باز خورد صرافی ها و کیف پول ها به بیت کوین گُلد

گشوده خورد صرافی ها و کیف پول ها به بیت کوین گُلد
از اوایل هفته جاری , بحث حساس دوستداران بیت کوین در در انجمن ها و شبکه های اجتماعی فورک بیت کوین گلد است که قرار است در ۲۵ اکتبر ( ۳ آبان ) به صورت رسمی برنامه آن معرفی شود .
از یک سری روز گذشته , صرافی ها و سرویس های خدماتی بزرگ بیت کوین هم جزئیات برنامه های احتمالی خود را درباره فورک تازه بیت کوین اعلام کردند .
صرافی Coinbase
دو روز پیش ( ۲۱ اکتبر ) , صرافی بزرگ کوین بیس , موضع خود را دربرابر بیت کوین گلد بیان کرد . اساس بیانیه این صرافی این بود که پروتکل بیت کوین گلد با نسخه فعلی بیت کوین ناسازگار است و شرکت این فورک را پشتیبانی نخواهد کرد .
“ فعلا Coinbase نمی تواند بیت کوین گلد را پوشش دهد , زیرا توسعه دهندگان کد های آن را برای بازنگری عموم قرار نداده اند . این یک خطر بزرگ امنیتی برای شرکت است . ”
هر دو شرکت Coinbase و GDAX سماجت بر محاسبه بر بیت کوین گلد برای اطمینان از امنیت شبکه و قابل اجرا بودن دارند . این شرکت می گوید که در آینده احتمال دارد که از این فورک پشتیبانی به عمل آید . “ در حالتی‌که Coinbase در آینده به حمایت از بیت کوین گلد بپردازد , مشتریان می‌توانند بیت کوین گلد را از کیف پول های بیت کوین خود برداشت کنند . ”
همینطور بخوانید : آیا بیت کوین کش بر بیت کوین موفق خواهد شد؟
گشوده خورد صرافی ها و کیف پول ها به بیت کوین گُلد
کیف پول های دشوار افزاری
پس از بیانیه صرافی کوین بیس , همان روز , تولیدکنندگان کیف پول دشوار افزاری دوستداشتنی ارزهای دیجیتال , Satoshi Labs و Ledger نیز بیانیه هایی درباره بیت کوین گلد ارائه دادند .
Satoshi Labs , سازنده کیف پول Trezor در توییتر اظهار کرد که در حالتی‌که پروژه واقعا امن باشد , روی کیف پول Trezor اعمال خواهد شد . “ در‌حالتی که رویه امنی وجود داشته باشد , ما این فعالیت را خواهیم کرد ” علاوه بر این , Trezor همچنین تأکید می‌کند که توسعه دهندگان بیت کوین گلد هنوز بخش حفاظت را بیشتر نکرده اند , که مورد بخش اعظمی از ارائه دهندگان خدمات بیت کوین است . در زمینه‌ی پشتیبانی Trezor از بیت کوین گلد , Satoshi Labs می گوید : “ بستگی به زمانبندی دارد . درصورتی که بیت کوین گلد یک دیروز از اجرای فورک , حفاظت را اجرا کند , ما نمی توانیم در این زمان مهیا باشیم . ”
شرکت فرانسوی تولید کننده کیف پول مشقت بار افزای Ledger هم جزئیات برنامه های خود را برای بیت کوین گلد ارائه داد . خالق کیف پول Ledger خاطرنشان کرد :
در شرایطی که کدهای بیت کوین گلد در دسترس و امنیت آن معتبر باشد , کیف پول Ledger فورا اقدام به پشتیبانی از این فورک خواهد کرد .
کیف پول Coinomi هم در بیانیه ای اعلام‌کرد که از بیت کوین گلد در صورت رسمی شدن پشتیبانی می‌نماید .
گشوده خورد صرافی ها و کیف پول ها به بیت کوین گُلد
صرافی بیترکس
صرافی آمریکایی بیترکس , صبح امروز موضع رسمی خود را درباره Bitcoin Gold اذعان کرد . بیترکس یکی مارکت هایی است که نقش به سزایی در بازار ارزهای دیجیتال ایفا مینماید .
بیترکس در نهایت مواضع خود را در زمینه ی فورک آینده روشن کرد . در این بیانیه , بیترکس اعلام کرد که به محض اجرای هاردفورک در بلاک ۴۹۱ , ۴۰۷ از حساب های بیت کوین کاربران گزارش گیری می شود و به دارندگان بیت کوین نسبت به بیت کوین جان دار , بیت کوین گلد تعلق خواهد گرفت . متن بیانیه :
“ اگر شما در طول اجرای هاردفورک در بلاک ۴۹۱ , ۴۰۷ در حساب خود بیت کوین ( BTC ) دارید , به ازای هر کدام بیت کوین , ۱ بیت کوین گلد دریافت خواهید کرد . فقط دارندگان بیت کوین واجد شرایط می باشند . “
هشدارها
در بیانیه صرافی بیترکس به کاربران هشدارهای متعددی در باب آتی ارز بیت کوین گلد داده شده است .
“ بیت کوین گلد اکنون :
کد بدون نقص تجمع یافته ندارد
حفاظت تجدید بنا شده ندارد
کد کافی برای تست و حسابرسی ندارد
کدهای همگانی گسترش دهندگان را ندارد
کدهای بیت کوین گلد همچنین شامل ۸ , ۰۰۰ بلاک از گذشته استخراج شده خصوصی است ( ۱۰۰ , ۰۰۰ بیت کوین گلد BTG ) . لطفا اعتنا داشته باشید

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    دو × یک =