logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

ناسا در پی استفاده از بلاک چین اتریوم برای پژوهش‌های فضایی

ناسا در پی استفاده از بلاک چین اتریوم برای پژوهش‌های فضایی
ناسا در پی استفاده از بلاک چین اتریوم برای پژوهش‌های فضایی

ناسا اخیرا بودجه‌ای را در اختیار تیمی پژوهشی قرار داده تا فرآیندی برای فناوری قراردادهای هوشمند بلاک چین در اتریوم برای کنترل عملیات‌های فضاپیماها و نیز جلوگیری از برخورد آنان با پسماندهای فضایی طراحی کنند . این پروژه با هدف بهبود کیفیت و افزایش همت ارتباط و نیز مسیریابی در ماموریت‌های فضایی صورت می‌گیرد . […]

ناسا اخیرا بودجه‌ای را در اختیار تیمی پژوهشی قرار داده تا فرآیندی برای فناوری قراردادهای هوشمند بلاک چین در اتریوم برای کنترل عملیات‌های فضاپیماها و نیز جلوگیری از برخورد آنان با پسماندهای فضایی طراحی کنند . این پروژه با هدف بهبود کیفیت و افزایش همت ارتباط و نیز مسیریابی در ماموریت‌های فضایی صورت می‌گیرد .

این پروژه «شبکه‌سازی مقاوم و پارادایم رایانشی» ( Resilient Networking and Computing Paradigm ) نام دارد و پزشک معالج جین وی کوکسیس ( استاد مهندسی برق و رایانه کالج اکورن ) سرپرستی آن را بر عهده دارااست .

پروژه مذکور با بودجه‌ای بالغ بر ۳۳۰ هزار دلار به‌دنبال ایجاد ساختاری شناختی داخل فضاپیماست تا این وسیله دیگر نیازی به دریافت اطلاعات از کارشناسان مستقر روی زمین نداشته باشد . در قبال , قراردادهای هوشمند بر پایه ی اتریوم به فضاپیما کمک می‌نمایند به تنهایی به شناسایی زباله‌های فضایی معلق در فضا پرداخته و با آنها برخورد نکند .

پزشک معالج کوکسیس می گوید : «در پروژه مذکور , فناوری بلاک چین اتریوم زیرساختی اشنا , امن و غیرمتمرکز را برای اکتشافات فضایی مهیا می‌سازد . باید بررسی‌های بیشتری بر روی پروتکل‌های توافق جمعی بلاک چین صورت گیرد تا میزان استمرار این زیرساخت هر چه بهتر معلوم شود . »

او امیدوار است این ساختار غیرمتمرکز همچنین به فضاپیماها کمک کند بتوانند فرایند جمع‌آوری اطلاعات را نیز خودکار کنند و بدین ترتیب دانشمندان بومی روی زمین زمان بیشتری برای بررسی داده‌ها داشته باشند . گفتنی است اکنون این محققان وقت زیادی را به انجام محاسبات مختلف برای راهبری فضاپیما و خودداری از برخورد با سختی ها اختصاص می دهند .

هنوز جزئییات بیشتری درباره دسته بلاک چین اتریوم مورد به کارگیری درین پروژه ( یعنی این که آیا بلاک چین مورد نظر همگانی است یا خصوصی ) ‌منتشر نشده است .

تامس کاکپورا ( مدیریت برنامه ارتباطات پیشرفته ناسا ) نیز اعلام‌کرد که فناوری غیرمتمرکز ( بلاک چین ) قادر است به ساخت نسل جدیدی از شبکه‌های ارتباطی فناوری فضایی بیانجامد .