logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

تفاوت بیت‌کوین‌کش با بیت‌کوین چیست؟

تفاوت بیت‌کوین‌کش با بیت‌کوین چیست؟
تفاوت بیت‌کوین‌کش با بیت‌کوین چیست؟

تفاوت بیت‌کوین‌کش با بیت‌کوین چیست؟ از زمان پیدایش بیت‌کوین، این سوال مطرح شد که آیا بیت‌کوین می‌تواند در مقیاس وسیعی توسط افراد بسیار استفاده شود و گسترش یابد؟ بیت‌کوین تنها در شبکه خود که شامل هزاران کامپیوتر در سرتاسر دنیاست جریان دارد و یک تکنولوژی انقلابی است. اما داستان بیت‌کوین‌کش متفاوت است. بیت‌کوین‌کش توسط استخراج‌کنندگان […]

تفاوت بیت‌کوین‌کش با بیت‌کوین

تفاوت بیت‌کوین‌کش با بیت‌کوین چیست؟

از زمان پیدایش بیت‌کوین، این سوال مطرح شد که آیا بیت‌کوین می‌تواند در مقیاس وسیعی توسط افراد بسیار استفاده شود و گسترش یابد؟ بیت‌کوین تنها در شبکه خود که شامل هزاران کامپیوتر در سرتاسر دنیاست جریان دارد و یک تکنولوژی انقلابی است. اما داستان بیت‌کوین‌کش متفاوت است. بیت‌کوین‌کش توسط استخراج‌کنندگان و توسعه‌دهندگانی که برای آینده ارزهای رمزنگاری شده و قابلیت مقیاس‌پذیری آنها نگران بودند ایجاد شد. این افراد در خصوص پیاده‌سازی تکنولوژی segregated witness موافق نبودند و اعتقاد داشتند که SegWit۲x مشکلات اساسی که برای مقیاس‌پذیری( scalability) وجود دارد را به شکلی بنیادی از بین نمی‌برد.
۵ نکته در مورد بیت‌کوین‌کش
١ – به خاطر هجوم سرمایه‌گذاران و کاربران به سمت بیت‌کوین، دو مشکل اساسی در شبکه بیت‌کوین به وجود آمد. اولین مشکل، کم شدن سرعت پردازش تراکنش‌ها و دومین مورد، افزایش کارمزد تراکنش‌ها بود. بعد از روبرو شدن با این مشکل، استفاده از بیت‌کوین شروع به کاهش کرد. در سال ۲۰١۷ بسیاری از اولین افرادی که آغازگر استفاده با بیت‌کوین بودند، به سمت سایر ارزهای دیجیتال رفتند. هدف از این انشعاب سخت، وجود یک ارز بود که بتواند تراکنش‌های بیشتری را در هر ثانیه پردازش کند. ۴ – وقتی یک بلاک‌چین به ۲ بلاک‌چین کاملا مجزا تقسیم می‌شود، انشعاب سخت صورت گرفته است. هرکس که در زمان انشعاب سخت، صاحب بیت‌کوین بوده باشد، بصورت خودکار صاحب مقداری بیت‌کوین‌کش نیز خواهد بود. ۵ – سایت رسمی بیت‌کوین‌کش ادعا می‌کند که این ارز جدید، وعده یک ارز همتا به همتا بودن را برآورده می‌کند و به کاربران این توانایی را می‌دهد تراکنش‌هایی با کارمزد کم و تایید سریعتر را انجام دهند. ۶ – یکی از اصلی‌ترین پشتیبان‌های بیت‌کوین‌کش، مدیر عامل و صاحب سایت Bitcoin.com است( Roger Ver)
روش خرید بیت‌کوین‌کش برای خرید بیت‌کوین‌کش از صرافی‌های خارجی می‌توانید این مراحل را طی کنید:
١ – از طریق کارت بانکی شتاب بیت‌کوین بخرید( راهنمای خرید بیت‌کوین) ۲ – بیت‌کوین را وارد صرافی کنید و تبدیل به بیت‌کوین‌کش کنید( راهنمای خرید و فروش ارز دیجیتال) ۳ – در صورتی که قصد دارید بیت‌کوین‌کش را به مدت طولانی نگهداری کنید به کیف پول انتقال دهید. کیف پول بیت‌کوین‌کش در انواع مختلف در این صفحه معرفی شده است: لیست کیف پول‌های ارزهای دیجیتال توجه کنید که خرید بیت‌کوین و تبدیل آن به سایر ارزها فقط زمانی مناسب است که سرمایه زیادی داشته باشید. زیرا کارمزد تراکنش بیت‌کوین بالاست. برای انتقال مقادیر کم، بهتر است سایر ارزهایی که کارمزد انتقال پایین دارند مانند لایت‌کوین را خریداری کنید، سپس لایت‌کوین را وارد یکی از صرافی‌ها کنید و به بیت‌کوین‌کش تبدیل نمایید. استخراج بیت‌کوین‌کش استخراج بیت‌کوین‌کش با دستگاه‌های ASIC انجام می‌شود( دستگاه اصلی برای استخراج بیت‌کوین) به دلیل تغییر مداوم قیمت و دشواری استخراج( mining difficulty) بهتر است سودآوری استخراج بیت‌کوین را از طریق لینک زیر محاسبه کنید.