logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

بهترین استراتژی فارکس

بهترین استراتژی فارکس
بهترین استراتژی فارکس

  بهترین استراتژی فارکس   یکی از عمده ترین سوالاتی که در ذهن هر کاربری ایجاد میشود در خصوص بهترین استراتژی فارکس میباشد.   احتمالا شما نیز بارها به این موضوع فکر کردید که بهترین استراتژی فارکس چه استراتژی میباشد .     در این پست تصمیم داریم برای شما بهترین استراتژی فارکس را معرفی […]

 

بهترین استراتژی فارکس

  یکی از عمده ترین سوالاتی که در ذهن هر کاربری ایجاد میشود در خصوص بهترین استراتژی فارکس میباشد.   احتمالا شما نیز بارها به این موضوع فکر کردید که بهترین استراتژی فارکس چه استراتژی میباشد .     در این پست تصمیم داریم برای شما بهترین استراتژی فارکس را معرفی کنیم.   در ابتدای بحث لازم میدانم این موضوع را عنوان کنیم که یک استراتژی موفق و خوب فارکس باید شرایط خاصی را داشته باشد.  

خصوصیات بهترین استراتژی فارکس

  یک استراتژی خوب باید دارای خصوصیات متعددی باشد.  

۱: با روحیه شما همخوانی داشته باشد.

  به این معنی که شما اگر روحیه ای دارید که با اینکه مداوم پای چارت بنشینید و  بازار را بررسی کنید.   به هیچ وجه استراتژی که نیاز به بررسی مداوم چارت و بازار دارد برای شما مناسب نیست.  

۲: میزان سرمایه مورد نیاز و مدیریت سرمایه آن با سرمایه شما همخوانی داشته باشد.

  به این معنی که اگر بعنوان مثال سرمایه ای که شما در این بازار میخواهید درگیر کنید ۱۰۰۰ دلار است.   به هیچ وجه نباید با استراتژی کار کنید که مدیریت سرمایه اولیه آن ۵۰۰۰ دلار میباشد.

۳: سادگی و قابل درک  و فهم بودن.

بهترین استراتژی فارکس

بهترین استراتژی فارکس

به این معنی که شما اگر با استراتژی نمیتوانید ارتباط برقرار کنید به هیچ وجه سمت آن استراتژی نرید.   به دنبال استراتژی باشید که ساده باشد و برای شما قابل درگ و همسو شدن باشد.  

۴ : سوددهی مداوم داشته باشد.

  استراتژی خوب فارکس باید سوددهی مداوم داشته باشد.   این به آن معنی نیست که خودتان به دنبال طراحی یک استراتژی فارکس نباشید.   شما دو راه کار دارید :   الف : از استراتژی هایی که دیگران ارایه میدهند و شرایط مورد نیاز را دارند استفاده کنید.   ب : استراتژی خودتان را طراحی کنید و آنرا برای مدت حداقل ۳ ماه در دمو تست کنید.   درصورت رضایت بخش بودن آنرا در حساب سنتی امتحان کنید حداقل به مدت ۳ ماه   و در نهایت اگر به اطمینان از سوددهی مدام آن رسیدید آنرا در حسابهای استاندارد استفاده کنید.

۵: استراتژی دارای قواعد و قوانین مشخص باشد

  استراتژی فارکسی را انتخاب کنید که قوانین مشخص و ثابتی داشته باشد.   قوانین از نظر من باید شامل شیوه تعیین حد سود و حد ضرر و قوانین مشخص مدیریت سرمایه باشد.   به شیوه ای که شما در زمانی که بر اساس استراتژی خود یک سیگنال ورودی میگیرید دقیقا بتوانید حد سود و حد ضرر را مشخص کنید.   دقیقا بدانید که با چه حجمی بسته به قدرت سیگنال و مدیریت سرمایه باید وارد معامله شود   دقیقا بدانید در چه زمانی باید از ریسک فری استفاده کنید ووووو.   همچنین باید بدانید که استراتژی که استفاده میکنید چه شرایطی را از سمت بروکر باید داشته باشد.   مثال میگم استراتژی شما به شیوه ای هست که ممکن است نیاز به هج کردن داشته باشید.   پس اگر با بروکری کار میکنید که اجازه هج کردن به شما نمیدهد یا باید بروکر خود را عوض کنید   یا از این استراتژی چشم پوشی کنید.   یا ممکن است استراتژی شما به شیوه ای باشد که اسکالپینگ میکنید   پس اگر بروکر شما اجازه اسکالپ به شما نمیدهد نیز باید یا بروکر را عوض کنید یا از استراتژی چشم پوشی کنید.   توجه داشته باشید که یقینا خصوصیات دیگری نیز هست که باید برای یک استراتژی مورد بررسی قرار بگیرد   اما ما در این پست ما به برخی از ضروری ترین خصوصیات یک استراتژی فارکس اشاره کردیم.
بهترین استراتژی فارکس