logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

در بازار سهام پولدار شوید؛ به همین راحتی

در بازار سهام پولدار شوید؛ به همین راحتی
در بازار سهام پولدار شوید؛ به همین راحتی

شما مسایل مالی خود را چگونه مدیریت می کنید؟ از کجا  بدانید چه سهامی را باید بخرید یا کدام یک را بفروشید؟ چه کاری برای بهتر شدن درآمد خود انجام دهید؟ چه زمانی باید سهام خود را حفظ کنید و چه موقعی از شر سهم پر دردسر خود خلاص شوید؟ چگونه باید از اشتباهات پرهزینه […]

شما مسایل مالی خود را چگونه مدیریت می کنید؟ از کجا  بدانید چه سهامی را باید بخرید یا کدام یک را بفروشید؟ چه کاری برای بهتر شدن درآمد خود انجام دهید؟ چه زمانی باید سهام خود را حفظ کنید و چه موقعی از شر سهم پر دردسر خود خلاص شوید؟ چگونه باید از اشتباهات پرهزینه دوری کرد؟ آیا لازم است مشاور مالی برای خود بگیرید؟ هر شخصی که در بازار سهام - آتی - طلا و ارز کار می کند اگر 6 ترفند زیر را رعایت کند ضرر  هایش به حداقل می رسد ( این ترفند ها را وال استریت ژورنال بررسی کرده و گزارش داده )

۱- سرمایه خود را دست کسی ندهید تا بر باد نرود:

استخدام افرادی که فقط سرمایه شما را هدر می دهند، کار هوشمندانه ای نیست. اما ممکن است این اتفاق برای هر کسی رخ دهد. به طور مثال، شاید ندانسته مشاور مالی استخدام کنید که توان تشخیص ریسک های احتمالی و ضررهای آینده را نداشته باشد. یا پول شما را در حوزه اشتباهی سرمایه گذاری کند. شما خودتان هم باید مدیریت مالی را یاد بگیرید و احتیاط های لازم را انجام دهید. همچنین باید به محض احساس خطر، مشاور ناوارد را رد و مشاور مالی حرفه ای برای خود استخدام کنید.

۲- برنامه مدون مالی برای خود طراحی کنید:

سرمایه گذاری هوشمند به معنای دریافت سود در کوتاه ترین زمان نیست. بلکه روندی است که به سرمایه گذار اجازه می دهد تا بر طبق برنامه مالی صحیح و آینده نگرانه به اهداف مالی خود دست پیدا کند که شامل موانع اقتصادی و استراتژی‌ است که هدف آن محصولات مالی است و می تواند شما را با وجود موانع به اهداف خود نزدیک کند. به این معنا که، سرمایه گذارهای مختلف، سرمایه گذاری های و استراتژی های متفاوتی نیز دارند. به طور مثال، افراد جوان تر، بیشتر به سمت سرمایه گذاری در زمینه هایی تمایل دارند که سریع به پول نقد و سوددهی برسد تا مثلا خانه بخرند یا ادامه تحصیل بدهند. افراد میان سال، شاید دوست داشته باشند روی استراتژی هایی متمرکز باشند که برای زمان بازنشستگی آنها سود و درآمد خوبی داشته باشد. افرادی که در دهه ۶۰ زندگی خود قرار دارند نیز بیشتر به روش های سرمایه گذاری تمایل دارند که بیشترین بازگشت مالی را دارد.

  ۳- چه بخریم، چه بفروشیم:

پس از برنامه ریزی مالی، شما باید پیگیر دارایی در شرایط مختلف اقتصاد کلان باشید. سهام و کالاها همیشه با توسعه اقتصاد، افزایش می یابند در حالی که اوراق قرضه در وضعیت بد اقتصادی، ارزش بیشتری پیدا می کند.  البته سرمایه گذاری هر کدام از این مسایل مالی با دیگری کاملا فرق دارد و دلیل آن نیز میزان عرضه و تقاضاهای متفاوت در کسب و کارهای مختلف است. به طور مثال، در بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ میلادی که همه دنیا را در بر گرفت، اوراق قرضه، نقش پررنگی در سرمایه گذاری داشتند زیرا سرمایه گذارها بیشتر تمایل به فروش سهام و محصولات خود را داشتند. منظور این است که نباید همه سرمایه خود را در یک حوزه ذخیره کنید.

۴- در زمان حرکت کنید و به آن اعتماد کنید:

در حالیکه سرمایه گذارها نخستین قدم ها را پشت سر گذاشتند آنها باید قدم دوم را بردارند. به طور مثال، تصمیم بگیرند چه نوع سهامی را خرید و فروش کنند. در این مورد باید سه مساله را در نظر داشت: مساله فنی:  که از نمودار تجارت برای تعیین روند سهام های مختلف استفاده می کند. مساله ساختاری : که از مسایل اقتصادی و نرخ های مالی برای تعیین ارزشمندی یا بی ارزشی سهام استفاده می کند. مسایل فرضی : که در مورد کارهایی که سرمایه گذار باید انجام دهد، بحث می کند.

۵- گوش هایتان تیز باشد:

همیشه مراقب و گوش به زنگ بودن شامل: اول، دنبال کردن اهداف و اولویت های تعین شده در برنامه مالی است. دوم، دنبال کردن تخصیص های سرمایه ای است که اهداف و اولویت ها را دنبال می کند. و سوم، انتخاب سهام و اوراق بهاداری است که به رسیدن به اهداف شما کمک می کند. بازار سهام

۶- از هوش خود نهایت بهره را ببرید:

انسان ترکیبی از احساس و منطق است. احساسات از سیستم یک استفاده می کنند و بر اساس احساسات و درون‌یافته ها برای انسان تعیین می کنند چه مسیری را انتخاب کند. اما بخش منطقی و هوشمند با سیستم دو کار می کند. این بخش با سنجش و بررسی دلایل و تجزیه برنامه ها و اهداف سرمایه گذار، تصمیماتی برای او اتخاذ می کند که هیچ ارتباطی به افکار درونی و احساسات ندارد. با اینکه سیستم های یک و دو کاملا مجزا از هم عمل می کنند اما هر دو بخشی از مغز انسان هستند و برای یکدیگر وظیفه تعیین می کنند. سیستم یک همیشه اول از همه به انگیزه های محیطی پاسخ می دهد و تفکر و اعتقاد تولید می کند. سیستم دوم نیز همیشه با استفاده از این اعتقادات به سیستم یک اجازه واکنش می دهد. گاهی سیستم دو به پیامد اعتقادات سیستم یک شک دارد و به همین دلیل، آنها را تجزیه و تحلیل می کند و روشی متفاوت از آنچه سیستم یک ارایه کرده است، پیشنهاد می دهد. و ممکن است برای کنترل سیستم یک، قوانینی را تحمیل کند تا سیستم یک اشتباهات پرهزینه ای همچون خرید زیاد و فروش کم، سرمایه گذاری در بازاری که رول به افول است یا فروش برنده ها و نگهداری برنده را انجام ندهد. برای همیشه زیرک و هوشیار بودن باید احساسات و تصمیمات احساسی را به حداقل ممکن رساند و با چشمانی باز و آینده نگری سرمایه گذاری کرد....