logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

ملوانان و درسی برای معامله گران

ملوانان و درسی برای معامله گران
ملوانان و درسی برای معامله گران

خاطره ای تاثیر گذار از کارینا سال 1998 یکی از دوستانم که تریدر بسیار قهاری بود و مدت زمان زیادی بود که معامله می کرد ، عادت داشت که هر سال معامله گران حرفه ای را برای بیان دیدگاه ها و حرف های خودمانی را دعوت کرده و مهمانی کوچکی ترتیب دهد. در مهمانی اینچنینی […]

خاطره ای تاثیر گذار از کارینا

سال 1998 یکی از دوستانم که تریدر بسیار قهاری بود و مدت زمان زیادی بود که معامله می کرد ، عادت داشت که هر سال معامله گران حرفه ای را برای بیان دیدگاه ها و حرف های خودمانی را دعوت کرده و مهمانی کوچکی ترتیب دهد. در مهمانی اینچنینی که اکثرا حرف های خودمانی در میان بود می شد که گه گداری حرف خوبی در میان انها یافت. میهمانان این مهمانی اکثرا همه سن های 40 تا 60 سال بودند و بسیار حرفه ای در کار معامله گری. در این مهمانی ناگهان نگاهم به جوان 20 ساله ای افتاد که تا به حال او را ندیده بودم. به دوستم گفتم که ان جوان کیست من او را نمی شناسم. تئودن گفت که او معامله گری بسیار جرفه ای و باهوش است و در شرکتJCC کار می کند. به طور کاملا اتفاقی با او اشنا شده. گذشت و مراسم شام سپری شد و دوستان شروع به صحبت کردند. پسرک جوان در میان جمعیت از حاضرین خواهش کرد که دقایقی به سخنان اون گوش فرا دهند و در حالی که همه کمی تعجب کرده بودند همهمه مهمانان آرام شد. او شروع به صحبت کرد. “ملوانان مسیر حرکت کشتی ها را در آبها ترسیم می کنند و قسمت های کم عمق و پر خطر را برای سایر کشتی هایی که در آن مسیر حرکت می کنند تعیین می نمایند. اگر اکنون راه دریا ها نسبتا امن و شناخته شده است این به خاطر زحمات آنهاست.
اما در دنیای معامله گری و بازار های مالی چنین نقشه ای وجود ندارد. اگر هم دارد خیلی کم کار شده.
در دنیای معامله گری هر فرد تازه دقیقا با مشکلاتی رو به رو است که از ابتدا وجود داشته شاید مقداری اندیکاتور و ابزار بوجود امده اما باز هم مشکلات بسیاری وجود دارد و معامله گران تازه کار باید با تجربه کردن انها را به دست اورند که این خود سالها طول می کشد. من سوالی از شما اساتید و معامله گران حرفه ای دارم که واقعا چرا نقشه ای برای این دریای بزرگ وجود ندارد و علامت گذاری وجود ندارد. چرا هر کسی باید تنها این راه را بپیماید. این وظیفه ماست تا دنیای بزرگ معامله گری را علامت گذاری کنیم و این کار تنها به دست شما بزرگان انجام خواهد شد. مجلس دقایقی در بهت و سکوت فرو رفت. انصافا او راست می گفت. دستی به شانه او زدم و از او تشکر کردم بابت جسارت و بیان فوق العاده اش.