logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

ارتباط بلاک چین‌ها با پل توکنی (Token Bridge)

ارتباط بلاک چین‌ها با پل توکنی (Token Bridge)
ارتباط بلاک چین‌ها با پل توکنی (Token Bridge)

کانال آیون ( Aion ) با هدف تسریع ارتباط دربین بلاک‌ چین‌ها صورت گرفت . یکی ازاصلی‌ترین ابزارهای این کار , قابلیتی به نام «پل توکنی» ( token bridge ) است که به توکن‌ها امکان جابه‌جایی دربین بلاک چین‌های مختلف را می دهد . او‌لین پل توکنی دربین شبکه آیون و اتریوم به کار می‌ […]

کانال آیون ( Aion ) با هدف تسریع ارتباط دربین بلاک‌ چین‌ها صورت گرفت . یکی ازاصلی‌ترین ابزارهای این کار , قابلیتی به نام «پل توکنی» ( token bridge ) است که به توکن‌ها امکان جابه‌جایی دربین بلاک چین‌های مختلف را می دهد .

او‌لین پل توکنی دربین شبکه آیون و اتریوم به کار می‌ افتد . درین فناوری به جای استعمال از قرارداد هوشمند برای محافظت نسخه برداری از توکن‌ها , توکن‌ها در مقصد از بین میروند . به این ترتیب امکان وجود یک توکن بر روی دو شبکه در یک لحظه نیست .

مت اسپوک ( Matt Spoke ) مدیرعامل استارتاپ نوکو ( Nuco ) است . این شرکت بوسیله مجموعه‌ای که آیون را طراحی کرده بنیان گذاشته شده است . اسپوک می گوید به محض این که خواستیم توکنی را از یک شبکه به شبکه‌ بلاک چین دیگری منتقل کنیم , این پل یک توکن آیون را بر روی شبکه بلاک چین مقصد میسازد . این شبکه کوچک بوده مجموعه‌ای از گره‌های غیرمتمرکز را در خود دارااست . فعالان متعددی بر روی این شبکه وجود دارا‌هستند . این پل وظیفه تایید انتقال از سمت این گره‌ها را بر عهده داراست .

در بالا از این فناوری صرفا در میان شبکه اتریوم و آیون به کارگیری می شود و به ندرت بلاک چین‌های دیگری نیز به آن افزوده خواهد شد . اسپوک میگوید : «به تدریج طرح این پل تکمیل می شود . ما میخواهیم همگی بلاک چین‌های دیگر بتوانند با این فناوری با یکدیگر ارتباط داشته باشند . »