logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

پورشه، پیشگام در استفاده از بلاک چین در صنعت خودروسازی

پورشه، پیشگام در استفاده از بلاک چین در صنعت خودروسازی
پورشه، پیشگام در استفاده از بلاک چین در صنعت خودروسازی

کمپانی آلمانی خودروسازی پورشه اعلام‌کرد با همکاری استارتاپ برلینی ژاین ( Xain ) قصد دارااست از فناوری بلاک چین در خودروهایش به کارگیری کند . براین اساس پورشه اولین شرکت خودروسازی عالم خواهد بود که از این فناوری استفاده می کند . قفل کردن و گشودن درب خودرو از دور با به کارگیری از اپلیکیشن […]

کمپانی آلمانی خودروسازی پورشه اعلام‌کرد با همکاری استارتاپ برلینی ژاین ( Xain ) قصد دارااست از فناوری بلاک چین در خودروهایش به کارگیری کند . براین اساس پورشه اولین شرکت خودروسازی عالم خواهد بود که از این فناوری استفاده می کند .

قفل کردن و گشودن درب خودرو از دور با به کارگیری از اپلیکیشن ویژه , دادن اجازه دسترسی موقت به برخی کاربران و دستیابی به شیوه‌های نوین کسب درآمد برای شرکت از طریق تبادل داده‌های رمزگذاری شده بعضی از کاربردهای بلاک چین هستند که پورشه قصد پیاده‌سازی آن را دارد . بر اساس این اعلام این موسسه , بلاک چین قادر است برای بهبود ایمنی و نیز توان خودروهای بدون راننده نیز کاربرد داشته باشد .

الیور دورینگ ( Oliver Döring ) که یکی‌از مدیران ارشد پورشه است بر این باور است که فناوری بلاک چین کاربردهای زیادی را به همراه دارد . او می گوید :

«ما میتوانیم از بلاک چین برای تبادل سریع‌تر و ایمن‌تر داده‌ها استعمال کنیم . براین اساس مشتریان ما اسودگی خاطر بیشتری خواهند داشت , چه در حال شارژ باتری خودرویشان باشند یا پارک کردن یا زمانی که باید به صورت موقت به یک نفر دیگر اجازه راندن ماشین را بدهند . در واقع ما این فناوری نوآورانه را در قالب تعدادی منافع مستقیم به مشتریان می‌دهیم . »

بر طبق اعلام شرکت پورشه , فناوری بلاک چین سبب میشود روند قفل کردن و مفتوح کردن قفل خودرو توسط اپلیکیشن تا ۶ برابر سریع‌تر شود . در واقع امکان ارتباط آفلاین با ماشین نیز آماده می شود و دیگر نیازی به وجود یک سرور برای پردازش درخواست‌های اپلیکیشن مشتریان نخواهد بود . در شیوه‌های کنونی , به ارتباط آنلاین و ارسال اطلاعات از خودرو به سرور نیاز است .

گفتنی است شرکت آی‌بی‌ام به همراه یک سری شرکت دیگر از هم اکنون پیش رفت محصولی به نام «کیف پول الکترونیکی خودرو» ( Car eWallet ) هستند که قابلیت و امکان تراکنش امن را در مکان‌هایی مانند ایستگاه‌‌های عوارضی , پمپ بنزین‌ها و نیز پارکینگ‌های بزرگ را آماده میسازند .