logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

گام به گام با معاملات آتی سکه طلا

گام به گام با معاملات آتی سکه طلا
گام به گام با معاملات آتی سکه طلا

 این جزوه ی آموزشی برای آشنایی مقدماتی معامله گران برای نحوه ی داد وستد قررداد های آتی سکه طلا در بورس کالا تهیه شده است و مطالعه ی دقیق کلیه ی مقررات ودستور العمل های مربوط به این عزیزان توصیه میشود.  متن حاضر از میان انواع معاملات نقد.سلف.نسیه.سلف موازی و غیره صرفا به توضیح وتشریح […]

 این جزوه ی آموزشی برای آشنایی مقدماتی معامله گران برای نحوه ی داد وستد قررداد های آتی سکه طلا در بورس کالا تهیه شده است و مطالعه ی دقیق کلیه ی مقررات ودستور العمل های مربوط به این عزیزان توصیه میشود. 

متن حاضر از میان انواع معاملات نقد.سلف.نسیه.سلف موازی و غیره

صرفا به توضیح وتشریح معاملات آتی در شرکت بورس کالای ایران میبردازد .

atiii

  بورس کالا نهادی سازمان یافته جهت داد و ستد قانونمند ، توسعه بازار سرمایه و بخش های مختلف اقتصادی است. از جمله مهمترین اهداف تاسیس بورس کالا ایجاد بازاری منسجم قانومند و شفاف جهت کشف قیمت ها و انجام معاملات به صورت عادلانه و همچنین کاهش هزینه های مبادلاتی از طریق حذف واسطه گری های غیر ضروری می باشد. از جمله مهمترین و پر رونق ترین نوع از ابزار های مالی پیشرفته قرار داد های اتی می باشد که برای اولین بار در ایران در شرکت بورس کالای ایران راه اندازی شده است. بطور کلی زمینه های فعالیت بورس کالای ایران به صورت زیر خلاصه می شوند:
فلزات و مواد معدنی 
محصولاتی شیمیای و پتروشیمی 
محصولات کشاورزی
متن حاضر از میان انواع معاملات نقد ، سلف ،نسیه ، سلف موازی و غیره صرفا به توضیح و تشریح معاملات آتی در شرکت بورس کالای ایران می پردازد. در سالهای اخیر بازار های آتی در دنیای مالی و سرمایه گذاری اهمیت روز افزونی پیدا کرده است و به نظر می رسد که اکنون به سطحی از نو آوری های مالی رسیده ایم که ضرورتی است از چگونگی کار کردن این بازار ها آگاه باشیم. حضور فعال در بازار معاملات قراردادهای آتی مستلزم شناخت جزئیات این بازار می باشد. لذا با عنایت به این مهم در مستند پیش رو طی 5 فصل به شرح نکات کلیدی در این زمینه می پردازیم به نحوی که دید کلی از فرایند اجرایی قرار داد های آتی بیان می شود.

بخش دانلود
  • عنوان مقاله : گام به گام با معاملات آتی سکه طلا
  • نویسندگان : سونیا یاسی / آناهیتا فولادی فر / میلاد گودرزی
  • زبان مقاله : فارسی
  • تعداد صفحات : 34
  • نوع فایل : PDF
  • حجم فایل : 8.3 مگابایت

لینک دانلود