logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

انواع نمودار قیمت

انواع نمودار قیمت
انواع نمودار قیمت

  توضیحات : در این مقاله سعی شده است تا انواع نمودار قیمت اعم از نمودار خطی ( line  chart ) نمودار میله ای ( bar chart ) و نمودار شمعی ( candlestick chart )  با ذکر مثال آموزش داده شده است.     نمودار نمودار قیمت منحنی توالی قیمتها است که با گذشت زمان تشکیل […]

انواع نمودار قیمت

انواع نمودار قیمت

  توضیحات : در این مقاله سعی شده است تا انواع نمودار قیمت اعم از نمودار خطی ( line  chart ) نمودار میله ای ( bar chart ) و نمودار شمعی ( candlestick chart )  با ذکر مثال آموزش داده شده است.    

نمودار

نمودار قیمت منحنی توالی قیمتها است که با گذشت زمان تشکیل می شود. در نمودار قیمت محور عمودی نشان دهنده قیمت و محور افقی نشان دهنده زمان است. قیمتها در طول محور افقی از چپ به راست نشان داده می شوند. اخرین قیمت در منتها الیه سمت راست خواهد بود. شکل 1-2 ارزش یورو و دلار امریکا را از ژانویه سال 1999 تا اکتبر سال 2004 نسبت به یکدیگر نشان می دهد. عدد 1.2283 به عنوان اخرین برابری به این معناست که یک یورو در اخرین لحظه معادل 1.2283 دلار امریکا بوده است. تحلیلگران فنی از نمودارها برای تحلیل حجم وسیعی از اوراق بهادار و پیش بینی تحرکات اینده استفاده می کنند. کلمه اوراق بهادار به هر ابزار مالی قابل معامله یا هر شاخص کمیت پذیز مانند : سهام اوراق قرضه کالا ( نفت ، طلا ، گندم و... ) شاخص های بازار ارز ( نسبت ارز ها) و ... اطلاق می شود. هر ورق اوراق بهادار به همراه اطلاعات قیمت ، می تواند در یک دوره مشخص برای ایجاد یک نمودار جهت تحلیل به کار گرفته شود. از انجا که نمودار نمایش گرافیکی ساده ای از تحرکات قیمت قیمت اوراق بهادار در طول یک دوره زمانی مشخص را ارئه می دهد. برای تحلیل گران بنیادی نیز میتواند بسیار مفید باشد. یک تاریخچه گرافیکی می تواند تعیین میزان تاثیر عوامل کلیدی موثر بر قیمت اوراق بهادار عملکرد ان در طول یک دوره زمانی و تشخیص قیمت بالا پایین و یا حد وسط معامله را اسان سازد. چگونه نمودار رسم کنیم ؟ نمودار ها سوابق حرکات قبلی بازار هستند. اینئه چیزی جز تکرار گذشته نیست. هیچ چیز تازه ای وجود ندارد. تاریخ تکرار می شود و با قوانین و نمودار ها مشخص می کنیم که چه وقت و چگونه این تکرار صورت می گیرد.

بخش دانلود
  • عنوان مقاله : انواع نمودار قیمت
  • نویسنده : شرکت ایمانی
  • زبان مقاله : فارسی
  • تعداد صفحات : 8
  • نوع فایل : PDF
  • حجم فایل : 237 کیلوبایت

لینک دانلود