logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

8 توصیه برای بازنشسته شدن به سبک میلیادر ها

8 توصیه برای بازنشسته شدن به سبک میلیادر ها
8 توصیه برای بازنشسته شدن به سبک میلیادر ها

بازنشسته شدن به سبک میلیادر ها امروزه خیلی از مردم نگران زمان بازنشستگی خود هستند. زمانی که جونی برای کار کردن ندارند و یا از کار کرذن زیاد خسته شده اند. برای اینکه از مشکلات ان زمان خلاص شوند راه های زیادی وجود دارد. برای مثال بعضی از مردم خود را بیمه می کنند که […]

بازنشسته شدن به سبک میلیادر ها

بازنشسته شدن به سبک میلیادر ها

امروزه خیلی از مردم نگران زمان بازنشستگی خود هستند. زمانی که جونی برای کار کردن ندارند و یا از کار کرذن زیاد خسته شده اند. برای اینکه از مشکلات ان زمان خلاص شوند راه های زیادی وجود دارد. برای مثال بعضی از مردم خود را بیمه می کنند که بعد از 30 سال به صورت ماهیانه به انها پول داده شود. بعضی در کار های دولتی استخدام می شوند تا حقوق بازنشستگی بگیرند بعضی برای خود ملکی {مسکونی یا تجاری } دست و پا می کنند تا زمان بازنشستگی یا خود کار کنند یا به اجاره بدهند. خب همه این روش ها صحیح است اما اگر کسی بخواهد در زمان بازنشستگی به وفور خرج کند و صرفه جویی را کنار بگذارد این روش ها کارساز نیست و یا اینکه سرمایه زیاد می خواهد که همه کس ندارند. ما در این مطلب هشت روش پس انداز کردن برای زمان بازنشستگی را اماده کرده ایم و اگر شما به این هشت روش عمل کنید مطمئناً در بازنشستگی زندگی راحت و بی دردسری را خواهید داشت. 8 روش که ثروتمندان با استفاده از آن ثروت خود را افزایش می‌دهند

1 – پس‌انداز بیشتر از متوسط جامعه

افراد ثروتمند به جای اینکه بیشتر خرج کنند، گرایش دارند تا مقدار بیشتری از پول‌شان را ذخیره کنند. براساس تحقیقات انجام شده، ثروتمندانی که جزء 1 درصد جامعه هستند تقریبا 40 درصد از حقوق و درآمدشان را پس‌انداز می‌کنند در حالیکه افراد مابین 1 درصد تا 10 درصد ثروتمند جامعه فقط 12 درصد از درآمدشان صرف پس‌انداز می‌شود. یک توصیه کلی این است که حداقل بین 10 تا 15 درصد از درآمدتان را برای اینکه سطح زندگی فعلی‌تان در زمان بازنشستگی نیز حفظ شود پس‌انداز نمایید.

2 – زندگی با صرفه‌جویی

بسیاری از ثروتمندان با اتومبیل‌های رده پایین رفت و آمد می‌کنند و پول‌شان را محتاطانه هزینه می‌نمایند. وارن بافت مشهور در همان خانه‌ای زندگی می‌کند که 50 سال پیش آنرا خریداری کرده است. به جای آنکه هرزمان ترفیع گرفتید، خانه یا اتومبیل‌تان را عوض کنید، مخارج زندگی‌تان را در همان سطح نگهدارید. یک متخصص مسائل مالی می‌گوید: “من با افراد زیادی در حرفه خودم آشنایی دارم که بسیار پایین‌تر از سطح درآمدشان زندگی می‌کنند. چه شما ثروتمند باشید یا نباشید،اگر زیر سطح درآمدتان زندگی کنید، قادر خواهید بود مقدار پول مناسبی برای داشتن بازنشستگی که می‌خواهید پس‌انداز نمایید.”

3 – متنوع سازی دارایی‌ها

در حالیکه بسیاری از مدیران اجرایی در شرکت‌هایی که در آن کار می‌کنند دارای سهام هستند، ثروتمندان گرایش دارند تا ترکیبی از دارایی‌ها را داشته باشند. تخصیص مناسب دارایی‌ها به شما اجازه می‌دهد در برابر بالا و پایین‌های بازار مقاومت کنید. ترکیبی از اوراق بهادار با درآمد ثابت و اوراق با ریسک بیشتر توصیه می‌شود. اقتصاددان برنده جایزه نوبل همیشه می‌گفت “تنوع سازی دوست شماست”. اگر به درستی انجام شود، شما می‌توانید ریسک پرتفوی خود را کاهش دهید و این در حالیست که پتانسیل سود بالای پرتفوی خود را قربانی نمی‌کنید. تقریبا همه سرمایه‌گذاران می‌بایست براساس میزان ریسکی که می‌توانند متحمل شوند، اوراق بهادار را با تنوع کافی خریداری و نگهداری کنند.

4 – دارا بودن چندین منبع درآمد

به تنهای روی درآمد شغل ثابت‌تان تکیه نکنید. افراد ثروتمند معمولا از راه‌های مختلفی (مانند خرید و اجاره دادن املاک و یا یک کسب‌وکار جانبی) کسب درآمد می‌کنند. کسب درآمد بیشتر به شما اجازه می‌دهد سریعتر یک منبع درآمد دیگر را برای خود ایجاد کنید.

5 – نگهداشتن سهام برای طولانی مدت

میلیاردرها درک کرده‌اند که سرمایه‌گذاری در بازار سهام باید در بازه طولانی مدت انجام شود. آنها همچنین زمانی که بازار به سمت پایین می‌آیند خونسردی خود را حفظ می‌کنند. “سهام شرکت‌ها در کوتاه مدت بسیار نوسانی هستند. رخدادهایی مانند سال 2007-2008 در بازارهای جهانی (یا دیماه 92 در بورس تهران) که سرمایه‌گذاران مبلغ زیادی از پول‌شان را از دست دادند تاییدی برای این ادعاست. اما اگر شما سهام مناسب را برای سال‌ها نگهداری کنید، تاریخ نشان دهده است که این موضوع کاملا به نفع شما خواهد بود”

6 – پس‌انداز اتوماتیک پول

ثروتمندان علاقه دارند تا روش “سرمایه‌گذاری و نگهداری کردن” را در پیش بگیرند. آنها بصورت اتوماتیک، پول را به حساب بازنشستگی خود انتقال می‌دهند تا دیگر نیازی به یادآوری یا توجیه نداشته باشند.

7 – زود آغازکردن

وقتی حرف از پس‌انداز برای جمع آوری ثروت و بازنشستگی می‌شود، زمان مهمترین فاکتور است. ثروتمندان می‌دانند که هرچه سریعتر باید برای ایجاد ثروت خود، شروع به پس‌انداز کنند. شروع پس‌انداز زودهنگام پول، دو مزیت برای شما به همراه خواهد داشت. اولا یک عادت خوب برای پس‌انداز در طول زندگی به شما می‌آموزد و دوما، سود مرکب به شما اجازه می‌دهد تا پول و سرمایه‌تان را در طول زمان بسیار بیشتر و بصورت تصاعدی رشد دهید. در حالیکه اگه دیرتر آغاز کنید، در انتها ثروت کمتری نصیب شما خواهد شد.

8 – تسویه سریع بدهی

اصل دوم در این مطلب صرفه جویی بود. اگر شما صرفه جویی کنید دیگر نیازی به قرض گرفتن ندارید. و به طور کلی می شود گفت که صرفه جویی باعث کم شدن و در نهایت از بین رفتن کامل بدهی ها می شود. در صورتی که بسیاری از افراد معمولی اکثر اوقات دارای وام و یا قرض هستند. این که شما بدهی نداشته باشید می توانید کارهای مختلفی را انجام بدهید. از جمله خرید خودرو و دیگر لوازم و یا تسویه حساب به موقع وام ها و دیگر بدهی ها که در نتیجه باعث کم شدن هزینه های تاخیر در پرداخت می شود. اگر می خواهید ثروتمند شوید باید مثل انان فکر کنید. تقریبا همه ثروتمند از این که به خاطر مخارج روزانه و یا شخصی خود وام بگیرند بدشان می اید.

جمع بندی کلی

به طور کلی می شود این طور طبقه بندی که مهم تر از مهم پس انداز سپس صرفه جویی و بعد از تسویه بدهی ها می باشد. بعد از این کار ها شما باید روی به منابع دیگر درامدی بیاورید از قبیل خرید سهام و یا سرمایه گذاری در دیگر بخش ها.