logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

برگزاری انتخابات روسیه با فناوری بلاک چین

برگزاری انتخابات روسیه با فناوری بلاک چین
برگزاری انتخابات روسیه با فناوری بلاک چین

با وجود اینکه فناوری بلاک چین نخستین دفعه با ارز دیجیتال بیت کوین مطرح شد , البته این فناوری به تدریج کاربردهای دیدنی دیگری در حوزه‌های مختلفی نظیر تندرست , کشاورزی , صنایع غذایی , گردشگری و حتی انتخابات یافته است . روسیه در قضیه استفاده از بلاک چین در انتخابات پیشتاز شده است و […]

با وجود اینکه فناوری بلاک چین نخستین دفعه با ارز دیجیتال بیت کوین مطرح شد , البته این فناوری به تدریج کاربردهای دیدنی دیگری در حوزه‌های مختلفی نظیر تندرست , کشاورزی , صنایع غذایی , گردشگری و حتی انتخابات یافته است . روسیه در قضیه استفاده از بلاک چین در انتخابات پیشتاز شده است و قصد دارااست از این فناوری برای تضمین سالمی انتخابات به کارگیری کند .

دولت روسیه قصد دارد از طریق برنامه خود موسوم به «شهروند فعال» ( Active Citizen ) شهروندان مسکو را به رای دادن در خصوص موضوعاتی که به صورت معمول توسط شورای شهر و یا مقامات محلی درباره آن ها تصمیم گیری میگردد تشویق کند . اموری نظیر انتخاب نام برای ایستگاه‌های جدید مترو یا کوچه‌ها و خیابان‌ها از جمله این امور می باشند . مسکو اکنون قصد دارد از فناوری بلاک چین برای جلب اطمینان شهروندان بدین طرح و افزایش مشارکت مدنی آن ها به کار گیری کند .

اصلحبرنامه «شهروند فعال» در سال ۲۰۱۴ با هدف افزایش تعامل میان مقامات محلی و شهروندان مسکو آغاز شد . با افزوده شدن فناوری بلاک چین به این برنامه , اکنون شهروندان می‌توانند حاصل را تماشا و از درستی آن اطمینان حاصل کنند .

نیک اسپانوس ( Nick Spanos ) مدیر «وت‌واچر» ( Vote Watcher ) است که اولین پلتفرم امن رای‌دهی بر بستر بلاک چین به شمار میرود . او در مصاحبه‌ای با خبرگزاری روسی اسپوتنیک بیان کرد : «رای‌دهندگان ممکن است نگران مسایلی مانند دخالت مقامات و ارگانهای پرنفوذ , آسیب‌پذیری دموکراسی در کشورهای در حال پیش رفت و یا فرایند پرسش‌برانگیز در اجرای انتخابات باشند . ابا این وجود , فناوری بلاک چین قادر است به بازگرداندن اعتماد همگانی به شیوه برگزاری انتخابات و شمارش آرای آن کمک کند . »

وت‌واچر اولین پلتفرم امن رای‌گیری در عالم به شمار میرود . شرکت دارنده نام و ترسیم حسابداری پی‌دابلیو‌سی ( PwC ) یک محاسبه جدا را بر روی کدهای این پلتفرم به انجام رساند و تایید کرد که این پلتفرم در قبال مواردی مثل دخالت مقامات اجرایی , احزاب سیاسی و یا حملات خارجی ایمن است .

دولت روسیه میتواند از فناوری بلاک چین در انتخابات‌های متفاوت محلی و یا ملی ( از جمله انتخابات ریاست جمهوری ) به کار گیری کند .

فناوری بلاک چین و کاربردش در انتخابات تازه در اوایل شیوه جای‌دارد . با این جود این شیوه حتی اکنون هم مزایایی نسبت به شیوه سنتی برگزاری انتخابات و شمارش آرا دارد .

گفتنی است روسیه طرح دیگری را برای به کارگیری از فناوری بلاک چین برای ثبت املاک در مسکو در دست اجرا دارد . همچنین ولادیمیر پوتین ( رئیس جمهور روسیه ) نیز بر لزوم اقدام پر سرعت و پیشتازی این مرزو بوم در فناوری بلاک چین تاکید کرده است .