logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

9 توصیه ای که همه می دانیم اما هیچ گاه عمل نمی کنیم!

9 توصیه ای که همه می دانیم اما هیچ گاه عمل نمی کنیم!
9 توصیه ای که همه می دانیم اما هیچ گاه عمل نمی کنیم!

دانشکده اموزش بورس و ارز – در این مقاله 9 توصیه ای که همه می دانند اما هیچ گاه عمل نمی کنند  خواهیم پرداخت دید بلند مدت داشته باشید. اگر همیشه بخواهید به صورت کوتاه مدت فکر کنید در دوره رکود بازار آسیب های جدی می بینید.    *     در سبد خود از صنایع مختلف سهم […]

دانشکده اموزش بورس و ارز - در این مقاله 9 توصیه ای که همه می دانند اما هیچ گاه عمل نمی کنند  خواهیم پرداخت
دید بلند مدت داشته باشید. اگر c0همیشه بخواهید به صورت کوتاه مدت فکر کنید در دوره رکود بازار آسیب های جدی می بینید.

   *     در سبد خود از صنایع مختلف سهم داشته باشید.

هیچگاه تمام سرمایه خود را در یک شرکت سرمایه گذاری نکنید. سرمایتان را به سه چهار و یا پنج قسمت تقسیم کنید و در نماد های مختلف سرمایه گذاری کنید یا به عبارتی سبد سهام ( پورتفوی ) تشکیل دهید. با این کار ریسک کمتری متحمل می شوید و احتمال از بین رفتن سرمایه تان کمتر می شود.

  *   در هنگام خرید همرنگ جماعت نشوید.

داستان ان گوسفندانی را شنیده این که یکی از گوسفندان به داخل دره ای می پرد و کل گله می پرند. و تعداد زیادی نیز کشته می شوند چرا ؟. چون از دیگران پیروی کردند. اگر پیروی کردن از دیگران باعث سود کردن بود که الان همه میلیاردر بودند. پس در هنگام خرید سهام به دیگران نگاه نکنید به تحلیلتان نگاه نکنید حتی اگر صف فروش است اگر اطمینان دارید بالا می رود بدون هیچ ترسی بخرید بازار با تحلیل پیش می رود نه با هیجانات زودگذر.

  * همیشه مقداری پول نقد داشته باشید تا بتوانید از کلیه فرصت های بازار استفاده کنید و اگر پولتان را تبدیل به سهام کردید تعدادی از سهامتان را که برایتان سودده بوده را به پول تبدیل کنید.

شما نمی توانید از همه بازار استفاده کنید مگر اینکه سرمایه کلان داشته باشید و افراد زیادی برای شما کار کنند. اگر ندارید فقط مقداری از پول را نگه دارید که اگثر فرصت مناسبی پیش امد پول داشته باشید برای یک یا دو فرصت جدید.

 *   هیچ گاه بر روی سهام خود تعصب نداشته باشید و با کشف اخبار جدید نسبت به بهبود سبد خود اقدام کنید.

به قول معروف با سهامتان ازدواج نکنید. تعصب روی یک سهم باعث می شود خیلی از الگو های برگشتی و یا اخبار موثق و یا هر چیز بدی در مورد ان سهم را نشنوید و نبینید. شما با سود کردن ازدواج کنید نه با سهام سود ده زیرا سهام سود ده هم بر میگردد و ضرر می دهد.

*   اگر فردی با دیدگاه بلند مدت هستید به دنبال صنایع مادر بروید.

شرکت های مادر برای سرمایه گذاری بلند مدت و یا سرمایه کلان بهتر هستند زیرا هم بهتر می توانید بفروشید و هم ریسک کمتری دارند در ضمن نسبت به هیجانات بازار نیز کمتر اثر نشان می دهند و میتوانید شب راحت بخوابید.

 *   از دوره رکود بازار نهراسید چرا که می تواند بهترین دوران برای شما باشد. در این دوره شما می توانید با فرصت طلبی بهترین نتایج را کسب کنید.

هیچ بازاری همیشه در حال صعود نیست. دقت کنید که یک کوهنورد هیچگاه نمیتواند یک کوه را مستقیم و بدون استراحت بالا برود در این صورت در جایی که زیاد کوه صاف باشد با سر به پایین کوه می افتد رای همین هم راه را مارپیچ می کند هم هر مقداری که می رود مدتی استراحت می کند. بازار سرمایه نیز همانند همین می باشد. دوره رکود یعنی اماده شدن برای یک صعود قدرتمند. شما باید از این فرصت استفاده کنید و اطلاعات شرکت ها را جمع اوری کنید تا بتوانید هنگام شروع دوباره بازار بهترین فرصت ها را دریابید.

 *  در پی گسترش یک شایعه اقدام به خرید نکنید.

به شایعات توجه نکنید. شایعات توسط افرادی سود جو پخش می شود تا سهام شرکت یک حرکت کوتاه مدت کند سهامشان را بفروشند و بروند و بعد ان شرکت با نزول رو به رو می شود. شایعات یکی از دشمنان اصلی منطق می باشند . احساسات شما را درگیر می کنند و اگر احساسات وارد سرمایه گذاری شوند شما تمام سرمایه خود را از دست می دهید.

 *  هیچ وقت منتظر یک معجزه نباشید و تا می توانید به تجزیه و تحلیل شرکت ها بپردازید.

معجزه ای در بورس وجود ندارد فقط کسب درامدی بهتر از روش های دیگر دارد. البته ضررش هم بیشتر است اما اگر دائما در حال جمع کردن اطلاعات باشید ضرر شما به حداقل می رسد. در بازار سرمایه چیزی که باعث تمایز شما از دیگران و سود کردنتان می شود اطلاعات و سطح اگاهی شماست.