مرجع آموزش بازار بورس و فارکس > ویدئوهای آموزشی > پیش بینی قیمت های آتی طلا و سکه

پیش بینی قیمت های آتی طلا و سکه

پیش بینی قیمت های آتی طلا و سکه
پیش بینی قیمت های آتی طلا و سکه

پیش بینی قیمت های آتی طلا و سکه

فرزان سهرابی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس در خصوص پیش‌بینی‌ها از طلای جهانی اظهار داشت: پس از افتی که اواخر هفته گذشته طلای جهانی با آن رو به رو شد، از جمعه روند آن تغییر کرد و با افزایش ۱۴ دلاری با نرخ ۱۷۱۴ دلار بسته شد.

وی افزود: با بازگشت ۱۴ دلاری طلا، به سه دلیل طلای جهانی در حال ثبت رکورد ۲۰۱۲ است. نخست ثابت ماندن نرخ بهره آمریکا بین صفر تا ۰٫۲۵ درصد(پایین‌ترین نرخ ممکن) تا پایان ۲۰۱۴، افزایش نرخ بیکاری به ۸٫۳ درصد و شروع بازخرید اوراق قرضه کوتاه و بلند مدت و سوم نیز بالا بودن شاخص تورم (۰٫۲) و شاخص تولید کننده است.
به گفته وی، آمریکا برای بازسازی اقتصادی خود اقدام به بازخرید اوراق قرضه کوتاه و بلند مدت خواهد کرد.

این کارشناس اقتصاد بین‌الملل خاطرنشان کرد: در سه‌شنبه هفته جاری (۱۳ و ۱۴ مارس) بانک مرکزی آمریکا در خصوص سیاست‌های اقتصادی سال ۲۰۱۲ تصمیم‌گیری و چگونگی و نحوه بازخرید این اوراق را اعلام می‌کند.

سهرابی با بیان اینکه افزایش قیمت طلا بر اساس این سه دلیل ۱۰۰درصد است، گفت: ولی از نظر تکنیکالی و فنی این افزایش به دو عامل بستگی دارد. یکی اینکه اگر تاپایان هفته یعنی ۵ شنبه انس از مرز ۱۷۵۰ عبور کند می‌توان متصور شد که تا یک ماه آینده طلا به بالاترین قیمتی که تا کنون دیده (۱۹۳۰) برسد.

وی تصریح کرد: اگر تا یک ماه آینده انس عدد ۱۹۳۰ را مجدد تجربه کرد می‌توان انتظار داشت تا سه ماه آینده(ماه ژوئن میلادی) طلا ۲ هزار دلار را تجربه کند.

  • pic1 عنوان ویدئو : پیش بینی قیمت های آتی طلا و سکه
  • pic1 زبان ویدئو : فارسی
  • pic2 فرمت فایل : MP4
  • pic2 حجم فایل : 5 مگابایت
  • pic4 لینک دانلود

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *