logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

تنها از يك روش براي انتخاب سرمايه گذاري استفاده نكنيد

تنها از يك روش براي انتخاب سرمايه گذاري استفاده نكنيد
تنها از يك روش براي انتخاب سرمايه گذاري استفاده نكنيد

حتي خبرگان سرمايه گذاري نيز بعضا” در پيش بيني حركت هاي بازار و تعيين بهترين زمان خريد موفق نيستند . همه ممكن است اشتباه كنند فقط كساني اشتباه نمي كنند كه هيچ گاه سرمايه گذاري نمي كنند. و اين نيز خود بزرگ ترين اشتباه است . از اين رو روش ناموفق يا موفق قبلي سرمايه […]

حتي خبرگان سرمايه گذاري نيز بعضا" در پيش بيني حركت هاي بازار و تعيين بهترين زمان خريد موفق r9نيستند . همه ممكن است اشتباه كنند فقط كساني اشتباه نمي كنند كه هيچ گاه سرمايه گذاري نمي كنند. و اين نيز خود بزرگ ترين اشتباه است . از اين رو روش ناموفق يا موفق قبلي سرمايه گذاري ممكن است در شرايط فعلي نتيجه معكوس به بارآورد. مهم اين است كه از اشتباهات قبلي درس بگيريم . بزرگترین صندوق های سرمایه گذاری در امریکا هستند ( عموما ) . این صندوق ها انقدر پول دارند که بعضی از انها شاید به اندازه چند کشور نیز پول داشته باشند ( یکی از صندوق های سمایه گذاری امریکایی میتواند کل خاک ایران را به قیمت متری 1 میلیون تومان بخرد !!!!!!!!!) ولی جالب است بدانید که تقریبا 90 درصد  معاملات انها ضرر می باشد و تنها 10 درصد از انها سود دارند. حال شاید از خود بپرسید که چگونه سود می کنند؟ جواب این است که انها در ابتدای ضرر انرا می فروشند و سهام های سودهشان را تا هنگامی که طبق تحلیلشان سود می دهد نگه می دارند در واقع انها با یک سهم به اصطلاح ازدواج نمی کنند اگر ببینند که سهم ضرر می دهد انرا میفروشند . پس فکر نکنید که شما ضرر نمیکنید یا میتوانید دائم سود کنید خیر اینطور نیست ولی می تواند با استفاده از روش های مختلف مانند خط روند - ایچیموکو و... بازدهی خود را بالا برده و حتی الامکان از ضرر های خود جلوگیری کنید.

روش دیگر سرمایه گذاری
روش دیگری که میتواند استفاده کنید ولی بسیار خطر ناک است و به معامله گران مبتدی اصلا توصیه نمی شود کم کردن میانگین خرید است. اگر بعد از خرید سهامی فهمیدید که سهم دارد ضرر می دهد به جای فروش می توانید محل استارت دوباره سهم را پیداکنید و تا انجا در طی چند مرحله به خرید خود اضافه کنید. باز هم تاکید می کنم این روش نیازمند تجربه و تخصص کافی می باشد و مبتدیان اصلا از این روش استفاده نکنند.