logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

3 نکته طلایی موفقیت در کسب و کار اینترنتی

3 نکته طلایی موفقیت در کسب و کار اینترنتی
3 نکته طلایی موفقیت در کسب و کار اینترنتی

3 نکته طلایی موفقیت در کسب و کار اینترنتی   1- فرم ثبت نام و دریافت اطلاعات مشتریان یکی از اهداف مهم این است که شما مشتری ثابت داشته باشید. برای اینکار شما باید اطلاعاتی از ان مشتری داشته باشید تا از طریق ایمیل و یا تلگرام و … با او ارتباط برقرار کنید. با […]

3 نکته طلایی موفقیت در کسب و کار اینترنتی

3 نکته طلایی موفقیت در کسب و کار اینترنتی

 

1- فرم ثبت نام و دریافت اطلاعات مشتریان

یکی از اهداف مهم این است که شما مشتری ثابت داشته باشید. برای اینکار شما باید اطلاعاتی از ان مشتری داشته باشید تا از طریق ایمیل و یا تلگرام و ... با او ارتباط برقرار کنید. با اینکار اگر شما محصول جدیدی را به فروشگاه خود اضافه کنید میتوانید کسانی که حتی یکبار از سایت شما خرید کرده را هم مطلع سازید. حتی میتوانید به خاطر خرید انها به انها محصولی را رایگان پیشنهاد بدهید یا هر ایده دیگری که در ذهن دارید میتوانید پیاده کنید. معمولاً هاست خریداری شده، امکان ارسال ایمیل اتوماتیک را دارد. به این امکان Autoresponder می گویند. از این امکانات استفاده کرده و با فاصله زمانی ۲-۳ روز، چند ایمیل بفرستید و اطلاعاتی مفید به بازدید کننده بدهید و در ایمیلهای ششم و هفتم می توانید محصول خود را معرفی نموده و از بازدید کننده بخواهید آنرا خریداری نماید.

۲- فروش محصولات و خدمات

صفحه محصول خود را به صفحه تبلیغاتی قدرتمندی تبدیل کنید. تمام دلایل لازم را به بازدید کننده بدهید تا محصول را خریداری نماید. در صفحه محصول به ذکر مشخصات محصول بسنده بکنید. بلکه همانطور که برای دوست خود توضیح خواهید داد، این محصول چگونه زندگی او را متحول خواهد ساخت، اطلاعات کامل و توضیحات لازم را بنویسید. برای ساخت تبلیغاتی که واقعاً پرفروش باشد و حتی شاید شما را ثروتمند سازد، به فصل “ساخت تبلیغات پرفروش” مراجعه کنید. در صفحه محصول، توصیه هایی از مشتریان راضی قرار دهید و نظرات آنها را بنویسید. حداقل یک عکس و در صورت امکان چندین عکس از محصول را در این صفحه بگنجانید. مدتی است سیستم پرداخت اینترنتی از طریق بانک های سامان و پارسیان راه اندازی شده است، شما می توانید با ارائه مدارک لازم، قرار دادی منعقد کنید و به مشتریان سایت این امکان را بدهید که با کلیک یک دکمه به سایت بانک رفته پرداخت خود را بصورت آنلاین انجام داده و خرید را نهایی سازند. براساس آمار بانک مرکزی، تعداد کارتهای صادر شده توسط بانکها در پایان مرداد ماه ۱۳۸۷ به ۵۰ میلیون رسیده است، بنابراین در آینده ای نزدیک، تمامی افراد کارت بانکی خواهند داشت و خرید اینترنتی رشد قابل توجهی خواهد کرد. پس هم اکنون اقدام کنید وسیستمی راه اندازی کنید تا از این موقعیت بی نظیر بهترین استفاده را بکنید.

۳- با وب سایت کسب و کارتان را به رسانه ها معرفی کنید.

در سایت خود صفحه ای را به رسانه ها اختصاص دهید. در آن صفحه اطلاعات مختصری از خودتان، کسب و کارتان، عکس محصولات با کیفیت چاپ و … را قرار دهید و کار را برای رسانه هایی مانند نشریات، روزنامه ها و … آسان کنید تا شاید خبری در مورد شما چاپ کنند. همچنین می توانید آمادگی خود را برای مصاحبه با نشریات اعلام کنید و فرمی قرار دهید تا افراد علاقه مند به مصاحبه با شما آنرا پر کنند. مدتی است که امکان پرداخت آنلاین با کارتهای بانکی عضو شتاب فراهم شده است. کافی است با یکی از بانکهای ارائه دهنده گذرگاه پرداخت اینترنتی قرارداد ببندید و از برنامه نویس سایت بخواهید کد لازم را به سایتتان اضافه کند. کاربران براحتی می توانند به وب سایت شما مراجعه کرده و محصولات را خریداری کرده و پرداخت را بصورت آنلاین انجام دهند. تا اینجای کار نیمی از معامله انجام شده است، یعنی مشتری محصولی را سفارش داده و مبلغ آنرا پرداخت کرده است. حال نوبت شماست که محصول موردنظر را آماده کرده و برای مشتری بفرستید. آماده کردن محصول و ارسال آن برای مشتری با خود مشکلاتی به همراه دارد و زمانی معامله به پایان می رسد که محصول به دست مشتری برسد.

این نوع کسب درآمد، خودکار یا اتوماتیک نیست.

یعنی مثلا اگر یک هفته به مسافرت بروید، کسب و کار شما با مشکل مواجه می شود. البته من هنگام مسافرت تعدادی از محصولات را با خود به همراه دارم و سفارشات را حتی در هنگام مسافرت ارسال می کنم. ولی حالت بسیار ایده آل تری وجود دارد و آن هم تولید و فروش محصولات دیجیتال است. فروش محصولات دیجیتال در جهان به روندی با رشد غیرقابل تصور تبدیل شده است. محصولات آموزشی بهترین گزینه هستند. اگر در زمینه ای خاص اطلاعات یا مهارت باارزشی دارید می توانید به راحتی آنرا به درآمد تبدیل کنید. نکته قابل توجه آن است که فروش نسخه الکترونیکی کتابها در حال پیشی گرفتن از فروش نسخه کاغذی است. چرا مشتری کتابی الکترونیکی می خرد در صورتی که می تواند همان کتاب را به صورت چاپ شده بخرد. راز موفقیت فروش محصولات دیجیتال در تحویل سریع آنها است. غالب خریدهای محصولات دیجیتال در ساعات ۱۰ شب تا ۱ نیمه شب انجام می شود. در این ساعات معمولا کاربران اینترنتی به دنبال اطلاعات مورد علاقه خود می گردند و با برخورد به موردی جالب توجه معمولا حاضر نیستند تا روز بعد صبر کنند تا کتاب را از کتابفروشی بخرند. این مخاطبان با وسوسه ای بزرگ روبرو هستند. پرداخت خود را بصورت آنلاین انجام دهند و در همان لحظه کتاب را دانلود کنند!
سوالی که شاید برای بسیاری از مبتدیان پیش آید آن است که چرا افراد باید برای بدست آوردن اطلاعات پول بپردازند، در حالی که می توانند در هر زمینه اطلاعات رایگان غیر قابل تصوری پیدا کنند.
نکته در همین است که حجم اطلاعات موجود در هر زمینه به مقدار عجیبی زیاد است. بنابرین یافتن اطلاعات کابردی کار آسانی نیست! افراد وقت کافی برای خواندن صدها صفحه اطلاعات و طبقه بندی آن ندارند. درست مانند آن است که شخصی را به صرف غذای رایگان در رستوران دعوت کنیم و جلوی او یک منوی هزار صفحه ای شامل ۱۰ هزار غذا قرار دهیم تا او انتخاب کند. مطمئنا انتخاب کار وقت گیر و سختی خواهد بود. راز موفقیت محصولات آموزشی در ارائه اطلاعات با حجم کم و کاملا کاربردی است. درست است که اطلاعات به رایگان در اختیار همه است. ولی بسته بندی اطلاعات به صورت قابل استفاده و مفید، کار بسیار باارزشی است و همواره مشتریان خود را دارد. محصولات آموزشی پرفروش اطلاعات جدید و فوق العاده ارائه نمی دهند، بلکه همان اطلاعات موجود را بطور منظمی طبقه بندی می کنند و در اختیار علاقه مندان قرار می دهند و خریدار می تواند در کمترین زمان به اطلاعات دلخواهش دسترسی پیدا کند.
یک محصول آموزشی با حجمی معقول بسازید.
با موارد مختلفی می توانید شروع کنید. بسته های آموزشی، راهنمای خرید فلان محصول و ... گزینه های مناسبی هستند. زمانی که کسی به وبسایت شما بیاید باید با تعریف از محصول او را مجاب به خرید کنید.. تعریف از محصول چند قسمت دارد یکی قیمت یکی عکس و دیگری توضیحات. عکس نباید بسیار شلوغ و ناخوانا باشد. از عکس های ساده در عین حال شیک استفاده کنید. اگر فتوشاپ بلد هستید یک عکس خودتان درست کنید طوری که ان عکس انحصاری برای سایت شما باشد. قیمت هم رکن مهمی هست. برای افزایش فروش و مشتریانتان باید از سود خود بکاهید. قیمت یکی از گزینه های موثر و وسوسه انگیز می باشد. در گذاشتن قیمت به سایت های دیگر با محصول مشابه سر بزنید. قیمت خود را کمتر از همه بزنید حتی 100 تومان. توضیحات را تا حد امکان خلاصه و مفید کنید. 2 تا 3 خط مقدار معقول و کافی به نظر می رسد. توضیحات اضافه فقط مشتری را خسته می کند. یادتان نرود که هر روز به سایت سر بزنید. تبادل لینک کنید. اگر میتوانید بهتر است تبلیغات کنید. سئو را بهینه کنید. سر نزدن به مدت زیاد باعث کاهش رنک سایت و کاهش فروش می شود.