logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

تاریخچه پول – اصول بازار سرمایه

تاریخچه پول – اصول بازار سرمایه
تاریخچه پول – اصول بازار سرمایه

نحوه پیدایش پول پول از كجا آمده و چه تاريخچه اي را در پشت سر دارد؟خواندن اين مطلب به شما كمك مي كند تا با سرگذشت اين شي پرماجا آشنا شويد. در گذشته ديرين براي تداوم حيات، نياز هر فرد با تلاش فردي (شكار- توليد و …) تامين مي‌شد ولي با گذشت زمان هرگز به […]

نحوه پیدایش پول
پول از كجا آمده و چه تاريخچه اي را در پشت سر دارد؟خواندن اين مطلب به شما كمك مي كند تا با سرگذشت اين شي پرماجا آشنا شويد. در گذشته ديرين براي تداوم حيات، نياز هر فرد با تلاش فردي (شكار- توليد و ...) تامين مي‌شد ولي با گذشت زمان هرگز به توليد شخصي قانع نبود و اگر در آن روز بشر نمي‌توانست با زور هرچه مي‌خواهد به چنگ آورد ناگزير حاضر مي‌شد از راه معاوضه جنس با جنس (معاوضه مستقيم كالا با كالا) نيازهاي عادي زندگي را فراهم كرده و از اين راه امرار معاش نمايد. در اينگونه داد و ستدهاي اوليه (قرنها پيش از ميلاد) معاوضه دو كالا با هم بدون تعيين ارزش و معياري براي سنجش انجام مي‌پذيرفت تا آنكه راه (مبادله غيرمستقيم كالا با كالا) را در پيش گرفت و همين انتخاب موجب پيدايش "پول " گرديد.

پيدايش پول

1- كالا، واسطه مبادله: همانطور كه اشاره شد در جوامع نخستين تحصيل انواع كالاهاي توليد شده جهت مصرف صرفا از طريق تعويض و مبادله دو كالا امكان‌پذير بود و اين مبادله مشكلات بسياري بهمراه داشت از جمله: الف- امكان تعيين ارزش كالا براساس قبول واحد معيني كه مورد تاييد طرفين معامله باشد نبود. ب- يافتن طرفين مبادله دو كالا (گوسفند و گندم) كه هر دو نياز به كالاهاي عرضه شده طرف ديگر داشته و آماده مبادله باشند چندان آسان نبود. بشر در ابتدا براي حل چنين مشكلاتي اشيا و يا كالاهايي را به عنوان واسطه مبادلات به جهت سهولت داد و ستد انتخاب كرد و انتخاب آن بستگي به نوع و فراواني آن شيء يا كالاي واسطه در آن محدوده يا شهر داشت مثل صدف در سواحل دريا و گوسفند و گاو در نواحي كوهستاني و معتدل.    

banner

   

بخش دانلود
  • عنوان ویدئو : پیدایش پول و اسکناس
  • زبان ویدئو : فارسی
  • فرمت فایل : MP4
  • حجم فایل : 2.3 مگابایت

لینک دانلود