logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

نکات طلایی در ایمیل مارکتینگ و ساختن ایمیل پر فروش

نکات طلایی در ایمیل مارکتینگ و ساختن ایمیل پر فروش
نکات طلایی در ایمیل مارکتینگ و ساختن ایمیل پر فروش

نکات طلایی در ایمیل مارکتینگ و ساختن ایمیل پر فروش در کسب و کار های کوچک و خانگی یکی از بهترین ابزار های تبلیغات رایگان ایمیل است. هم سریع است و هم رایگان. درامد ان از بسیاری از روش ها نیز بیشتر است. ایمیل فرستادن نیز مقدماتی دارد که برای جواب گرفتن از ایمیل باید […]

نکات طلایی در ایمیل مارکتینگ و ساختن ایمیل پر فروش

نکات طلایی در ایمیل مارکتینگ و ساختن ایمیل پر فروش

در کسب و کار های کوچک و خانگی یکی از بهترین ابزار های تبلیغات رایگان ایمیل است. هم سریع است و هم رایگان. درامد ان از بسیاری از روش ها نیز بیشتر است. ایمیل فرستادن نیز مقدماتی دارد که برای جواب گرفتن از ایمیل باید انها را تهیه کنید. اولین قدم تهیه متن تبلیغاتی مناسب است. شما می توانید این مهارت را به سادگی آموخته و بر آن تسلط پیدا کنید. جف جانسون، کارآفرینی است که توانست تنها در مدت ۹۰ روز، مبلغ ۴۵۴۰۰۰ دلار درآمد اینترنتی کسب کند.او از ایمیل برای فروش کالاها و خدمات خود استفاده نمود. راز موفقیت او چه بود؟ جف می گوید:”کلید کار آن است که دریابید چه چیزی برای واقعا برای مشتریانتان مفید خواهد بود و پیشنهادی را بفرستید که برایشان واقعا جذاب باشد.” او اضافه می کند” در بهترین حالت ممکن، تنها ۳۰ تا ۴۰ درصد ایمیلها باز خواهند شد.” جف مدیر سابق یک بنگاه سهام بود، او می خواست راهی بیابد تا از موقعیت مدیریتی خسته کننده اش جدا شود تا او و همسرش بتوانند یک فرزندان را بخوبی پرورش دهند.او شروع به بررسی روشهایی نمود که به او اجازه می داد تا در ازای ساعات کمتر کاری، درآمد دلخواه خود را بدست آورد. جف می گوید:” من می خواستم بزرگ شدن فرزندانم را ببینم.” جف در جریان جستجوهایش، فهمید که اینترنت ابزار و اهرمی بی نظیر است و از آن می تواند برای صرفه جویی در وقتش و هم برای گسترش کسب و کارش استفاده کند. جف در اوایل کار متوجه شد که برای کسب درآمد از اینترنت باید دو کار را انجام دهد.
۱) ایجاد یک وب سایت که در ۲۴ ساعت هر روز و ۷ روز هفته مشتریان جدید تولید کند.
۲) ارائه پیشنهادهای ویژه فروش به افرادی که جذب وب سایت می شوند.
جف اولین وب سایتش را راه اندازی کرد. او در اولین قدم بجای فروش کالا و خدمات خودش، به عنوان یک ” واسطه حرفه ای” مطرح شد، کسی که در خلق مشتری و ایجاد فروش برای کسب و کارهای دیگران تخصص دارد. او ارتباط با مشتریان و همچنین، انتشار فاکتور، تماسهای تلفنی و تحویل کالا را به سایر کسب و کارها واگذار کرد، در حالیکه خود او در وحله اول تمام وقتش را صرف خلق مشتریان جدید می نمود. در ۶ ماه اولیه فعالیت، وب سایت جف آنقدر ترافیک داشت که باعث ایجاد ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار درآمد در روز می شد، و نکته جالب آن است که او در سایتش حتی یک محصول برای فروش نداشت، بلکه به تبلیغ کسب و کار دیگران می پرداخت. او وب سایتهای دیگری را راه اندازی کرد که به تبلیغ کالاهای دو شرکت بزرگ می پرداختند. جف به کمک این سایتها در ۹۰ روز، ۴۵۴۰۰۰ دلار کمیسیون فروش دریافت کرد . او کلید موفقیت خود رادر استفاده از ایمیل می داند. موفقیت در بازاریابی ایمیلی نیازمند بدست آوردن نام و ایمیل علاقه مندان، ایجاد یک ارتباط با افراد فهرست، و در آخر ارسال ایمیل مجدد به فرد است. این ایمیل می تواند درباره چیزهای مانند پیشنهاد محصول جدید، یک هدیه رایگان، یک مناسبت خاص و مشابه اینها می باشد. ایمیل هایی که بطور حرفه ای تهیه شده باشند می توانند فروش شما را بطور قابل توجهی افزایش دهند. در این بخش با ارائه فرمول دقیقی می پردازیم تا قادر به تهیه ایمیلهایی باشید که باز شوند، خوانده شوند و همچنین فروش شما را افزایش دهند.

با موضوعی گیرا و و جذاب شروع کنید

موضوع ایمیل مهم ترین بخش آن است و خواننده با دیدن موضوع ایمیل تصمیم می گیرد که پیام را باز کرده و متن آنرا بخواند و یا از خواندن آن صرفنظر کند. در بخش موضوع می توانید سوالی بپرسید ،نتیجه ای را بیان کنید ، جایزه ای ارزشمند ارائه دهید یا دلیل ارسال ایمیل را شرح دهید. اگر پیشنهاد ویژه ای با زمانی محدود دارید،آخرین فرصت را در سطر موضوع بیان کنید. اگر نام مشتری را بدرستی از طریق ایمیلش دریافت کرده اید میتوانید در سطر موضوع به نام خودش نیز اشاره کنید.دراینجا چندین نمونه از موضوعات موفقیت آمیز را به شما ارائه میدهیم. سلام،علاقه مند به مصاحبه با شما در روز پنج شنبه هستم… فقط تا پایان خردادماه – سی دی صوتی رایگان مرا دریافت کنید.تنها سه هفته باقی مانده است. در سه ماه اخیر هزاران نفر به عضویت وب سایت درآمدند. شما چطور؟

عنوان دوستانه ای بیفزایید

اگر نام دریافت کننده ایمیل را دارید از آن استفاده کنید. در غیر اینصورت از روشهای متداول خطاب کردن استفاده کنید مانند “سلام همکار عزیز”، “سلام خریدار گرامی”. عنوان ایمیل را تا آنجا که می توانید شخصی و دوستانه سازید. در متن ایمیل تا آنجا که ممکن است از متون خشک و رسمی استفاده نکنید. استفاده از متون رسمی و بازارگانی باعث می شود، مشتری احساس کند که با یک سازمان طرف است و نه با یک فرد دلسوز که کارش را بخوبی انجام خواهد داد. بجای نوشتن “جناب آقای جهاندیده، احتراما اطلاعات درخواستی به پیوست ارسال شد.” می توانید اینطور بنویسید ” سلام آقای جهاندیده عزیز، بسیار خوشحالم که به محصولات ما علاقه مند شده اید، کاتالوگ محصولات را برایتان ضمیمه کرده ام.”

در پاراگراف اول ایجاد هیجان کنید

توجه خواننده را جلب کرده و دلیلی ارائه کنید که به خواندن ادامه دهد. شاید به طور غیر مستقیم بگویید که پیشنهاد مخصوصی فقط برای او دارید. بهتر است یک هدیه رایگان، تخفیف ویژه یا اطلاع قبلی در مورد فروش را تنها برای مشتریان پست الکترونیکی پیشنهاد کنید.

چند مزیت برتر خود را شرح دهید

جنبه هایی از محصول، خدمات، پیشنهاد و یا کالای رایگان خود را که از همه ترغیب کننده تر است انتخاب کنید. خود را از دیگران متمایز سازید. بسیاری از ایمیل های تبلیغاتی ایرانی هیچ مزیتی را ذکر نمی کنند. هیچگاه خود را بدون رقیب تصور نکنید. مزایای خود را طوری بنویسید که اگر خواننده چند ایمیل از رقیبان دریافت کرد، مقایسه آنها با ایمیل شما ، باعث خرید از شما شود.

اطلاعات تاییدکننده فراهم کنید

گواهینامه ها، نشان های تقدیر، مطالعات موضوعی ، نمونه های موفقیت ، مقایسه قیمتها و جزئیات دیگری از این قبیل کمک می کنند تا اعتراضات احتمالی مشتری قبل از خرید، بر طرف شوند.

مختصر و گیرا بنویسید

تنها جزئیاتی را که از جذابیت بیشتری برخوردارند در ایمیل خود لحاظ کنید. اگر پیشنهاد شما احتیاج به گفتگوی طولانی تری در مورد اینکه چرا خوانندگان باید پاسخ دهند، دارد ، نشانی وب سایت خود را برای مشاهده صفحات فروش طولانی و کامل در اختیار افراد قرار دهید.

متن را به مطالب کلیدی تبدیل کنید

حجم زیادی از مطالب فشرده ، برای خوانندگان دلهره آور و وقت گیر خواهد بود. از این رو من همیشه مطالب را با قرار دادن مزایا و نکات مهم، در جملات کوتاه و کلیدی ، خواندن متن را آسانتر می سازم.

پیشنهاد اصلی را ارائه کنید

اگر وب سایت ندارید، پیشنهادهایتان را به صورت مستقیم و با زبان ساده و فصیح در ایمیل قید کنید. بهتر است پیشنهاد های فصلی را انتخاب کنید. مانند: «کت زمستانی خود را قبل از سی ام آذر به خشکشویی بیاورید و ما ۱۰ درصد تخفیف خواهیم داد، یا هنگامی که فروش کم است برای جذب مشتری از ایمیل استفاده کنید. مثال: «با خرید دو پرس غذا در هر دوشنبه، سه شنبه یا چهار شنبه از یک پیش غذای رایگان لذت ببرید». اطمینان حاصل کنید که برای پیشنهادتان محدودیت زمانی در نظر گرفته اید یا از آنها درخواست کنید که ایمیل را برای نشان دادن اینکه این ایمیل را دریافت کرده اند با خود بیاورند.

روش پاسخگویی را برای خواننده مشخص کنید

همیشه به مشتری بگویید که دقیقا چه کاری باید انجام دهد. مثلا بنویسید «برای اطلاعات بیشتر از وب سایت ما دیدن کنید» باشد یا «روز پنج شنبه ۹ اسفند ماه قبل از ظهر برای دریافت هدیه تان به ما تلفن کنید».

لینک وب سایت را به ایمیل اضافه کنید

اگر میخواهید مشتریان برای خواندن صفحات کامل فروش، دانلود کوپن، یا انجام عملیات دیگر به سایت شما بروند اطمینان حاصل کنید که حداقل دوبار یکی در نیمه دوم ایمیلتان ویکی درست قبل از امضا، آدرس وب سایت را ذکرکنید.

به صورت اختصاصی ایمیل بفرستید

در اکثر اوقات اخر ایمیل ها جذابیتی ندارند. شما سعی کنید اینطور نباشید. مخصوصا در اوایل کارتان باید ایمیل هایتان تا اخر جذاب باشد. این باعث می شود که کاربران و مشتریان ایمیل های بعدی را نیز بخوانند. یک شوخی یک لطیفه جدید و یا هر چیز جالب دیگری می تواند ضمیمه ایمیل شما شود. در نظر داشته باشید که ایمیل شما برای غریبه ها نمی رود شاید همدیگر را ندیده باشید منتها با او رابطه کار دارید. شما فروشنده و او خریدار است. پس مثل یک فروشنده حرفه ای عمل کنید.