محاسبه ارزش بازار ارز دیجیتال ویزا: فقط ۳ میلیارد دلار

محاسبه ارزش بازار ارز دیجیتال ویزا: فقط ۳ میلیارد دلار

 

اقساطی از انتقاداتی که به بیت کوین وارد می‌گردد این است که بیشتر برای نگهداری قیمت میزان دارایی یوزرها کاربرد دارااست و نمی‌تواند چندان برای خرید و پرداخت‌های روزانه مورد استعمال قرار گیرد . با این حال , احتمالا این دستور را نتوان به پای یک نقطه ضعف دورازشوخی برای بیت کوین گذاشت .

بن دونپورت ( Ben Davenport ) هم‌بنیانگذار بیتگو ( BitGo ) است . محاسبات آقای دونپورت نشان می دهد اضافه کردن شدن امکان انجام تراکنش‌های روزانه به بیت کوین تاثیر چندانی در ارتقاء یوزرها کانال آن ندارد . در واقع اکثری از یوزرها کانال بیت کوین به اندیشه به کارگیری از آن برای خریدهای معمول نیستند و در قبال , با انگیزه مراقبت بها پول و سرمایه‌گذاری وارد دنیای بیت کوین می شوند .

بن دونپورت در جواب به وینی لینگام ( Vinny Lingham ) که گفته بود «ارزهای دیجیتال بایستی کاربردی حقیقی وواقعی داشته باشند تا بها رقم خورده برای آن‌ها منطقی باشد , وگرنه بعد از مدتی با باخت روبرو می‌شوند» چند محاسبات را انجام بخشید .

 

 

 

محاسبه ارزش بازار ارز دیجیتال ویزا: فقط ۳ میلیارد دلار

 

بن دونپورت برای این عمل فرض کرد که کمپانی روادید ( Visa ) که در حوزه سرویس ها مالی و کارت‌های اعتباری فعالیت می کند بخواهد دست به نشر یک ارز دیجیتال بزند . کمپانی روادید هر سال ۹ هزار میلیارد دلار تراکنش را مورد پردازش قرار می دهد و قیمت بازار آن هم هم‌اکنون ۲۴۹ میلیارد دلار است . درحال حاضر فرض کنیم این مجموعه ارز دیجیتال خویش را جایگزین سامانه کنونی نماید .

دراین‌صورت می‌توان محاسبه ذیل را انجام اعطا کرد :

۹ تریلیون دلار تقسیم بر ۳۶۵ روز تقسیم بر ۲۴ ساعت ضرب در ۳

ضریب سه در اینجا برای در حیث دریافت کردن اوج‌گیری تراکنش‌ها در بعضی روز ها قرار داده شده‌است . در‌این‌صورت , دست کم سرمایه در گردش درین تراکنش‌ها به ۳ میلیارد دلار میرسد که به مراتب کمتر از حجم بازار بیت‌ کوین است .

ولی آقای دونپورت قبول میکند که ممکن است بعضی اشخاص بخواهند این ارز دیجیتال خیالی را تحت عنوان سرمایه‌گذاری نگه دارا هستند . با این حال , در صورتی این ارز بیشتر بخواهد روی جنبه تراکنشی خویش مانور دهد , نمی‌تواند حجم بازار چندانی داشته باشد .

این‌که سرمایه‌گذاران بخواهد یک ارز دیجیتال را چه بسا به دوران ۱ ماه نزد خویش نگه دارا هستند , ۲۷۰ رتبه موثرتر از دست گذاشتن روی جنبه پرداختی آن ارز دیجیتال خواهد بود .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    شانزده − یازده =