logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

پوریای ولی معامله گران کیست؟

پوریای ولی معامله گران کیست؟
پوریای ولی معامله گران کیست؟

پوریای ولی کیست? اسطوره جوانمردی و ایثار در میان مردم بخصوص کشتیگیران و دیگر ورزش کاران کسی جز پوریای ولی نیست. در جاهای مختلفی از او یاد می شود و نامش را می برند تا از او مدد جویند. در یک نامه کهن 12 اصل امده که از انها با نام اصول اساسی و پهلوانی […]

پوریای ولی کیست? اسطوره جوانمردی و ایثار در میان مردم بخصوص کشتیگیران و دیگر ورزش کاران کسی جز پوریای ولی نیست. در جاهای مختلفی از او یاد می شود و نامش را می برند تا از او مدد جویند. در یک نامه کهن 12 اصل امده که از انها با نام اصول اساسی و پهلوانی و یا اصل های پوریای ولی یاد می شود. یکی از مشهور ترین داستان های او نیز همان کشتی معروفش با پهلوان هندی می باشد که انروز پوریای ولی تصمیم گرفت شکست بخورد تا مادر پهلوان هندی خوشحال شود. اشعار زیادی منصوب به او ثبت شده از جمله : گر بر سر نفس خود امیری، مردی گر بر دگران خرده مگیری، مردی مردی نبود فتاده‌ را پای زدن گر دست فتاده‌ای بگیری، مردی پوریای ولی معامله گران کجاست؟ چرا اکثر کسانی که در بازارهای مالی سود می کنند به غارهای تاریک خود خزیده اند. چرا جز عده ای انگشت شمار کسی به کسی کمک نمی کند. روی صحبت امروز من با معامله گران حرفه ای است که راه و رسم دست و پنجه نرم کردن با بازار را یاد گرفته اند و به سودهی مستمر و پیوسته رسیده اند. بله شما با زحمات و ضرر های بسیار به این درجه از تجربه رسیدید. ولی دلیل نمی شود به کسی کمک نکنید. و خواهان تکرار آن برای دیگران باشید. اگر به خدا ایمان دارید این عالیست ولی بدانید همه چیز از آن اوست. و باید قسمتی از تجربیات خود را به عنوان تشکر از این موهبتی که به شما داده شده به دیگران انتقال دهید. اگر انسانی مادی گرا هستید باز هم کمک به همنوع از صفات زیبای انسانیست. و نتیجه مستقیم آن به خود شما باز خواهد گشت. منظور من این نیست که که سیستم معاملاتی خود را همین امشب در یوتوب، فیسبوک، گوگل پلاس، توییتر و سایر شبکه های اجتماعی به اشتراک عموم قرار دهید بلکه منظورمن این است که بی تفاوت نباشید. بدانید علم در معنای عام و در همه رشته ها در مرحله ای که به ما رسیده حاصل نشر آن بوده. نه در پنهان کردن آن در صندوقچه های قدیمی دل. این علم حاصل زحمات و تلاشها و حتی خون های گذشتگان ماست. پس به اندک علمی که در بازارهای مالی کسب کرده اید غره نشوید. و بدانید شما قسمت کوچکی از این بازار هستید. جای تعجب است که این حس انحصار طلبی و تک روی در جوامع غربی خیلی کمتر دیده می شود. کافیست سری به فروم ها و گروههایی که در سطح بین الملل در زمینه بازارهای مالی وجود دارد نگاه کنید که چقدر راحت و بی انتظار اطلاعات خود را در قالب متن فیلم صوت به انتشار می گذارند. ذات علم در حصار نمی گنجد هر چه قدر به نشر آن کمک کنید خود شما سیراب می شوید. چه بسا همین طرز فکر باعث آشنایی شما با افراد تازه و عقول جدید شود و همانطور که از قدیم گفته اند در هر مغزی فکری هست. اگر تریدر و معامله گر موفقی هستید از انتقال تجربیات خود به دیگران نترسید این بازار دریا و مخزن عظیم پول است و جای کسی تنگ نمی شود با نشر علم. به قول سرکارخانم طاهره جوانبانوی کارآفرین: من خیلی نگرانم که کسی از من تجربه هایم را ندزدد و با خودم آنها را زیر خاک ببرم. و اما شما معامله گران که ضررهای پیاپی ناامیدتان کرده بدانید که ضرر ها نیامده اند که هرگز نروند و سودها نیامده اند که همواره بمانند. بزرگی گفته: تمام چیزها در زندگی موقتی هستند. اگر خوب پیش می روند از آنها لذت ببرید، برای همیشه دوام نخواهند داشت. اگر بد پیش می روند نگران نباشید، برای همیشه دوام نخواهند داشت. فقط باید از شکست های خود درس بگیرید در غیر اینصورت این داستان تمامی ندارد.

تراژدی ضرر در بازارهای مالی این نیست که ضرر ها آمده اند که بمانند برای ابد، بلکه این که ما دیر شروع کرده ایم و می خواهیم زود تمامش کنیم، تراژدی اصلی این بازار است.
معامله گران مبتدی اگر به پوریای ولی معاله گران دسترسی ندارید نگران نباشید و پوریای ولی درون خود را بیدار کنید. تنهایی و گوگل و تمرکز روی ریتم های حرکتی قیمت ها سه معلم اصلی شما هستند در این جاده تاریک. موفق و پیروز باشید.