logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

اینتل دنبال سخت‌افزار کاهش هزینه استخراج بیت کوین

اینتل دنبال سخت‌افزار کاهش هزینه استخراج بیت کوین
اینتل دنبال سخت‌افزار کاهش هزینه استخراج بیت کوین

سکمپانی اینتل در پی ساخت سخت‌افزاری ویژه‌ای است که قادر است با کاهش هزینه استخراج بیت کوین , به سودآوری کار ماینرهای خرده پا کمک کند . بر اساس سند ثبت نوآوری پخش شده در ۲۹ مارس ( ۹ فروردین ۹۷ ) غول فناوری پردازنده رایانه‌ای به‌دنبال توسعه نرم‌افزاری تخصصی برای استخراج بیت کوین است […]

سکمپانی اینتل در پی ساخت سخت‌افزاری ویژه‌ای است که قادر است با کاهش هزینه استخراج بیت کوین , به سودآوری کار ماینرهای خرده پا کمک کند .

بر اساس سند ثبت نوآوری پخش شده در ۲۹ مارس ( ۹ فروردین ۹۷ ) غول فناوری پردازنده رایانه‌ای به‌دنبال توسعه نرم‌افزاری تخصصی برای استخراج بیت کوین است . این سند که در ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۶ ( ۲ مهر ۱۳۹۵ ) ثبت شده بود , از این سخت‌افزار به عنوان «شتابدهنده سخت‌افزاری ماینینگ بیت کوین» نام شده است .

در متن این مدرک در توضیح این اختراع‌آمده است : «سیستمی روی تراشه که به عنوان شتابدهنده سخت‌افزاری ماینینگ بیت کوین کار می‌کند و می تواند دربرگیرنده هسته پردازنده و یک شتابدهنده سخت‌افزاری به همراه هسته پردازنده باشد . » شتابدهنده سخت‌افزاری با هدف «استخراج ارز دیجیتال» طراحی می شود و «ممکن است دربردارنده او‌لین بلوک محاسباتی و نیز دومین بلوک محاسباتی باشد . »

به زبان معمولی این که سخت‌افزار اینتل میتواند با کاهش هزینه استخراج بیت کوین ( از دید مصرف انرژی ) سوددهی آن را افزایش دهد .

اکنون , بازار سخت‌افزار ماینینگ بیت کوین بیشتر در اختیار شرکت بیتمین ( Bitmain ) قراردارد . بیتمین یک شرکت سری چینی است . بیتمین علاوه بر در اختیار داشتن چندین استخر ( pool ) استخراج بیت کوین , تولیدکننده تراشه‌های ASIC و نیز سخت‌افزارهای ماینینگ مورد استفاده در کنار این تراشه‌ها به شمار می رود . این موسسه در سال ۲۰۱۷ دربین ۳ تا ۴ میلیارد دلار سودآوری داشت . این سخت‌افزارهای انرژی زیادی مصرف میکنند .

اینتل در‌پی کاهش هزینه استخراج بیت کوین

بر اساس اطلاعات مندرج در سند ثبت ابتکار عمل مذکور , اینتل به شیوه‌ای نوین برای کاهش فضای مورد به کار گیری و نیز انرژی مصرفی توسط سخت‌افزارهای ماینینگ بیت کوین دست یافته است .

ماینینگ بیت کوین اکنون به شدت از دید مصرف انرژی ناکارآمد است . با کاهش ارزش بیت کوین نیز از میزان سودآوری مایننیگ آن کاسته میشود . همین فرمان باعث شده بسیاری از ماینرهای خرده‌پا دست از این کار بردارند و استخراج این ارز دیجیتال بیشتر به دست فعالان بزرگ‌تر نظیر بیتمین بیفتد .

اما فناوری تازه اینتل می‌تواند سبب ساز شود ماینرهای خرده‌پا نیز دوباره بتوانند به صلاح دست یابند و انحصار آن از دست بازیگران بزرگ خارج شود .