکی از بیماری های شایع اکثر معامله گران در بازار های مالی دچار هستند، بله درست حدس زدید ایشون اعتیاد به معامله گری دارند یا از لحاظ پزشکی ایشون به آور دوزینگ معاملات دچار هستند. یکی از روزهای کاری ایشون را برای شما تعریف می کنم تا با مشکل احمد اقا بهتر آشنا شوید: احمد اقا الان سر کار هستند و دیشب روی انس طلا یک معامله ی خرید روی قیمت 1253 انجام داده اند، و بنا به دلایلی در محل کار خود دسترسی به اینترنت ندارند، ساعت 9 به همسر خود زنگ میزنند، لحن صحبت اینگونه است “عزیزم لطفا عدد انس را برام بخونید” سارا خانم جواب میدهند 1253.5 و احمد اقا خوشحال شده به کار خود ادامه میدهند. ساعت 10 صبح باز با همسر خود تماس گرفته و جویای عدد انس میشوند و سارا خانم عدد انس را 1251 اعلام می کنند، احمد اقا یکم سکوت می کنند و با لبخندی تلخ به همکار خود گوشی را قطع می کنند. ساعت 10:30 دقیقه باز با همسر خود تماس گرفته و با این لحن عدد انس را جویا می شوند “زود باش عدد انس را بخون برام بیچاره شدم” سارا خانم هم بنده خدا می گه 1249 احمد اقا هم بدون خداحافظی گوشی را قطع میکنه. ساعت 10:55 دقیقه باز با همسر خود تماس گرفته و با لحن عصبانی می پرسند یالا عدد انس را بخون، و سارا خانم بیچاره عدد 1247 را اعلام می کنند، این بار احمد آقا در حالی که از عصبانیت یکی از رگهای پیشونیش شروع به ضربان کرده بود به سارا خانم با لحن خشن این جمله را می گویند “امشب خونه بابات اینا حالشو ندارم بیام زنگ بزن بگو نمی یاییم اصلا حوصله ندارم”. ساعت 12 شده باز احمد اقا زنگ میزنه به همسر خود و سارا خانم عدد انس را 1244 اعلام می کنند اینبار احمد اقا گویی که انگار تمام زندگی خود را از دست داده با لحنی محکم به سارا خانم میگه غذای دیشبت خیلی بد طعم بود، خیلی جلوی خودمو گرفتم و تا الان چیزی بهت نگفتم همه ی این ناراحتی معده ی من به خاطر غذاهای بد توست و گوشی را محکم به تلفن می کوبه. بله دوستان این داستان یکی از روزهای معاملاتی احمد آقا بوده البته روزهای خوب هم ایشون داشتند و روزهایی که مارکت در جهت سود آقا احمد به جلو رفته که در این صورت احمد آقا بسیار با طبع لطیف و احساسی با همسر خود سارا خانم و همکاران خود در بانک رفتار کرده اند. اما به راستی مشکل کار کجاست چرا زندگی تریردی ما با زندگی شخصی ما ترکیب شده؟ چرا ما به معاملات و رصد لحظه به لحظه قیمت ها اعتیاد پیدا کرده اییم؟ معامله گران با تجربه از هفته ی چند معامله صحبت می کنند در حالی که آماتورها روزانه صدها معامله انجام میدهند. چرا با زندگی خود دوئل می کنید.کسانی را می شناسم که به علت همین سبک معامله گری کاملا زندگی شخصی خود را از دست داده اند. راه حل ! اما راه حل چیست؟

راه حل سادست برای خود یک سیستم معاملاتی تهیه کنید و نقاط ورود و حد ضرر را در نمودار قرار دهید و رها کنید تا زمان مشخص و هر ثانیه یک بار غرق در نمودارهای مالی نشوید، اجازه دهید سیستم کار خودش را انجام دهد. کسی که در معاملات خود حد ضرر دارد در اصل از تشویش روانی خود جلوگیری کرده.