logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

تقلب سنگ‌های قیمتی با فناوری بلاک چین

تقلب سنگ‌های قیمتی با فناوری بلاک چین
تقلب سنگ‌های قیمتی با فناوری بلاک چین

سنگ نیمه قیمتی «لاریمار» به شدت مورد توجهم شتریان قرار دارد و به همین منظور , حضور دلالان و افراد متقلب در این بازار سبب عرضه انبوهی از سنگ‌های غیراصیل شده است . درین فی مابین , پروژه آتلانتیس آبی رنگ ( Blue Atlantis ) در‌پی استعمال از بلاک چین استلار برای کوتاه کردن دست […]

سنگ نیمه قیمتی «لاریمار» به شدت مورد توجهم شتریان قرار دارد و به همین منظور , حضور دلالان و افراد متقلب در این بازار سبب عرضه انبوهی از سنگ‌های غیراصیل شده است . درین فی مابین , پروژه آتلانتیس آبی رنگ ( Blue Atlantis ) در‌پی استعمال از بلاک چین استلار برای کوتاه کردن دست این دلالان و شناسایی سنگ‌های اصیل است .

سنگ قیمتی لاریمار
لاریمار ( Larimar ) یک سنگ قیمتی است که در استان باراهونا در جمهوری دومینیکن یافت میگردد . بخش اعظمی بر این باورند که این سنگ خواص شفابخش داشته و می تواند باعث بهبود بضاعت ارتباطی صاحبش شود . همچنین بخش اعظمی از مشتریان مایلند از این سنگ در زیورآلات خود استعمال کنند . لاریمار با نام «سنگ آتلانتیس» نیز شناخته میشود . رنگ آبی این سنگ به خاطر جایگزینی مس به جای کلسیم در ترکیب سازنده‌اش ایجاد شده است .

طی دو سال گذشته , تقاضا برای لاریمار سه برابر شده است . همزمان با افزایش محبوبیت این سنگ , افرادی سودجو نیز وارد این بازار شدند و میکوشند از این تقاضا به نفع خود سود ببرند . قاچاق لاریمار به کشورهای دیگر ارتقاء یافته است . همچنین تعداد زیادی لاریمار تقلبی نیز وارد بازار شده است .

پروژه آتلانتیس آبی مجموعه‌ای دربردارنده وکلاء , مدیران معادن , هنرمندان , توزیع‌کنندگان و غیره است که همگی در زنجیره استخراج و فروش این سنگ قیمتی مشارکت دارا‌هستند . هریک از این طرفین از این پروژه منتفع خواهند شد . فناوری بلاک چین قابلیت رهگیری و نیز فروش راحت لاریمار را در اختیار کاربران قرار می‌دهد .

تبدیل دارایی‌های حقیقی به توکن
تبدیل دارایی‌های سنتی ( مثل لاریمار ) به توکن ارزش زیادی دارد , زیرا نه تنها نقد شوندگی آنها تسهیل می گردد , بلکه به راحتی می‌توان منشاء آنها را رهگیری کرد . کسانی که در عرضه اول توکن‌ ( ICO ) پروژه آتلانتیس آبی‌رنگ شرکت می کنند , بعد ها می توانند توکن خریداری شده خود را در هر هنگامی از طریق صرافی AB Exchange بفروشند .

این صورت از تبدیل دارایی‌ها به توکن به بازار امکان می‌دهد خوبتر بتوانند ارزش این دارایی‌ها را مشخص و معلوم کنند , زیرا توکن‌ها به راحتی خرید و فروش میگردند .

از لاریمار برای ساخت انواع زیورآلات به کارگیری می شود .
بازار فیزیکی در سمت عصر دیجیتال در حرکت است . در این فی مابین , همراه ساختن بازارهای کوچکی مثل بازار لاریمار نیز اهمیت دارد . با فناوری بلاک چین می‌توان بدین هدف دست یافت . پروژه آتلانتیس آبی خیر تنها منجر تغییر و تحول الگوی عملکرد بازار کنونی لاریمار می شود , بلکه استاندارد جدیدی را برای تعریف قیمت سنگ‌های قیمتی در آینده رقم خواهد زد .

توکن برای لاریمار
این توکن به صورت اختصاری به صورت ABDT نامیده شده که مخفف Atlantis Blue Digital Token است . این توکن قرار است در ۶ بدور به فروش برسد و هر بار تخفیفی کمتر از دفعه گذشته به آن تعلق می گیرد . در هر بار فروش , ۵۰ میلیون توکن به فروش میٰ‌رود و در دوز ششم , مجموع ۳۰۰ میلیون توکن فروخته میشود . بعد از فروش اولیه توکن , توکن‌هایی که در دست مجموعه اجرایی جای‌دارد نیز به نرخ روز فروخته می شود تا هزینه‌های این پروژه تامین شود .

مجموعه مذکور , این پروژه را بر روی بلاک چین استلار ( Stellar ) تعریف کردند . این اقدام دو ادله داشت که یکی مقیاس‌پذیری آن و دیگری هزینه پایین تراکنش در آن است .

این نخستین بار نیست که از فناوری بلاک چین در قضیه سنگ‌های قیمتی استفاده می‌گردد . تا قبل از این نیز یک استارتاپ انگلیسی از این فناوری برای بررسی مبدا و سابقه الماس استعمال کرده است .