logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

جورج سوروس نیز به جمع سرمایه‌گذاران بیت کوین می‌پیوندد

جورج سوروس نیز به جمع سرمایه‌گذاران بیت کوین می‌پیوندد
جورج سوروس نیز به جمع سرمایه‌گذاران بیت کوین می‌پیوندد

جورج سوروس ( سرمایه‌دار معروف آمریکایی ) که در اجلاس مجمع جهانی اقتصاد ارزهای دیجیتال را حباب خوانده بود , اکنون قرار است از طریق یکی از صندوق‌های مالی خود بر روی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کند . آدام فیشر ( مدیر سرمایه‌گذاری کلان در صندوق سوروس ) طی چند ماه پیشین […]

جورج سوروس ( سرمایه‌دار معروف آمریکایی ) که در اجلاس مجمع جهانی اقتصاد ارزهای دیجیتال را حباب خوانده بود , اکنون قرار است از طریق یکی از صندوق‌های مالی خود بر روی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کند .

آدام فیشر ( مدیر سرمایه‌گذاری کلان در صندوق سوروس ) طی چند ماه پیشین مجوز داخلی لازم برای سرمایه‌گذاری روی رمزارزها را به دست آورد .

نکته جذاب اینجاست که سوروس ۸۷ ساله در اجلاس جهانی اقتصاد در شهر داووس سوئیس گفته بود ارزهای دیجیتال نمی‌توانند عملکردی همانند ارزهای رسمی داشته باشند و عامل آن نیز نوسان شدید بها آنهاست . البته او در صحبت‌ّهای خود اشاره‌ای به کاهش دایمی و شدید ارزش این ارزها ( که بعضی کارشناسان به آن اعتقاد دارند ) نکرد . جورج سوروس در این سخنرانی اظهار‌کرد : «تا وقتی که خودکامگی در عالم رو به اوج باشد , آینده‌ای گوناگون در انتظارمان خواهد بود , زیرا حاکمان این کشورها برای ساخت مقری در کشورهای دیگر از بیت کوین استفاده خواهند کرد . ‌»

از زمان این سخنرانی تاکنون , قیمت بیت کوین حدود ۴۱ درصد افت کرده است . افت شدید ارزش ارزهای دیجیتال طی ۶ ماه قبلی سبب ساز شد برخی سرمایه‌گذاران در سرمایه‌گذاری بر روی این دارایی‌های دیجیتال شک کنند .


ولی جورج سوروس پیش از این نیز به صورت غیرمستقیم بر روی رمزارزها سرمایه‌گذاری کرده بود . این موسسه منتخب در سه ماهه چهارم در تارنما اوراستوک ( Overstock . com ) سرمایه‌گذاری کرد و به سو‌مین سهام‌دار دارای اهمیت این موسسه فعال در حوزه تجارت الکترونیک تبدیل شد . این مجموعه قصد داشت یک صرافی برای خرید و فروش این ارزها تاسیس کند و در عین درحال حاضر , ارز خاصی برای خرید و فروش در‌این پلتفرم طراحی کند .

حدود یک ماه پیش بود که اوراستوک اعلام‌کرد کمیسیون امنیت و تبادل ایالات متحده به عرضه نخستین سکه ( ICO ) این شرکت مشکوک شده و از شرکت کسب اطلاعات کرده است . همین فرمان سبب شد ارزش سهام اوراستوک ناگهان ۴۰ درصد افت کند .

در چنئ ماه اخیر , خبرهای متعددی از عزم دولت‌ها در کشورهای مختلف برای بررسی بر خرید و فروش ارزهای دیجیتال بیان شده شده است . همین امر سبب ایجاد ترس در برخی سرمایه‌گذاران شده است . از سویی دیگر , در سال ۲۰۱۷ شاهد ساخت ۱۶۷ صندوق سرمایه‌گذاری مرتبط با ارزهای دیجیتال بودیم و درین امسال میلادی نیز تاکنون ۲۰ صندوق این چنینی ایجاد شده است .