logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

سازمانهای مالی

سازمانهای مالی
سازمانهای مالی

این کتاب به چگونگی ایجاد سازمان های مالی میبردازد در اوایل قرن بیستم توسعه صنای جدید ارتباطات و مخابرات سبب گردید تا حجم مبادلات میان کشور ها افزایش یابد. مبادلات بین المللی در ان زمان تا پایان جنگ جهانی اول از طریق انتقال شمشهای طلا میان کشور ها صورت می گرفت. در دروه مورد بحث افزایش […]

این کتاب به چگونگی ایجاد سازمان های مالی میبردازد

در اوایل قرن بیستم توسعه صنای جدید ارتباطات و مخابرات سبب گردید تا حجم مبادلات میان کشور ها افزایش یابد. مبادلات بین المللی در ان زمان تا پایان جنگ جهانی اول از طریق انتقال شمشهای طلا میان کشور ها صورت می گرفت.

سازمانهای مالی در دروه مورد بحث افزایش حجم مبادلات بین المللی و کافی نبودن ذخائر طلای برخی از کشور باعث به وجود امدن مشکلات عدیده ای در امر مبادلات بین کشور ها شد از این رو کشور ها نیازمند به ایجاد یک پول واحد بین المللی بودند. این پول می بایست مورد قبول همه کشور ها باشد و در عین حال وابسته یا تحت تاثیر نفوذ سیاستهای هیچ کشوری قرار نداشته باشد. ولیکن در ان دوران به دلایل متعدد کشور ها نمی توانستند بر سر چنین پولی به توافق برسند. البته در دوران رونق سالهای 1929 - 1924 پول بعضی از کشور ها مانند دلار ، لیره استرلینگ واسطه مبادلات قرار گرفت ، اما در نهایت تسویه بدهی ها از طریق انتقال شمش های طلا انجام می گرفت. بدیهی است که در این دوران بعضی از کشور ها با کسری تراز پرداخت ها رو به رو می شدند. انها برای جلوگیری از خروج ذخائر طلای خود از کشور بخاطر تسویه بدهی ها تلاش می کردند تا واردات خود را کاهش و در مقابل صادرات خود را افزایش میدهند. مشخص است که هدف از اتخاذ چنین سیاستی در کشور مربوطه کاهش میزان بدهیها بوده است و لیکن این سیاست منجر به پیدایش رکود اقتصادی در ان کشور می شد.
نتیجه نهایی اتخاذ چنین سیاست های اقتصادی و رکودی در کشور های صنعتی ظهور بزرگترین بحران اقتصادی در اواخر دهه 1920 بود.
بحران بزرگ سالهای 1932 - 1929 موجب روی کار امدن فاشیسم در المان و دسته بندی های اقتصادی و تجاری میان کشور های جهان شد.  

بخش دانلود
  • عنوان مقاله : سازمانهای مالی
  • نویسنده : عرفان معتضد
  • زبان مقاله : فارسی
  • تعداد صفحات : 11
  • نوع فایل : PDF
  • حجم فایل : 720 کیلوبایت

لینک دانلود