logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

در انتظار بازار مثبت و متعادل

در انتظار بازار مثبت و متعادل
در انتظار بازار مثبت و متعادل

بازار مثبت و متعادل نظرسنجی این هفته شرکت کارگزاری تدبیرگران فردا که با مشارکت 30 شرکت معتبر سرمایه‌گذاری ، مشاوره سرمایه‌گذاری، کارگزاری، بیمه‌ای و … برگزار شد، حکایت از روند مثبت وضعیت بازار در هفته جاری دارد. در این نظرسنجی 52 درصد از شرکت‌کنندگان روند مثبت بازار را در این هفته پيش‌بيني كردند. در عین حال […]

k10

بازار مثبت و متعادل
نظرسنجی این هفته شرکت کارگزاری تدبیرگران فردا که با مشارکت 30 شرکت معتبر سرمایه‌گذاری ، مشاوره سرمایه‌گذاری، کارگزاری، بیمه‌ای و ... برگزار شد، حکایت از روند مثبت وضعیت بازار در هفته جاری دارد. در این نظرسنجی 52 درصد از شرکت‌کنندگان روند مثبت بازار را در این هفته پيش‌بيني كردند. در عین حال 42 درصد دیگر نیز معتقدند بازار روند متعادلی را پشت سر خواهد گذاشت. با نگاهی به کاهش شیب منحنی رشد شاخص در بازار سهام و با نگاهی به اخبار و اطلاعات موجود باید گفت احتمال روند باثبات اما با شیب ملایم شاخص در روزهای اخیر وجود دارد. در این بین اما یکی از موضوعاتی که برخلاف رویه گذشته و تصمیمات پیشین بانک مرکزی که کم و بیش اخبار آن بازار سرمایه را تحت تاثیر خود قرار داده بود، احتمال افزایش نرخ‌های سود بانکی بود.با این وصف کاهش نرخ تورم نقطه به نقطه کشور بنا به اعلام بانک مرکزی زمینه‌های افزایش نرخ سود بانکی را کاهش داد و به این ترتیب تهدیدی که می‌توانست روند حرکتی بازار سرمایه را با کاهش مواجه سازد فعلا بی‌اثر شده است.

احتمال تغییر نرخ سود بانکی

در این بین 90 درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی این هفته کارگزاری تدبیرگران فردا معتقدند احتمال آنکه نرخ سود بانکی ظرف سه ماه آینده تغییر کند پایین است. در این بین اما 79 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی وضعیت بازار را برای یک ماه آینده مثبت ارزیابی کردند. به عقیده کارشناسان، انتشار گزارش‌های 6 ماهه خوب به خصوص در صنعت پتروشیمی و در عین حال پیش‌بینی کاهش بیشتر تحریم‌ها در هفته‌های پیش رو عوامل موثری‌اند که می توانند پیش بینی بازار را بهبود بخشند.

نظر سنجی صنایع مختلف

در این بین اما این نظرسنجی در بخش دیگری با بررسی صنایع مختلف، برخی از مهم‌ترین صنایع را برای سرمایه‌گذاری پیشنهاد می کند که در نظرسنجی این هفته نیز صنعت پالایشگاهی با 28 درصد آرا توانسته به عنوان بهترین صنعت برای سرمایه‌گذاری در این هفته مورد توجه قرار گیرد. در این بین فلزات اساسی کمترین میزان سهم را به خود اختصاص داد. پس از صنایع پالایشگاهی، پتروشیمی‌ها، سهام بانک‌ها و معدنی‌ها از بیشترین امتیاز برخوردار بودند. نکته قابل تامل در این بین خروج سهام خودرویی‌ها و جایگزینی آنها با صنایع معدنی و سنگ‌آهنی است.

سهام پیشنهادی برای ورود به بورس

شرکت‌کنندگان در نظرسنجی این هفته در عین حال، سهام هلدینگ خلیج فارس را به عنوان سهام پیشنهادی برای ورود به بورس برای بازه یک ماهه انتخاب کرده‌اند. پالایشگاه بندرعباس و اصفهان نیز از دیگر سهم‌های انتخابی مشارکت‌کنندگان هستند. نکته قابل توجه آن است که همچنان پتروشیمی‌ها و پالایشگاهی‌ها به عنوان انتخاب اول سرمایه‌گذاران هستند. کارگزاری تدبیرگران فردا در عین حال در بخش دیگری از این نظرسنجی با طرح یک سوال با هدف کشف شرکت‌های کوچکی که از قابلیت سرمایه‌گذاری برخوردارند، شرکت‌های سرامیک صنعتی اردکان، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و صنایع کاشی و سرامیک سینا را به عنوان شرکت‌هایی معرفی کرد که از بیشترین اقبال برای سرمایه‌گذاری برخوردارند.k11