logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

ری دالیو مالک بزرگ‌ترین صندوق تامین سرمایه در جهان

ری دالیو مالک بزرگ‌ترین صندوق تامین سرمایه در جهان
ری دالیو مالک بزرگ‌ترین صندوق تامین سرمایه در جهان

ری دالیو موسس شرکت بریچ واتر میلیارد امریکایی بود که در سال 2010 توانست با چهار میلیارد دلاری که برای خود جمع کرده بود جزو دوازده ثروتمند دنیا به حساب بیاید. دالیو متولد 1950 بود. صندوق تامین سرمایه در جهان که مالک ان بریچ واتر است بزرگترین صندوق جهان است. پدرش او یک موزیسین جاز […]

ری دالیو موسس شرکت بریچ واتر میلیارد امریکایی بود که در سال 2010 توانست با چهار میلیارد دلاری که برای خود جمع کرده بود جزو دوازده ثروتمند دنیا به حساب بیاید. دالیو متولد 1950 بود. صندوق تامین سرمایه در جهان که مالک ان بریچ واتر است بزرگترین صندوق جهان است. پدرش او یک موزیسین جاز بود. این مرد موفق اولین سهم خود را در سن 12 سالگی خرید. دالیو موفق به دریافت مدرک کارشناسی کسب و کار از داشنگاه لانگ ایلند و مدرک MBA از دانشگاه پر اوازه هاروارد در سال 1973 شد. ری دالیو در ابتدا مدیر یک کارگزاری در وال استریت به نام دومینیک و دومینیک بود. وی سپس به عنوان کارگزار معاملات آتی در کارگزاری CBWL هایدن استون مشغول به کار شد. دالیو در این شرکت مسوول دپارتمان معاملات آتی سازمانی بود. ری دالیو در سن 25 سالگی این شرکت را رها کرد تا در سال 1975 شرکت همکاران بریج واتر را تاسیس کند. این شرکت در دهه 1980 به دولت‌ها و شرکت‌ها مشاوره‌ اقتصادی می‌داد. مثلا در ازای مبلغ 3000 دلار در ماه به شرکت نابیسکو مشاوره اقتصادی می‌داد. دالیو برای مشتریانش یک گزارش تحقیقاتی روزانه منتشر می‌کرد که نام آن «مشاهدات روزانه» بود. دالیو در این گزارشات تفکراتش درباره بازار را می‌نوشت و از طریق تلکس و بعدها از طریق فکس و امروزه از طریق ایمیل برای شرکت‌ها می‌فرستاد. بریج واتر همچنین در این دوره شروع به فروش حق عضویت برای دسترسی به «مشاهدات روزانه» کرد و به این شکل افراد بیشتری از طریق این گزارشات از بریج واتر درس آموختند. بریج واتر در سال 1985 و با افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در سطح جهانی رویکرد خود را به سمت مدیریت اوراق بهادار و پول‌های سرمایه‌گذاران سازمانی سوق داد. بریج واتر در سال 1991 استراتژی معروف پیور آلفای خود را شروع کرد. به گفته فایننشال نیوز، بریج واتر در میان شرکت‌های دیگری که به کار مدیریت سرمایه‌ها می‌پرداختند، طی 5 سال اول دهه نخست قرن بیست و یکم، سریع‌ترین رشد را داشته است. فایننشال نیوز فرهنگ سازمانی در بریج واتر را به فرهنگ سازمانی شرکت اپل تشبیه کرده است، یعنی فرهنگ نوآوری. در واقع اپل به خاطر محصول آی پاد خود شهرت ندارد، بلکه به خاطر فرهنگی که مشخصه آن خلق کردن است شهرت دارد. شرکت بریج واتر نیز دقیقا چنین فرهنگی را دارد. شرکت بریج واتر در حال حاضر در حدود 74 میلیارد دلار سرمایه را مدیریت می‌کند. دالیو به عنوان مدیر سرمایه‌گذاری ارشد شرکت، رییس کمیته سرمایه گذاری بریج واتر است که به تلاش‌های تحقیقاتی بنگاه جهت می‌دهد. شرکت بریج واتر در حال حاضر پرتفولیو‌هایی برای مشتریان سازمانی شامل صندوق‌های بازنشستگی، بنیاد‌ها، صندوق‌های پاداش، دولت‌های خارجی و بانک‌های مرکزی را مدیریت می‌کند. این شرکت بیش از 270 مشتری بزرگ در ایالات متحده و 19 کشور دیگر دارد. در حال حاضر در حدود 1200 نفر برای صندوق بریج واتر مشغول به کار هستند که نیمی ‌از آنها در فعالیت‌های تحقیق و معامله مشغول به کار هستند. دفتر مرکزی این شرکت در وست پورت در کانکتیکات است. شرکت بریج واتر رویکردی بنیادین و کمی ‌را برای تصمیمات سرمایه‌گذاری دنبال می‌کند و روی تمام معیارهای سرمایه‌گذاری آن تحقیق شده و همگی سیستماتیک هستند. تحلیل‌های بنیادی شرکت توسط تکنیک‌های مدیریت ریسک پیشرفته پشتیبانی می‌شوند. این رویکرد، بریج واتر را به سمت عملکردی برتر سوق داده است.

دالیو اعتقاد دارد که علل موفقیتش تنها دو عامل است :

اول : 210 اصل موفقیتی که خود در طی سال های متمادی به انها پی برده و در دسترس عموم نیز قرار داده است. و دوم اینکه او همیشه از اهرم مالی استفاده می کرد. اکنون دالیو ساکن گرینویچ است. وی دارای چهار فرزند می باشد. علاقه بیشتر به شکار با تیر و کمان و ماهیگیری می باشد همچنین مدیتیشن را نیز دوست دارد. فستیوال های جاز نیز که پایه ثابت انها دالیو هست از علاقه او به موسیقی خبر می دهد.