logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

10 اصل برای افزایش ثروت

10 اصل برای افزایش ثروت
10 اصل برای افزایش ثروت

10 اصل برای افزایش ثروت ثروت از مفاهیم عامی است که در حوزه‌های موضوعی مختلف استفاده می‌شود. بطور خاص ثروت، از مفاهیم اقتصاد ی است که به فراخور نوع نگاه و جایگاه مورد استفاده قرار گرفته، تعاریف متفاوتی از آن شده‌است. ثروت را می‌توان شاخص تعیین جایگاه اقتصادی هر فرد دانست که کیفیت و کمیت […]

10 اصل برای افزایش ثروت

10 اصل برای افزایش ثروت

ثروت از مفاهیم عامی است که در حوزه‌های موضوعی مختلف استفاده می‌شود. بطور خاص ثروت، از مفاهیم اقتصاد ی است که به فراخور نوع نگاه و جایگاه مورد استفاده قرار گرفته، تعاریف متفاوتی از آن شده‌است. ثروت را می‌توان شاخص تعیین جایگاه اقتصادی هر فرد دانست که کیفیت و کمیت آن در تقسیم‌بندی طبقات اقتصادی تعیین کننده‌است «دسته‌ای از ظرفیت‌های تولیدی است که مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند» این تعریف آدام اسمیت نظریه‌پرداز اقتصاد بازار از این مفهوم است. «مجموعهٔ گنج‌ها و ذخایر طلا و گوهر و تاج و تخت» تعریفی قدیمی و ساده از این مفهوم است. در پی انقلاب صنعتی، اجزایی چون «تولید» و «ارزش افزوده» نقشی اساسی در معنای این مفهوم پیدا کرده‌اند.  

1 – بخشش

بخشش به معنای هدیه دادن است و اینکه شخصیتی دهنده داشته باشید. به معنای اذعان کردن به چیزی است که باید ببخشید و اینکه از خودتان بپرسید، امروز چطور می‌توانم در کارهایی مشارکت داشته باشم و بیشتر ببخشم؟ بخشش به معنای صرف‌نظر از خود است و تمرکز روی پشتیبانی و کمک به افرادی است که دور و بر شما هستند. به یاد بسپارید، هرکاری که انجام داده‌اید چندبرابر آن به سمت خود شما بر می‌گردد. (این جهان کوه است و فعل ما ندا، سوی ما آید نداها را صدا)

2 – پاک‌سازی

با نگه داشتن افکار منفی و باورهای مخرب، نمی‌توانید یک زندگی سرشار از احتمالات و ممکن‌ها داشته باشید. به معنای اینکه شاید نیاز باشد خودتان یا سایر افراد را از افکار منفی پاک‌سازی کنید. پاک‌سازی افکار منفی را با شکایت کردن یا سرزنش دیگران اشتباه نگیرید، پاک‌سازی به این معناست که یک زندگی روشن و همراه با عشق و علاقه داشته باشید و به معنای گرفتن حالت تدافعی در برابر دیگران نیست.

3 – درستی و امانت

امانت و درستی تقریبا یک مفهوم شناخته شده است. وقتی دارای اخلاق، اصول و قواعد مشخصی هستند و همه روی حرف‌تان حساب می‌کنند آدمی درست و با امانت هستید.

4 – تجسم

تجسم امری قدرتمند است. قبل از انجام هر کاری، تجسم کنید آن کار به نحو احسن انجام می‌شود و معمولا نیز چنین اتفاقی می‌افتد. مهمترین نکته در تجسم این است که شما روی چیزهایی که می‌خواهید تمرکز می‌کنید و نه چیزهایی که نمی‌خواهید. تخته‌های تجسم (جایی که تصاویر موردعلاقه و آرزو و اهداف‌تان را می‌چسبانید) بهترین چیز برای تمرین تجسم هستند. یک سایت که می‌توانید بصورت آنلاین تخته تجسم یا دیوار آرزوها بسازید این است: DreamItAlive.com

5 – تصدیق و تاکید

تصدیق (Affirmation) برای باز کردن همه قابلیت‌ها و امکانات در زندگی و کسب‌ و کار شماست. به همه کارهایی که در زندگی شما چالش محسوب می‌شوند فکر کنید، ایده تصدیق برای قدرت بخشیدن به خودتان است تا بتوانید به سخت‌ترین و پر چالش‌‌ترین اهدف‌تان برسید.

6 – اعلام

والت دیزنی گفته “اگر بتوانید رویای آنرا در سر داشته باشید، می‌توانید آنرا به انجام برسانید” دلیل ایجاد یک اعلام دقیقا همین است. می‌توانید یک اعلام از یک یا دو هدف‌تان را بنویسید و به دیوار بزنید تا همیشه به یاد داشته باشید که به کجا می‌خواهید برسید.

7 – پافشاری

وقتی اهداف شما مشخص شد، باید کار مداوم و مستمر در هر لحظه از زندگی انجام دهید تا به آن برسید. باید به جای صرفا فکر کردن به اهداف، به رسیدن به اهداف متعهد بمانید.

8 – رها کردن

رها کردن به معنای تسلیم شدن نیست. بلکه به معنای این است که وسواس درباره نتیجه را کنار بگذارید. گاهی اوقات باید اهداف را تغییر داد تا فرصت‌های بزرگتر برایمان باز شود. این کار می‌تواند از طریق پرسیدن این دو سوال انجام شود: چه کاری جواب می‌دهد؟ چه کاری جواب نمی‌دهد؟

9 – مسئولیت

شما منبع همه اتفاقاتی هستید که در زندگی‌تان می‌افتد. باید این آگاهی در شما شکل گیرد که همه چیز به خودتان بستگی دارد و مسئولیت هر اتفاقی که بیفتد بر عهده شماست. در هر اتفاقی یک درس نهفته است. فقط باید این شجاعت را داشته باشید که از خودتان بپرسید، درس آن چیست؟

10 – محیط

این یک موضوع خیلی مهم است. چه تیم کاری شما باشد و چه دوستان شما، بسیار مهم است خودتان را با افرادی احاطه کنید که در همان سطح شما یا بالاتر هستند. این موضوع به معانی قطع روابط با افراد منفی، با روشی عاقلانه است. این 10 اصل می‌تواند ثروت و فراوانی را در زندگی شما وارد کند. بسیاری از افراد این اصول را پیاده کرده‌اند و کارساز بودن آنها ثابت شده است. در پایان نیز نکاتی را متذکر می شویم که خالی از لطف نیست. ثروت در نگاه افراد مختلف است. بسته به رویا ها و اهداف اشخاص، ثروت و ثروتمند نیز تعاریف مختلفی پیدا می کنند. یک نفر زمانی ثروتمند است که بتواند بدهی های خود را تسویه کند و مقداری پول نیز برای زندگی عادی داشته باشد. یک نفر چند صد میلیون تومان یک نفر چند صد میلیارد و دیگری چند صد میلیارد دلار. در این میان افرادی هم هستند که تعاریف دیگری از ثروت دارند. یکی از انها شخصیت بسیار معروف در صنعت فروش و موفقیت یعنی " رابرت کیوساکی " می باشد. تعریف این فرد از ثروت یک تعریف مشهور و مورد پستند بسیاری از افراد می باشد. رابرت کیوساکی ثروت را اینطور تعریف می کند:

" ثروت یعنی، شما اگر کار نکنید تا کی میتونید دوام بیاورید " 

به گفته خودش او این تعریف را از تئوریسین به نام باکی فالر آموخته است. و البته، رابرت کیوساکی ادامه میدهد : “ثروت نسبت مستقیمی با قدرت دارد، شما اگر از امروز کار نکنید، تا چند وقت میتوانید به همین روالی که دارید، زندگی کنید؟” پس اگر میخواهید بدانید از نظر رابرت کیوساکی واقعا چقدر ثروتمند هستید، اگر از امروز به سر کار نروید، تا چه زمانی میتوانید بدون نیاز به کار، به زندگی تان ادامه دهید؟ تا کی قدرت تان حفظ خواهد شد؟