logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

مدیریت ریسک

مدیریت ریسک
مدیریت ریسک

مدیریت ریسک و سرمایه در بازار ارز   بیش از 90 درصد اشخاصی که به بازار فارکس وارد می شوند در این بازار زیان می کنند. برای اینکه بتوانیم جزء دسته معامله گران موفق بازار قرار گیریم ابتدا باید بدانیم که عوامل این زیان چیست و چرا این درصد بالا از معامله گران متضرر می […]

مدیریت ریسک و سرمایه در بازار ارز

 
بیش از 90 درصد اشخاصی که به بازار فارکس وارد می شوند در این بازار زیان می کنند. برای اینکه بتوانیم جزء دسته معامله گران موفق بازار قرار گیریم ابتدا باید بدانیم که عوامل این زیان چیست و چرا این درصد بالا از معامله گران متضرر می شوند.

اولین فکری که ممکن است به ذهن خطور کند این است که معامله گری و کسب سود در این بازار نیاز به هوش و استعداد بالائی دارد که باعث می شود فقط اندکی از معامله گران که دارای نبوغ بالائی هستند بتوانند در این بازار سود ببرند و بقیه زیان می کنند.

در واقع اینطور نیست و اکثر افرادی که در این بازار زیان می کنند از افراد موفق و تحصیل کرده جامعه از قبیل پزشکان مهندس حقوقدانان و سایر اقشار بالاتر از متوسط جامعه از نظر تحصیلات و هوش و تجربه هستند که قبلا در زندگی خود موفقیت های قابل توجهی داشته اند. در واقع این تصور که بازندگان فارکس قبلا هم در جامعه افراد بازنده ای بوده اند تصور نادرستی است.

پس چرا این همه اشخاص موفق و نخبه جامعه وقتی به فارکس وارد می شوند بازنده م شوند؟ ایا اصولا بازار فارکس به گونه ای طراحی شده که همه در ان زیان کنند؟

این تصور نیز نادرست است. در بازار فارکس ازاء هر خریدی فروشی و به ازائه هر سودی زیانی هست و تا انیجا می توان گفت که مجموع سود و زیان همه معامله گران و بروکر ها و دست اندر کاران بازار صفر است.

ولی وقتی یک مصرف کننده ارز به بازار فارکس وارد می شود و ارز خود را تبدیل می کند مقداری کمیسیون به صراف یا بانک طرف معامله خود پرداخت می کند. بنابراین مجموع درامد بانک ها بروکر ها موسسات مالی و سایر دست اندر کاران این بازار بیش از صفر و مثبت است که این مقدار مثبت از مصرف کنندگان اخذ و در بین دست اندر کاران بازار توزیع می شود.

 

بخش دانلود
  • عنوان مقاله : مدیریت ریسک
  • مترجم : metaforex
  • زبان مقاله : فارسی
  • تعداد صفحات : 9
  • نوع فایل : PDF
  • حجم فایل : 132 کیلوبایت

لینک دانلود