logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

10 کشور برتر برای ثروتمند شدن

10 کشور برتر برای ثروتمند شدن
10 کشور برتر برای ثروتمند شدن

10 کشور برتر برای ثروتمند شدن در این مطلب قصد داریم شما را با 10 کشور برتر برای ثروتمند شدن آشنا کنیم. این کشور ها در دنیا برای ایجاد کسب و کار و یا استخدام شدن در میان کشور های دنیا سرآمد و نمونه هستن و مهاجرین بسیاری را نیز جذب می کنند ( البته مهاجرینی […]

10 کشور برتر برای ثروتمند شدن
در این مطلب قصد داریم شما را با 10 کشور برتر برای ثروتمند شدن آشنا کنیم. این کشور ها در دنیا برای ایجاد کسب و کار و یا استخدام شدن در میان کشور های دنیا سرآمد و نمونه هستن و مهاجرین بسیاری را نیز جذب می کنند ( البته مهاجرینی که دارای مهارت باشند.)

1- نروژ 

نروژ برنده قطعی لیست بهترین کشورها برای پولدار شدن سریع است. “سرزمین خورشید نیمه شب” یک بازار قوی برای مشاغل دارد که توسط تولید نفت، صادرات و بخش IT بدست آمده است. بسیاری از مهاجرین به نروژ مهاجرت می‌کنند تا در زمینه IT، شرکت‌های نفتی کار کنند. کار در شرکت‌های نفتی معمولا شامل کار در محیط سخت و خطرناک مانند سکوهای دورافتاده در شمال است. با این حال با توجه به اینکه نروژ از کشورهایی است که بهترین منافع را برای مهاجرین و افراد محلی دارد، این سختی‌ها می‌تواند درآمد افراد به طرز قابل ملاحظه‌ای بالا ببرد. این کشورها یکی از بالاترین شفافیت‌ها و کارآمدی در مالیات و رفاه اجتماعی را در دنیا داراست.

2- سوئیس

وقتی درباره سوئیس صحبت می‌کنیم، بیشتر مردم به یاد دهکده‌ها در کوهستان آلپ می‌افتند. با این حال، در این کشور شهرهای شلوغ و پرجنب‌وجوش زیادی نیست هست که آنرا به یکی از بزرگترین مراکز کسب و کار در اروپا مبدل کرده است. بسیاری از مهاجران با هدف کار کردن در بخش بانکی یا بدست آوردن جایگاهی در سازمان‌های جهانی مانند UN به سوئیس مهاجرت می‌کنند. این مشاغل حقوق بالایی دارند و به همین خاطر است که سوئیس در لیست بهترین حقوق‌ها در لیست HSBC بالاترین مورد را بدست آورد. مانند بسیاری از کشورهای اروپایی در لیست، سوئیس به نظم، سیستم حمل‌ونقل دقیق و قوانین رفاه اجتماعی عالی مشهور است. البته شروع کسب و کار در این کشور مشکل‌تر از سایر کشورهای غربی است و دلیل آن عدم وجود قوانینی است که باید از سرمایه‌گذاران در اقلیت محافظت کند.

3- آلمان

یکی از بزرگترین اقتصادهای دنیا را داراست. در حال حاضر سیاست‌های این کشور در تلاش است تا ورود مهاجرین غیرقانونی و بدون مهارت را محدود کند اما حرفه‌ای‌ها فرصتی عالی در اختیار دارند تا در صنایعی که نیروی کار ماهر در آن کم است استخدام شوند. صنعت IT آلمان بسیار عظیم است و کشورها بطور مداوم به دنبال نیروی کار در قاره اروپا می‌گردند. بسیاری از مهاجران که حقوق بالایی می‌گیرند همچنین به عنوان نمایندگانی از شرکت‌های بین‌المللی بزرگ کار می‌کنند. سیستم مالیاتی آلمان مانند کشورهای اسکاندیناوی شفاف نیست ولی شروع کسب‌وکار بسیار ساده است. راه‌اندازی یک شرکت در آلمان به شما قابلیت دسترسی به بازار سودآور و بزرگ اروپا را می‌دهد.

4- سوئد 

سوئد به عنوان یک مقصد هم برای کارآفرینان و هم مهاجرینی که به دنبال کار در زمینه‌های مختلف هستند شناخته شده است. برخی از بزرگترین شرکت‌های بین‌المللی مانند IKEA، Eriksson و Tetrapak از سوئد آغاز به کار کرده‌اند. این کشور خدمات دولتی شفاف و سریع و یک لیست بلندبالا از کمک‌های مالی را هم به سرمایه‌گذاران داخلی و هم خارجی ارائه می‌دهد. سوئد همچنین متوسط درآمد بالایی دارد و به همین خاطر است که یکی مقاصد مورد علاقه بری مهاجرین اروپایی، آفریقایی و خاورمیانه است. با این حال، مانند بسیاری از کشورهای اسکاندیناوی، سوئد قوانین کنترلی سختی برای مهاجرت دارد.

5- سنگاپور

یک بهشت است که میزبان بسیاری از شرکت‌های بزرگ خارجی شده است. دولت در این کشور کوچک هم سرمایه‌گذاران و هم مهاجرینی که به دنبال کار هستند را با کمک‌ها، مالیات پایین و متوسط حقوق بالا جذب می‌کند. بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی سنگاپور را به عنوان مرکز آسیایی خودشان در نظر می‌گیرند. مهاجرین زیادی نیز در بانک‌ها، بیمه‌ها، فارکس و شرکت‌های حمل‌ونقل و موسسه‌های مالی کار پیدا می‌کنند. بندر سنگاپور یکی از قطب‌های بزرگ برای حمل کالاهای مختلف آسیایی است.

6- امارات متحده عربی

امارات متحده عربی در لیست بهترین کشورها برای پولدار شدن، بالاترین رتبه کشورهای سلطنتی خاورمیانه را دارد. تعداد زیادی از این کشورها به خاطر صنعت نفت‌شان در این لیست قرار گرفته‌اند و همین عامل باعث شده سایر کسب و کارها در زمینه‌های دیگر رونق یابند و حقوق بالایی به مهاجرین از سایر نقاط دنیا پیشنهاد دهند. دبی و ابوظبی همچنین قطب‌های مهم حمل‌ونقل و همچنین یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار هستند. امارات همچنین با پروژه‌های ساخت‌وساز عظیم‌اش و جایی که معماران و افراد حرفه‌ای در ساخت‌وساز می‌توانند درآمد بسیار بالایی بدست آورند شناخته شده است.

7- قطر

مهاجرین از کشورهای مختلف دنیا، بخش عظیمی از جمعیت این کشور را تشکیل داده است. همانند بسیاری از کشورهای توسعه یافته خاورمیانه، قطر به میزان زیادی روی صادرات نفت و صنایع مرتبط با آن وابسته است. همچنین این کشور خانه یکی پرطرفدارترین شرکت‌های ایرلاین در دنیاست که پایتخت قطر را به ده‌ها شهر غربی و آسیایی متصل می‌کند. شرکت‌هایی که حقوق بالایی می‌پردازند در صنعت ساخت‌وساز، نفت و گردشگری فعالند. معماران و افراد حرفه‌ای ساخت‌وساز در آماده‌سازی قطر برای بازی‌های فیفا شغل‌های خوبی بدست آورده‌اند. انجام کسب‌وکار در قطر یک تجربه کند، خسته‌کننده و احتمالا دردآور خواهد بود و به همین خاطر است که قطر در رتبه “انجام کسب و کار” رتبه نسبتا پایینی دارد.

8- کویت

باوجودیکه بیش از 80 درصد نیروی کار در کویت از مهاجرین تشکیل شده است، این کشور چندین قانون مهاجرتی سخت در چند سال اخیر وضع کرده است. برخلاف عربستان سعودی، کسب و کار در کویت و فرهنگ اجتماعی توسط رسم و رسومات غرب تحت تاثیر قرار گرفته است. به همین دلیل است مهاجرینی که بتوانند به کویت دسترسی یابند، می‌توانند در بخش مالی و نفت مشاغل پردرآمدی را بدست آورند. در حالیکه کویت یک اقتصاد باز دارد، در لیست کشورهای مناسب برای کسب و کار در رتبه خوبی قرار نگرفته است. دلیل اصلی محدود کردن کارآفرینان و معامله در مرزها با وضع قوانین سخت و دشوار است.

9- بحرین

با حقوق بالا و بدون مالیات برای اشخاص، بحرین یکی از مقصدهای مورد علاقه برای مهاجرین بسیاری است. با این حال، حقوق‌ افراد در بحرین، روند جهانی را دنبال نکرده است و امروزه شهر منامه محبوبیت کمتری نسبت به دبی، ابوظبی و دوحه و سایر مراکز کسب و کار دارد. همانند بسیاری از کشورهای خاورمیانه، بزرگترین شرکت‌هایی که حقوق خوبی پرداخت می‌کنند در زمینه نفت و گاز و گردشکری و بانکی فعالیت دارند

10- عمان

وابستگی عمان به به نیروی کار متخصص و خارجی این کشور را به یک قطب برای مهاجرین تبدیل کرده است. البته دولت عمان سیاست جدیدی اتخاذ کرده که کارفرمایان فقط زمانی می‌توانند فردی خارجی را استخدام کنند که فرد عمانی واجد شرایط آنکار وجود نداشته باشد. با این حال بازار کار در عمان بسیار امیدوارکننده و پویاست. بسیاری از مهاجرین در صنعت نفت، IT و بانکداری مشغول به کار می‌شوند که دارای حقوق بالا و فرصت‌های پیشرفت است. این کشور برخلاف اقتصاد نسبتا خوبی که دارد جای چندان خوبی برای شروع کسب و کار نیست، حداقل وقتی با اروپا و ایالات متحده آمریکا مقایسه می‌شود.