logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

ارزیابی تاثیر شوکهای پولی بر قیمت و سطح فعالیت ها در بخش مسکن

ارزیابی تاثیر شوکهای پولی بر قیمت و سطح فعالیت ها در بخش مسکن
ارزیابی تاثیر شوکهای پولی بر قیمت و سطح فعالیت ها در بخش مسکن

 در پژوهش حاضر سعي بر اين است تا با استفاده از يك مدل FAVAR با مقياس نسبتا كوچك برايارزيابي تأثير شوكهاي پولي بر قيمت و سطح فعاليتها در بخش مسكن استفاده شود.    بررسی های اخیر از افزایش توجه به مدل هایی که در طراحی انها طیف گسترده ای از اطلاعات اقتصادی مورد استفاده قرار می […]

z9

 در پژوهش حاضر سعي بر اين است تا با استفاده از يك مدل FAVAR با مقياس نسبتا كوچك برايارزيابي تأثير شوكهاي پولي بر قيمت و سطح فعاليتها در بخش مسكن استفاده شود. 

  بررسی های اخیر از افزایش توجه به مدل هایی که در طراحی انها طیف گسترده ای از اطلاعات اقتصادی مورد استفاده قرار می گیرد ، حکایت دارد. این امر با تکمیل کردن مدل های سنتی VAR با استفاده از یک یا چند عامل امکان پذیر شده است. تاثیر شوک های پولی بر دو متغیر اساسی : یعنی قیمت مسکن و سطح فعالیت های این بخش بررسی شده است.
برای برآورد متغیر پنهان سطح قیمت ها از چهار شاخص استفاده شده است که شامل :
الف) شاخص قیمت مسکن سوخت و روشنایی ب) شاخص مستغلات اجاره فعالیت و کسب و کار ج) شاخص مسکن اجاره ای در تهران د) شاخص قیمت خدمات ساختمانی می شوند.
برای براورد سطح فعالیت ها در بخش مسکن نیز از شش متغیر عمده استفاده شده است که عبارتند از :
الف) مجموع سرمایه گذاری در خانه های جدید در مناطق شهری ب) مجموع سرمایه گذاری در خانه های جدید در شهر های بزرگ پ) مجموع سرمایه گذاری در خانه های جدید در تهران ت) تعداد پروانه های صادر شده توسط شهرداری ها در کل مناطق شهری ج) تعداد پروانه های صادر شده توسط شهرداری ها در شهر های بزرگ چ) تعداد پروانه های صادر شده توسط شهرداری ها در تهران. با توجه به نتایج به دست امده ، شوک های نقدینگی و پایه پولی یک اثر موج مانندی در بخش مسکن ایجاد می کنند که اثر حدود 5 سال در بخش مسکن ماندگار می شود و از سویی دیگر تاثیر نقدینگی بر این بخش طولانیتر و ماندگار تر از تاثیر شوک پایه پولی است.
مقدمه
تحولات بخش مسکن در تشدید نوسانات رونق و رکود فعالیت های اقتصادی نقش اساسی دارند.

بخش دانلود
  • عنوان مقاله : ارزیابی تاثیر شوکهای پولی بر قیمت و سطح فعالیت ها...
  • نویسنده : حسن حیدری
  • زبان مقاله : فارسی
  • تعداد صفحات : 25
  • نوع فایل : PDF
  • حجم فایل : 850 کیلوبایت

لینک دانلود