logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

آموزش بورس

آموزش بورس
آموزش بورس

تاریخچه  جدید 500 سال پیش در یکی از شهر های بلژیک در مقابل منزل قردی به نام واندر بورس صرفان گرد هم امده و اوراق بهادار داد و ستد میکردند از ان پس هر مکانی را که در ان اوراق بهادار مورد معامله قرار می گرفت بورس نامیدند. اولین بورس دنیا در شهر آنورس بلژیک […]

تاریخچه 

جدید 500 سال پیش در یکی از شهر های بلژیک در مقابل منزل قردی به نام واندر بورس صرفان گرد هم امده و اوراق بهادار داد و ستد میکردند از ان پس هر مکانی را که در ان اوراق بهادار مورد معامله قرار می گرفت بورس نامیدند.

amoozesh boors

اولین بورس دنیا در شهر آنورس بلژیک ایجاد شد. در حال حاضر در اغلب کشورهای دنیا تشکیلات بورس وجود دارد و فدراسیون بورسهای جهان به عنوان یک سازمان هماهنگ کننده بین المللی نسبت به همکاری و تشریک مساعی بین بورس ها حفاظت از منابع و حقوق صاحبان سهام و توسعه بازار سرمایه فعالیت می نماید. برخی از بورس های بزرگ دنیا عبارتند از بورس نیویورک ، بورس لندن ، بورس استکهلم ، بورس مونترال و بورس توکیو. 

سابقه ایجاد بورس ایران 

فکر اصلی ایجاد بورس در ایران به سال 1315 بر میگردد. در این سال یک کارشناس هلندی و یک کارشناس بلژیکی به منظور بررسی و اقدام در مورد تهیه و تنظیم مقررات ناظر بر فعالیت بورس اوراق بهادار به ایران امدند ، اما مطالعات انها با اغاز جنگ جهانی دوم متوقف گردید. پس از کودتای 28 مرداد 1332 مجداد در سال 1333 ماموریت تشکیل بورس اوراق بهادار به اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بانک مرکزی و وزارت بازرگانی وقت محول گردید. این گروه پس از 12 سال تحقیق و بررسی در سال 1345 قانون و مقررات تشکیل بورس اوراق بهادار تهران را تهیه و لایحه مربوط را به مجلس شوای ملی ارسال داشتند. این لایحه در اردیبهشت 1345 تصویب شد و بورس تهران عملا در سال 1346 با ورود سهام بانک صنعت و معدن و شرکت نفت پارس فعالیت خود را اغاز نمود.

مزایا سرمایه گذاری در بورس

حال باید دید که چرا احاد مردم در خصوص ورود به این بازار اظهار تمایل می نمایند. در این قسمت تنها به ذکر چکیده ای از عوامل موثر در این امر خواهیم پرداخت:
  1. نبود حد سرمایه مجاز
  2. قابلیت نقد شوندگی بالا 
  3. بازده بالاتر 
  4. تب گسترش این بازار
  5. ظرفیت های باز موجود

بخش دانلود
  • عنوان مقاله : آموزش بورس
  • زبان مقاله : فارسی
  • تعداد صفحات : 200
  • نوع فایل : PDF
  • حجم فایل : 8.5 مگابایت

لینک دانلود