راه‌اندازی اولین صرافی اسلامی ارز دیجیتال در امارات

راه‌اندازی اولین صرافی اسلامی ارز دیجیتال در امارات
یک کمپانی اماراتی قصد داراست اول راءس خرید و فروش رمزارزها را که با قانون ها فقاهتی اسلام مطابقت دارااست فعال سازی نماید . این پروژه «اولین صرافی اسلامی رمزنگاری» ( First Islamic Crypto Exchange ) اسم دارااست .
این صرافی ارز دیجیتال به صورت بین‌المللی فعالیت می کند و قصد داراست شرکت کردن مسلمانها را در بازار ارزهای دیجیتال ارتقا دهد . این راس ممکن است او‌لین ارگان مالی در عالم خواهد بود که قوانین و قوانین عملکردش تماما بر پایه ی اصول دینی اسلامی است .
راه‌اندازی اولین صرافی اسلامی ارز دیجیتال در امارات
پروژه مذکور به وسیله کمپانی اماراتی ای‌دی‌ای‌دبی سولوشنز ( ADAB solutions ) اجرا میشود .  تیمور تورژان ( Timur Turzhan )  که مدیرعامل این موسسه است می گوید : «ایده‌هایی که مبتنی بر ضوابط شرعیت اسلام اجرا میشوند قیمت دنیوی معلوم دارا‌هستند , از دستورالعمل شفافی برخوردارند و به ما قابلیت میدهند که پروژه‌های حلال را که ریسک کمتری نسبت به پروژه‌های دیگر ارز دیجیتال دارا‌هستند اجرایی کنیم . »
این صرافی یک هیات مشاور در موضوع کارها فقاهتی دارااست که حاوی کارشناسانی بین‌المللی در‌این حوزه است . این هیات وظیفه بررسی شیوه‌های اجرایی همخوانی با مقررات شرع اسلام را برای این صرافی ارز دیجیتال عهده داراست .
امارات عربی متحده یکی از کشورهایی است که ترقی نیکی در زمینه فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال داشته است . این مملکت راهبردی بلندپروازانه را برای سال ۲۰۲۱ پایه گذاری کردن نموده است که مبتنی بر آن ,  فناوری بلاک چین به صرفه‌جویی ۳ میلیارد دلاری در هزینه‌های روان این مرزو بوم می‌انجامد .
این مملکت طرح‌های دیگری را هم با به کار گیری از فناوری بلاک چین دنبال میکند . یک کدام از این طرح‌ها سامانه‌ای است که سوابق خودروها ( از ایجاد تا اسقاط ) را بر روی کانال بلاک چین ثبت مینماید .  این سامانه تا سال ۲۰۲۰ با همیاری کمپانی آی‌بی‌ام اجرایی می گردد .  همچنین پلتفرم توریسم فی مابین شرکتی هم با فناوری بلاک چین قرار است در‌این میهن اجرا شود . همینطور یک استارتاپ فین‌تک در‌این میهن ,  اولین ارز دیجیتال با حمایت کننده طلا و جواهرات را با اسم وان گرم عرضه نموده است .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    هفده − 3 =