logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

تحلیل تکنیکال چیست ؟

تحلیل تکنیکال چیست ؟
تحلیل تکنیکال چیست ؟

تحلیل تکنیکال چیست؟ اکثر معامله گران کهنه کار و قدیمی سهام اطلاعات زیادی در مورد روش تحلیل نموداری بازار ندارند. انها بیشتر به روش سنتی و انالیز اخبار و اطلاعات که همان تحلیل بنیادی است اقدام به بررسی و خرید یک سهم می کنند. این سبک تحلیل دقیقا مثل اینکه شما فقط با یک چشم […]

تحلیل تکنیکال چیست؟
اکثر معامله گران کهنه کار و قدیمی سهام اطلاعات زیادی در مورد روش تحلیل نموداری بازار ندارند. انها بیشتر به روش سنتی و انالیز اخبار و اطلاعات که همان تحلیل بنیادی است اقدام به بررسی و خرید یک سهم می کنند. این سبک تحلیل دقیقا مثل اینکه شما فقط با یک چشم بازار را ببینید. حالا تصمیم داریم اندکی علم تحلیل تکنیکال را براتون باز کنیم و توضیح بدیم که اساسا تحلیل تکنیکال چی هست و به بررسی چه عواملی می پردازد. قبل از ان شما را با ایک اصل تحلیل تکنیکال اشنا می کنم. اما تحلیل تکنیکال بورس چیست؟ توجیه تحلیلگر تکنیکی از بکار گیری روش تکنیکال چیست؟ یک تحلیل گر نکنیکی معتقد است که همه اطلاعات یک سهام یا یک ارز در سابقه قیمت ان نهفته است و از روند حرکت قیمت می توان برای اینده قیمت حدث و گمان هایی زد. اما حسن عمل در این روش تحلیل بازار قابل مقایسه با تحلیل بنیادی نیست چون اولا این امکان را به ما می دهد که در مدت کوتاهتری نسبت به تحلیل بنیادی تعداد خیلی بیشتری سهام و ارز را مورد مطالعه و بررسی قرار دهیم و ثانیا نیاز به دانش بالای علوم اقتصادی و سیاسی ندارد. در حال حاضر تحلیل تکنیکی در اکثر بورس های معتبر دنیا رواج زیادی پیدا کرده و طرفداران خاص خود را دارد. اما تحلیل تکنیکی بازار ارز نقطه نظر تکینکی منطق خاص خودشو دارد. در حقیقت اگر بخواهیم اصل و اساس تحلیل تکنیکی بازار را دسته بندی کنیم شامل موارد زیر می شود:

همه چیز در نوسان قیمت خلاصه می شود. 

مهم ترین اصل تحلیل تکنیکی دقیقا همینه . هر عاملی که بر قیمت سهام تاثیر گذار باشد چه اقتصادی و چه سیاسی و یا روانشناختی و ... به نوعی بر قیمت سهام یا ارز اثر خواهد داشت و در نمودار منعکس خواهد شد.

بخش دانلود
  • عنوان مقاله : تحلیل تکنیکال چیست؟
  • نویسنده : ابراهیم شمسی
  • زبان مقاله : فارسی
  • تعداد صفحات : 4
  • نوع فایل : PDF
  • حجم فایل : 410 کیلوبایت

لینک دانلود