logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

پرورش گوجه فرنگی با گرمای ناشی از استخراج بیت کوین

پرورش گوجه فرنگی با گرمای ناشی از استخراج بیت کوین
پرورش گوجه فرنگی با گرمای ناشی از استخراج بیت کوین

بنیانگذار یک صرافی آنلاین ارز دیجیتال ( NakamotoX ) به دنبال راه‌اندازی یک استارتاپ بر اساس بلاک چین است که مسئله رویش گونه های تولید ها غذایی با گرمای ناشی از استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتال را آماده می‌سازد . این موسسه یک سازه ویژه را برای سرورهای استخراج بیت کوین طراحی کرده است […]

بنیانگذار یک صرافی آنلاین ارز دیجیتال ( NakamotoX ) به دنبال راه‌اندازی یک استارتاپ بر اساس بلاک چین است که مسئله رویش گونه های تولید ها غذایی با گرمای ناشی از استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتال را آماده می‌سازد .

این موسسه یک سازه ویژه را برای سرورهای استخراج بیت کوین طراحی کرده است که می‌تواند گرمای ساخته شده بوسیله پردازشگرهای این سرورها را جذب و آن را به گلخانه‌ رشد گوجه فرنگی ارسال کند . استارتاپ اگریتکچر ( Agritechture ) به صورت آزمایشی از این فناوری استعمال کرده و اخیرا توانسته در زمینی ۲ هکتاری , محصول گوجه فرنگی را رویش داده و برداشت کند . گفتنی است این استارتاپ در ابتدا قصد رشد ماریجوانا با کاربردهای طبی را داشت که به خاطر ممانعت به کار آمده از سمت مراجع قانونی , از این کار منصرف شد .

استعمال از گرمای استخراج بیت کوین برای کشاورزی

استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال , در سال های اخیر به یکی از بحث‌برانگیزترین موضوعات زیست‌محیطی مرتبط با پدیده ارزهای رمزگذاری شده تبدیل شده است . آمارها حاکی از آن است که هر روزه حجم زیادی انرژی الکتریکی صرف استخراج ارزهای دیجیتال می گردد .

این اولین دفعه نیست که از گرمای ساخت شده در فرآیند ماینینگ برای مقاصد دیگری استفاده می شود . به عنوان مثال , مدتی پیش بود که اعلام شد یک کارآفرین کانادایی غالب به طراحی سازوکاری برای بهره‌گیری از این گرما در رشد ماهی و نیز انواع محصولات گلخانه‌ای شده است .

همچنین جذاب اینجاست که یک استارتاپ دیگر نیز با بهره‌گیری از فناوری بلاک چین در مزرعه پرورش گوجه فرنگی , در پی ساخت تحول در روند زنجیره تامین محصولات کشاورزی است .