logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

بیت کوین نمیتواند نظام بانکی را از هم بپاشاند

بیت کوین نمیتواند نظام بانکی را از هم بپاشاند
بیت کوین نمیتواند نظام بانکی را از هم بپاشاند

بیت کوین نمیتواند نظام بانکی را از هم بپاشاند بیت کوین نمیتواند نظام بانکی را از نیز بپاشاند براد گارلینگهاوس ( Brad Garlinghouse ) بنیانگذار شرکت ریپل جدیدا کنفرانسی خاطرنشان کرد که بازار بیت کوین در اختیار حکومت چین جای‌دارد و این ارز دیجیتال نمی‌تواند نظام بانکی را از هم بپاشاند . ریپل یک سامانه […]

بیت کوین نمیتواند نظام بانکی را از هم بپاشاند

بیت کوین نمیتواند نظام بانکی را از نیز بپاشاند

براد گارلینگهاوس ( Brad Garlinghouse ) بنیانگذار شرکت ریپل جدیدا کنفرانسی

خاطرنشان کرد که بازار بیت کوین در اختیار حکومت چین جای‌دارد و

این ارز دیجیتال نمی‌تواند نظام بانکی را از هم بپاشاند .

ریپل یک سامانه غیرمتمرکز است که با هدف ارتباط خوبتر میان بانک‌ها

و شرکت ها مالی بر بستر فناوری بلاک چین فعالیت می‌نماید . ریپل

همچنین یک ارز دیجیتال نیز عرضه کرده که طی مدتی کوتاه توانسته به رده سوم در بازار ارزهای دیجیتال دست یابد .

براد گارلینگهاوس در این کنفرانس گفت : «می‌خواهم به مساله‌ای

اشاره کنم که کمتر جایی درباره آن حرف شده است , ولی ارزش اعتنا کردن دارد . بیت کوین واقعا تحت در دست گرفتن چین قرار دارد . در مرزوبوم چین چهار مرکز استخراج ( ماینینگ ) بیت کوین موجود هست که بیش از ۵۰ درصد توان پردازشی این شبکه را در اختیار خود دارااست . از کجا مشخص که چین کنترل بازار بیت کوین را در اختیار نداشته باشد؟ یک‌سری مرزو بوم در عالم می‌باشند که بخواهند ارز تحت کنترل چین را مورد به کارگیری قرار دهند؟ بی‌تردید چنین اتفاقی نخواهد افتاد . »

بیت کوین نمیتواند نظام بانکی را از هم بپاشاند

وی در ادامه به این نکته اشاره کرد که بیت کوین نمی‌تواند شاه‌کلیدی برای حل مسائل مختلف باشد . گارلینگهاوس همچنین اظهار‌کرد که شک و تردید دارااست بیت کوین بتواند روزی به عنوان یک پول جهانی به شکلی گسترده مورد استعمال قرار گیرد . گفتنی است کسانی مانند جک دروسی ( مدیرعامل توئیتر ) و استیو وزنیاک ( هم‌بنیانگذار اپل ) مدتی پیش گفتند که بیت کوین از توان اضطراری برای تبدیل شدن به واحد پول جهانی برخوردار است .

همینطور بخوانید : ممنوعیت واردات امکانات استخراج ارز دیجیتال به ونزوئلا

بیت کوین نمیتواند نظام بانکی را از نیز بپاشاند

گارلینگهاوس همچنین به این نکته که فناوری بلاک چین به تنهایی قادر است نظام بانکداری کنونی را برهم زند واکنش بخشید و آن را بی‌معنا خواند . او اذعان کرد : «بلاک چین بانک‌ها را برهم‌ نمی‌زند , بلکه این فناوری نقشی دارای اهمیت در شیوه سعی این نظام برمی‌دارد . » تاکنون بانک‌ها و کشورهای مختلفی در عالم به استعمال از شبکه ریپل عشق نشان داده‌اند . چندی پیش خبری در ارزنگار با عنوان «استفاده بانک‌های ژاپن از ریپل برای اپلیکیشن پرداخت » منتشر کردیم . همچنین یک کدام از کشورهای کناره خلیج فارس یعنی کویت نیز در بانک‌های خود از این سامانه برای پرداخت‌های سریع بین‌المللی به کار گیری می‌کند .