logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

اندیکاتورهای فارکس

اندیکاتورهای فارکس
اندیکاتورهای فارکس

اندیکاتورهای فارکس نشانگر MACD همگرایی در حال حرکت همگرایی متوسط ​​است MACD ابزاری محبوب است که قدرت و جهت گیری یک روند اصلی را ارزیابی می کند و به پیش بینی تغییرات قیمت در آینده کمک می کند. نحوه استفاده از نشانگر MACD MACD بین دو میانگین متحرک (با استفاده از قیمت نزدیک) تمایز قایل […]

اندیکاتورهای فارکس

اندیکاتورهای فارکس

اندیکاتورهای فارکس

نشانگر MACD

همگرایی در حال حرکت همگرایی متوسط ​​است MACD ابزاری محبوب است که قدرت و جهت گیری یک روند اصلی را ارزیابی می کند و به پیش بینی تغییرات قیمت در آینده کمک می کند.

نحوه استفاده از نشانگر MACD

MACD بین دو میانگین متحرک (با استفاده از قیمت نزدیک) تمایز قایل است - EMA 12 روزه و 26 روز بیشترین استفاده را دارند. خط سیگنال (9 روزه SMA از خود MACD) سپس در MACD قرار می گیرد. به همین دلیل به این خط "خط سیگنال" گفته می شود که با عبور خط MACD سیگنال خرید یا فروش ایجاد می شود. نقاط تقاطع - وقتی خط MACD از خط سیگنال بالا می رود ، روند صعودی را نشان می دهد ، به این معنی که ممکن است زمان خرید آن باشد. وقتی غرق می شود ، روند نزولی ظاهر می شود و ممکن است زمان خوبی برای فروش باشد. به همین ترتیب ، هنگامی که MACD از بالای پایه شروع می کند ، روند صعودی را فرض می کند و بنابراین یک سیگنال خرید است. از طرف دیگر ، هنگامی که MACD زیر پایه خود باشد ، روند نزولی فرض می شود و از این رو سیگنال فروش تولید می شود. تفاوت - هنگامی اتفاق می افتد که خط قیمت از MACD در جهت دیگری حرکت کند. این نشان می دهد که روند روند ممکن است تغییر کند ، بنابراین معامله گران می توانند به شناسایی فرصتها کمک کنند. Ascension Heavy - هنگامی که یک اختلاف شدید بین EMA کند و سریع (به معنی شیب تند در خط MACD) وجود دارد ، این نشانگر این است که دارایی ها بیش از حد خریداری شده اند.

معادل SAR

همگرایی در حال حرکت همگرایی متوسط ​​است

Parabolic SAR ، مانند MACD ، یک شاخص ردیابی روند است ، به این معنی که به شما کمک می کند وقتی روند رشد پیدا می کند و هنگام پایین آمدن ، آن را خریداری کنید. این به صورت یک سری از نکات زیر یا بالاتر از میله های قیمت (بسته به روند روند) نمایش داده می شود و با استفاده از بالاترین و پایین ترین قیمت و یک عامل شتاب اخیر محاسبه می شود.

نحوه استفاده از Parabolic SAR

در اصل ، فاکتور معادل SAR باعث می شود روند صعودی (هنگامی که امتیازها پایین تر از قیمت هستند) و روند نزولی (وقتی امتیاز بالاتر از قیمت است) آسان تر شود. این شاخص برای آشکار کردن روند فعلی قیمت و نشان دادن نقاط احتمالی خروج و ورود مفید است. سیگنال ها هنگامی ایجاد می شوند که مکان نقطه از بالا به پایین تغییر کند. بهترین استفاده از این شاخص در اندازه گیری حرکت فقط برای کوتاه مدت است و بنابراین ممکن است برای معامله گران روزانه بسیار مفید باشد.

نوسان ساز تصادفی

نشانگر نوسانگر تصادفی

نوسان ساز صوتی از دو خط (به نام K٪ و D٪) تشکیل شده است و قیمت بسته شدن یک دارایی را در برابر دوره های بالا و پایین قیمت آن در طی یک دوره زمانی قابل تنظیم اندازه گیری می کند. مدت زمان فعلی معمولاً 14 است ، اما می توانید این دوره را تغییر دهید تا حساسیت شاخص را نسبت به قیمت پایه کاهش یا افزایش دهید.

نحوه استفاده از نوسان ساز تصادفی

در ابتدا این شاخص برای کمک به ردیابی قیمت و سرعت قیمت ها طراحی شده بود ، اما امروزه رایج تر کردن معامله گران نسبت به خرید یا فروش از شرایط اشباع است. هنگامی که خطوط بالای 80 باشد ، اعتقاد بر این است که دارایی ها بیش از حد خریداری شده اند (و به طور بالقوه برگشت پذیر است ، بنابراین معامله گران باید بفروشند) ، و هنگامی که کمتر از 20 باشد ، این دارایی اشباع شده است (بنابراین معامله گران باید خریداری کنند).

شاخص قدرت نسبی

اندیکاتور شاخص قدرت نسبی

شاخص مقاومت نسبی مانند اسیلاتور استوکستیک یکی دیگر از اندیکاتورهای محدوده متراکم یا رینج است که می تواند به معامله گران کمک کند تا شرایط اشباع از خرید یا فروش را تشخیص دهند. این اندیکاتور با مقایسه میانگین سود با میانگین ضرر در طی یک دوره برگشتی، قیمت یک دارایی را با گذشت زمان تحلیل می کند. با استفاده از RSI که در نمودار قیمت واقعی ظاهر نمی شود، می توان الگوها را مشاهده کرد.

نحوه استفاده از شاخص مقاومت نسبیاگر قیمت یک دارایی بالاتر از 70 باش ، شرایط آن اشباع از خرید محسوب می شود. اگر RSI به زیر 30 برس ، اشباع از فروش محسوب می شود. سطح 50 نیز به طور کلی برای تأیید یک روند (بالای آن برای روند صعودی و پایین آن برای روند نزولی) استفاده می شود.
 
نوارهای بولینگر
اندیکاتور نوارهای بولینگر

نوارهای بولینگر در ساده ترین حالت، نوسانات بازار را اندازه گیری می کند. این اندیکاتور از دو خط (که انحراف معیارهای استاندارد را دنبال می کند) ساخته شده است که شامل میله های قیمت و یک خط میانگین متحرک ساده در وسط است. خطوط بیرونی بسته به میزان نوسان قیمتهای بسته شدن انبساط و انقباض می یابند.

نحوه استفاده از نوارهای بولینگرچندین الگو وجود دارد که برخی از معامله گران برای پیش بینی حرکت بازار مفید می دانند. در یک بازار پایدار، نوارهای بالا و پایین تمایل دارند به صورت سطح حمایت و مقاومت عمل کنند تا قیمت ها را در پدیده ای موسوم به "جهش بولینگر" به سمت وسط بازگردانند. هنگامی که قیمت ها "از نوارها عبور می کنند" (صعود یا نزول از نوار بالا یا پایین و ماندن در آن ناحیه)، می تواند به عنوان نشانه ای از حرکت قدرتمند برای این روند در نظر گرفته شود و احتمالاً در کوتاه مدت ادامه خواهد یافت.
اندیکاتورهای فارکس