logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

معامله گر و پیروی از احساسات قلبی

معامله گر و پیروی از احساسات قلبی
معامله گر و پیروی از احساسات قلبی

شخصیت کارینا ذاتا طبیعت گردی را بسیار دوست داشت و اعتقادشخصی او بر این بود که بهترین و مناسب ترین مکان برای از بین بردن نا ارامی های ذهن می باشد و برای روح انسان همانند مرحمی می باشد. کارینا گفت خاطره ای دارم که سرنوشت معامله گری مرا تغییر داد: سال 1997 روز جمعه […]

شخصیت کارینا ذاتا طبیعت گردی را بسیار دوست داشت و اعتقادشخصی او بر این بود که بهترین و مناسب ترین مکان برای از بین بردن نا ارامی های ذهن می باشد و برای روح انسان همانند مرحمی می باشد. کارینا گفت خاطره ای دارم که سرنوشت معامله گری مرا تغییر داد: سال 1997 روز جمعه من حجم زیادی قهوه خریده بودم. در حسابم 10 هزار دلار پول داشتم. در همان روز ساعت 5 بعد از ظهر کلمبیا ( که بزرگترین صادر کننده قهوه است ) تصمیم گرفت تا قیمت قهوه را کاهش دهد. در پایان روز ان تنها 500 دلار در حسابم داشتم. بر روی کاناپه دراز کشیدم که همسرم به من گفت : چرا پای دستگاه نیستی؟ به جواب دادم که 9500 دلار را از دست دادم. همسرک گفت که این کار به درد تو نمی خورد. چند بار بگویم این کار را کنار بگذار. به او گفتم که به ضررم فکر نمی کنم. در حال فکر کردن بر روی رشته تحصیلی ام هستم. می خواهم انرا عوض کنم. در ان روز زندگی من عوض شد. ان روز به این پی بردم که این بازار اصلا شوخی بردار نیست. فهمیدم که مارکت می تواند هر کسی را به زانو دراورد. همسر عزیزم ای کاش اکنون زنده بودی و در کنارم می بودی و میدیدی که کارینای تو در چه جایگاهی ایستاده. و در حالی که چشمانش قرمز و بغضی بر گلویش نشسته بود سکوت کرد. (استاد کارینا در سال 2000 همسر خود را به علت یک بیماری خونی از دست داده بود)” عزیزانم هیچ وقت در زندگی نگذارید همه کارهای شما از روی عقل محض پیش رود یا از روی احساس خالص، چرا که خیلی از چیزها در زندگی باید با ترکیبی از عقل و عشق همراه باشد. مواقعی هست که اگر از عقل خالص کمک بگیرید نقاط کور و تاریکی همواره از موضوع باقی می ماند و اینجاست که باید با عشق و قلبت آنها را را روشن کنی و همچنین برعکس استفاده خالص از احساس می تواند چشمان تو را بر روی واقعیات مسلم ببندد. لیکن در این میان یک استثنا وجود دارد و آن هم بازارهای مالی است، سعی کنید هرگز به احساسات خود را اجازه مداخله ندهید و به هیچ عنوان از الهامات قلبی کمک نگیرید، در غیر اینصورت از دست دادن پول و سرمایه کمترین آسیبی است که مارکت بر شما وارد می کند. همسرت را می گیرد، عزیزانت را می گیرد، خودت را از خودت می گیرد شادیت را می گیرد و در نهایت افسار بردگی بر گردنت می نهد، با تو کاری می کند که با وجود ضررهای پیاپی مجدد در پی آوردن پول و بازی مجدد باشی. در بازارهای مالی باید مثل یک ربات معامله کنید رباتی که جز دستوراتی که به او داده شده عمل نمی کند. و هرگز اسیر هیجان و احساسات کاذب نمیشود. شاید شما چند باری بتوانید از روی احساس معاملات موفقی داشته باشید ولی در نهایت باید بازی را به حریف خود واگذار کنید. به اینصورت که با سودهای اتفاقی ایمان شما را بالا می برد و باعث میشود در معاملات دچار خودنفسی کاذب شوید.

دو راه برای نفوذ به شما وجود دارد. 

راه اول شما را وسوسه به از بین بردن قوانین مدیریت سرمایه خرید با حجم بالا و راه دوم برداشتن حد ضرر یا استاپ لاس. که راه دوم اخرین تیر شیطان درون به تریدر می باشد.

شما با حذف استاپ لاس ( حد ضرر ) قبول کردید که تسلیم بازار هستید.

بزرگترین موسسه ها و صندوق های سرمایه گذاری در جهان رویه جالبی دارند. انها برای این که احساسات را از این سیستم تا حدی حذف کنند. در این موسسات تحلیل گران بدور از هیاهوی بازار تنها تحلیل می کنند  و در اتاقی دیگر معامله  گران تنها معامله می کنند و فقط از تحلیل ها پیروی کنند.