logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

چگونه در بورس سرمایه گذاری کنیم؟

چگونه در بورس سرمایه گذاری کنیم؟
چگونه در بورس سرمایه گذاری کنیم؟

در این مقاله شما با تاریخچه بورس ، مزایای بورس ، اصطلاحات بورس و نحوه ورود به بورس اشنا خواهید شد.         مزایا سرمایه گذاری در بورس  1- نبود حد سرمایه مجاز : به نحوه که هر فردی با هر میزان سرمایه امکان ورود به این بازار را خواهد داشت. به عنوان […]

در این مقاله شما با تاریخچه بورس ، مزایای بورس ، اصطلاحات بورس و نحوه ورود به بورس اشنا خواهید شد.         مزایا سرمایه گذاری در بورس 

1- نبود حد سرمایه مجاز :

به نحوه که هر فردی با هر میزان سرمایه امکان ورود به این بازار را خواهد داشت. به عنوان مثال در بازار سرمایه شما به راحتی می توانید با مبلغ یک میلیون ریال بخشی از سهام یک شرکت بزرگ و معبر را خریداری نمائید. اما اگر بازار بورسی وجود نمی داشت. به سختی می توانستید در شرایط عادی با این مبلغ حرکت اقتصادی خاصی انجام دهید.

2- قابلیت نقد شوندگی بالا 

که موجب گردیده تا ورود و خروج شما به این بازار در کمتر از چند روز فراهم گردد. که یقینا با توسعه الکترونیکی بازار ( که مقدمات ان در حال اجرا است ) این مدت می تواند حتی به چند ساعت تقلیل پیدا نماید که تقریبا چنین وضعیت مشابه ای به ندرت در سایر رویه های سرمایه گذاری یافت می شود.

3- بازده بالاتر

بازدهی به مراتب بالاتر از منابع پربازده شناخته شده در بازار های مشابه با در نظر گرفتن ریسک بهینه

4- تب گسترش این بازار 

که به عنوان عامل نادیدنی ( همانند تب طلا در ایالات متحده ) بازار امروز ایران را فرا گرفته است و همچنان تا ظرفیت نهایی و تعادل ، گام های بسیار بزرگی را در پیش رو خواهد داشت. علی رغم عدم تنوع در بازار بورس ایران در عین حال منابع کسب سود در این بازار بسیار متنوع است ، به نحوه که یک سهم خریداری شده می تواند برای دارنده ان در طرق گوناگون سود ایجاد نماید که از ان جمله می توان به انواع افزایش سرمایه ، ما به التفاوت قیمت خرید با قیمت روز ، سود نقدی و ... اشاره کرد.

5- ظرفیت های باز موجود 

به نحوی که علیرغم تمام رشد های این بازار همچنان ظرفیت های رشد فوق العاده بکر و دست نخورده ای وجود دارد ، که سیاست های خصوصی سازی دولت نیز بعنوان یکی از اهداف کلان اقتصادی در واقع تقویت کننده این موضوع می باشد.

بخش دانلود
  • عنوان مقاله : چگونه در بورس سرمایه گذاری کنیم؟
  • زبان مقاله : فارسی
  • تعداد صفحات : 60
  • نوع فایل : PDF
  • حجم فایل : 2.2 مگابایت

لینک دانلود