logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

تحلیل فاندامنتال فارکس

تحلیل فاندامنتال فارکس
تحلیل فاندامنتال فارکس

تحلیل فاندامنتال فارکس شاخص های کلان اقتصادی شاخص های اساسی ، به طور مستقیم یا غیرمستقیم ، اقتصاد ضعیفی یا قوی را نشان می دهد.   شاخص های کلان اقتصادی براساس تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص ملی) و تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) برای برآورد کارآیی اقتصاد استفاده می شوند. این داده ها سپس […]

تحلیل فاندامنتال فارکس

تحلیل فاندامنتال فارکس

تحلیل فاندامنتال فارکس

شاخص های کلان اقتصادی

شاخص های اساسی ، به طور مستقیم یا غیرمستقیم ، اقتصاد ضعیفی یا قوی را نشان می دهد.   شاخص های کلان اقتصادی براساس تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص ملی) و تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) برای برآورد کارآیی اقتصاد استفاده می شوند. این داده ها سپس در گزارش هایی منتشر می شوند که تأثیر بسزایی بر ارزش پول یک کشور دارد.

صرف نظر از تولید ناخالص ملی و تولید ناخالص داخلی ، برخی از شاخص های کلان اقتصادی عبارتند از:

  نرخ بیکاری ورشکستگی خرده فروشی میزان افزایش مصرف Geo_Events وقایع ژئوپلیتیکی این نوع رویدادها پیامدهای مستقیم یا غیرمستقیمی در سراسر جهان یا برای گروه خاصی از کشورها دارند.   وقایع ژئوپلیتیکی پیامدهای روانی و عاطفی زیادی را برای بازارهای سهام و ارز به همراه دارد.  

نمونه هایی از چنین رویدادهایی عبارتند از:

  جنگهای تجاری بین ایالت های بزرگ یا اقتصادهایی که به دلیل تشدید تنش ها بین ملل مسلح هسته ای و قدرتمند بوجود می آیند. تصمیمات اصلی اتخاذ شده توسط سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) که تأثیر مستقیمی بر قیمت نفت دارند.

رویدادهای مهمی مانند Brexit که باعث بی ثباتی در بازارهای جهانی سهام و ارز می شود.

تولید محلی

تولید ناخالص داخلی و تورم

تولید ناخالص داخلی یک شاخص اقتصادی اقتصادی است که ارزش کل کالاها و خدمات تولید شده در یک کشور را در یک دوره زمانی مشخص تعیین می کند. تولید ناخالص داخلی یکی از مهمترین شاخص هایی است که برای ارزیابی سلامت کلی اقتصادی یک کشور استفاده می شود. هزینه های ساخت و ساز ، هزینه های دولت و سرمایه گذاری همه بر تولید ناخالص داخلی کشور تأثیر می گذارد. تورم یک شاخص اقتصادی است که میزان افزایش قیمت کالاها و خدمات اساسی در کشور را اندازه گیری می کند. نرخ افزایش قیمت ها نرخی را نشان می دهد که در آن قدرت خرید ارز کاهش می یابد. به منظور حفظ اقتصاد صاف ، بانک های مرکزی در تلاشند تا تورم را کاهش داده و از افت تورم جلوگیری کنند.  
تحلیل فاندامنتال فارکس