logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

آشنایی با Bollinger Band

آشنایی با Bollinger Band
آشنایی با Bollinger Band

تکنیک نوار های بولینگر توسط جان بولینگر طراحی و ارایه شده است تا نوسانات قیمت را توصیف نماید. این نوار ها برای هر نوع اوراق بهادار یا بازار در بسیاری از اشل های زمانی قابل استفاده است. توصیف  باند های بولینگر معمولا برای قیمت یک سهم (price ) رسم می شوند. البته میتوان انها را […]

"</p

تکنیک نوار های بولینگر توسط جان بولینگر طراحی و ارایه شده است تا نوسانات قیمت را توصیف نماید. این نوار ها برای هر نوع اوراق بهادار یا بازار در بسیاری از اشل های زمانی قابل استفاده است.

توصیف 

باند های بولینگر معمولا برای قیمت یک سهم (price ) رسم می شوند. البته میتوان انها را برای یک شاخص ( indicator ) هم رسم کرد. توضیحاتی که اینجا داده میشود برای بکار گیری باند های بولینگر و رسم ان روی نمودار قیمت هستند. همانند پوش های میانگین متحرک ، تفسیر اصلی باند های بولینگر این است که قیمت تمایل دارد در محدوده مابین دو باند بولینگر نوسان کند ( یعنی به بیرون نفوذ نکند). اما انجه باند ها بولینگر متمایز می کند این است که عرض باند ( فاصله بین خط بالایی و پایینی بولینگر ) با میزان نوسانات سهم تغییر می کند. در دوره های نوسانات شدید قیمت باند ها با بیشتر شدن فاصله ما بین خود به قیمت اجازه نوسان بیشتری می دهند. در دوره های راکد و بدون نوسان هم باند ها به هم نزدیک شده و عرض کمتری را برای در بر داشتن نوسانات قیمت سهم فراهم می کنند.

تفسیر شاخص

تفسیر این شاخص کاملا ساده است . همانند نوار های مبادله معمولی قیمتها تمایل دارند که از یک نوار بولینگر به نوار دیگر نوسان کنند. این حالت فرصت پیش بینی سطوح اتی قیمت های انها را فراهم می اورد. اگر نوسانات بازار رو به کاهش باشد نوار های بالایی و پایینی بولینگر به خط میانگین متحرک ساده نزدیک خواهند شد. بعد از چنین حالتی شگرایش به افزایش شدید قیمت ها وجود خواهد داشت و به نوعی میتوان انرا ارامش قبل از طوفان نامی شکل گیری قله ( یا کفی ) خارج از محدوده باند ها که بعد از ان شاهد قله ( یا کفی ) داخل محدوده باندها باشیم نشان دهنده برگشت در روند فعلی است.

بخش دانلود
  • عنوان مقاله : آشنایی با باندهای بالینگر
  • نویسنده : امیرنوژن یونسیان
  • زبان مقاله : فارسی
  • تعداد صفحات : 8
  • نوع فایل : PDF
  • حجم فایل : 388 کیلوبایت

لینک دانلود